win 7 starter - kako menjati wallpaper (klasičnu opciju nema)

Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
510
Poštovani,
imam win 7 starter u netbook-u i pokušao sam preko regedit-a da zamenim wallpaper pošto ovaj win nema klasični način menjnja wallpaper-a.
postavio sam lokaciju željene slike u delu kjuča koji se odnosi na desktop i od onda imam samo crnu stranicu, dakle nije prepoznao sliku.
Ako može pomoć, hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Ja sam to uradio pomoću "Oceanis change background" softvera.
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
510
znam za taj softver, ima ih još more drugih, nego sam mislio kako da "prevarim" OS da prihvati promenu backgrounda...
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Za one koji budu svraćali na ovu temu, a imaju problem sa promeom wallpaper-a na WIN 7 Starter, postoje dva rešenja:

1. Moguće je direktno nadograditi starter verziju na ultimate bez dodatne instalacije.
Kod:
http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/features/windows-anytime-upgrade
Potrebno je samo pronaći aktivacioni KEY za verziju koju želite da instalirate. KEY zavisi od modela računara i verzije koja vam treba. Sa Starter verzije možete preći na WIN Profesional ili WIN Ultimate. Jednostavno pokrenete proces Windows Anytime Upgrade, ukucate šifru koja odgovara verziji na koju nadograđujete vaš WIN Starter. Svi podaci koje imate na računaru biće sačuvani. Imaćete 30 dana na raspolaganju da aktivirate svoj novi WIN. Za to će vam trebati najnovija verzija Loader by Daz. Dosta toga je pisano o tom loaderu, a i ja sam tu ako vam zatreba pomoć.

2. Ovaj način je jednostavniji. Nema potreba da ulazite u registar. Postoji poseban program koji je napravio Francuz Renaud Gerson. Možete ga preuzeti sa stranice
Kod:
http://renaudgerson.fr/StarterBackgroundChanger/en/how-install-it/
. Program provereno radi. Posle instalacije ovog programa, pri desnom kliku miša po desktopu, dobija se opcija personalize koja podseća na istu opciju koju imaju sve verzije Windoes 7 osim Starter verzije. Uz pomoć ovog programa wallpaper se menja isto kao na svim ostalim verzijama WIN 7.
 
Natrag
Top