win 10 pro 32 bit ne vidi svi instaliranu memoriju...

Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
105
Dodao sam na moj win 10 pro 32 bit-ni još 4gb ddr3 memorije....imao je do tada 2gb
win_1.png
win_1.png
[/url]windows 7 screen shot[/IMG] windows 7 screen shot
sve to radi na http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom II X2 B55 - HDXB55WFK2DGM.html
pored win-a instaliran je Linux mint 18.1 64 bit-ni i vidi i koristi svih 6gb memorije,tačnije koliko mu treba od tih 6...igra se...leti...ni win ne zaostaje po tome mnogo...E sad da li da jednostavno pređem na win 64 bit-ni gde bi tada trebalo da iskoristi-vidi svih 6 gb...ne koristim komp za nikakve zahtevne radnje niti igram neke super zahtevne igre...jednostavno...da li če biti ikakvih poboljšanja ...prelistavao sam razne forume...no verujem samo ljudima s ovog foruma...
Screenshot_26.png
[/url]screen capture software[/IMG]
Screenshot_26.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
32-bitni Windows adresira oko 3.6 Gb RAM memorije i tu nema 'leka'. Jedino rešenje je instalacija 64-bitnog sistema, inače će ostatak memorije ostati van upotrebe. Prednosti 64 bitnog sistema? Ima ih, nije da nema. Sa dovoljno RAM memorije, solidnim CPU i, po mogućstvu, SSD HD, to 'leti'. Uprošteno, 32-bitni sistem u obradu 'daje' komande od 32 'karaktera', a 64-bitni duplo više. Naročito se primeti kod programa za obradu grafike, videa i slično. Sve u svemu, ako već imaš 6 Gb RAM, šteta bi bilo ne instalirati 64-bitni sistem i iskoristiti kompletan kapacitet.
 
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
105
Screenshot_1.png

evo ...malopre sam,došavši do slobodnog vremena uradio instalaciju na 64bit-ni win i kao što se može videti,sada koristi svih 6gb memorije...još jednom hvala na savetu i vrlo dobrom objašnjenju...zato verujem samo ljudima s ovog foruma
 
Natrag
Top