Wimbledon 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Novak: Trava nešto najukusnije
JT
Kao i pre tri godine, i ovoga puta Novak Đoković je proslavio osvajanje Vimbldona tako što je pojeo malo trave sa Centralnog terena.


33081411353ba52aa44da5567088313_size3.jpg

Beta/AP Photo/Pavel Golovkin
Posle pobede nad Rodžerom Federerom sa 6:7 (7:9), 6:4, 7:6 (7:4), 5:7, 6:4, i osvajanja svoje sedme Gren slem titule, Novak je kleknuo na teren, iščupao malo trave i pojeo je.

Na konferenciji za štampu, očekivano, jedno od pitanja je bilo da uporedi kakvog je ukusa bila trava od pre tri godine i sada.

Ukus se nije promenio mnogo. U stvari, nisam osetio ništa, da budem iskren. Ali, dobro sam je zagrizao. Pomislio sam da je bilo manje trave danas nego pre nekoliko godina, tako da sam zahvatio i malo zemlje usput. Ali, bez obzira na to, ima ukus kao najbolji obrok koji sam pojeo u svom životu”, rekao je Đoković uz osmeh.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Ziki: Hvala Sem što je rekla 'da'
Nenad Zimonjić bio je presrećan jer je osvojio jedini Gren slem u misku koji mu nedostaje.


170435155953b9a9ca16496930141092_size3.jpg
Beta/AP
On i Samanta Stosur pobedili su u finalu Mirnjija i Čan sa 2-0 u setovima.

Srpski teniser posebno je istakao svoju partnerku i dodao je da mu je veoma drago što je ona pristala da igra sa njim.

„Mi smo takav tim da nema veze ko je sa druge strane mreže. Ako igramo dobro možemo da pobedimo boliko koga. Imali smo jedan veoma neizvestan meč koji smo dobili sa 8:6 u trećem setu. Ostale mečeve smo odigrali dobro, veoma dobro. Kontrolisali smo mečeve od početka do kraja i bilo je uživanje igrati sa Sem. Drago mi je što je rekla da, drago mi je što smo iskoristili ovu šansu. Ovaj Slem mi je nedostajao. Ona je ranije osvajala miks sa Bobom. Tako da, hvala joj“, rekao je Zimonjić.

Šta to u njenoj igri odgovara tebi?

„Ona ima neverovatan servis. Ona može bilo kakav servis da pošalje u bilo koji deo polja. Veoma je solidna sa osnovne linije. Fantastičan forhend. Na mreži je prilično dobra. Sve te stvari su veoma važne. Prvo sam je video na australijan openu i tada sam rekao da moram da je pitam da igra sa mnom.“
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
RF: Nisam odigrao najbolje što mogu
Rodžer Federer rekao je da su mu porodica i podrška publike pomogli da prebrodi poraz u finalu Vimbldona.


45339883253b9a36c0c58f596914264_size3.jpg
Beta/AP
Švajcarski teniser izgubio je od Novaka Đokovića sa 3-2 u dramatičnom meču, pa je ostao na 17 GS titula.

Federer je istakao da je finale bilo veoma kvalitetno i zabavno i dodao da je bio razočaran što nije mogao da napravi brejk u prva tri seta.

Deluje da je ovo bio kvalitetniji meč nego finala protiv Marija i Rodika koja si dobio?

„Ne mogu da se složim jer su rivali bili drugačiji. Sa Rodikom je bilo više takmičenje u serviranju. Sa Marijem sam igrao u bez krova, pa sa krovom, bilo je mnogo pritiska na tom meču. On je potpuno drugačiji igrač od Novaka, neuporedivi su. Mislim da je ovo bio dobar meč. Mislim da je imao sve elemente koje navijači žele. Promena momentuma u prvom setu, njegov povratak u drugom, izjednačen treći, svi preokreti u četvrtom i drama u petom. Kada tako pogledam, mislim da je bio interesantan meč. Mislim da je i nivo tenisa bio dobar. Mislim da nisam odigrao apsolutno najbolje što mogu jer nisam napravio brejk tri seta. To je za mene bilo razočaravajuće. Ali Novak je odigrao dobro u tim delu, dobro je servirao i nije imao padove. Meč je bio sjajan i uživao sam što sam bio deo istog.“

Kako gledate na nove momke u poređenju sa velikom četvorkom?

„Pa mi smo svi bili mnogo mlađi kada smo se probili. Nema mnogo mladih momaka na turu. Samo je jedan tinejdžer u Top100. Ti momci o kojima govorite već imaju 22 ili 23 godine i tu su već pet. Ali u svakom slučaju je uzbudljivo. Međutim, nikako ne možemo da ih poredimo sa Rafom, Novakom ili Marijem, oni su bili neverovatno dobri kao veoma mladi.“

Kakve emocije nosite posle ovog finala?

„Pre svega, lepo je biti u finalu Vimbldona. Bilo da ste pobedili ili izgubili, uvek je poseban osećaj i nešto čega ćete se sećati, još više ako je meč bio dramatičan kao ovaj. To me je i najviše pogodilo, da budem iskren. Razočaran sam jer je meč prošao veoma brzo. Bio sam tužan nekoliko minuta, ali i veoma srećan kada sam video porodicu i ovacije publike. To me je podiglo i zbog toga se osećam bolje. Brzo sam preboleo poraz. Ali definitivno sam bio veoma tužan da napustim taj teren bez titule.“

Da li mislite da će vas u skorije vreme zameniti mlađi momci ili je velika četvortka i dalje neprikosnovena?

„Da, ne osećam veliku pretnju od mlađih igrača. Da, dobri su. Postoji mnogo dobrih igrača od 5. do 20. mesta na ATP listi, neverovatno su jaki. Ali od 30. do 40. mesta kvalitet pada.“
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top