Wifi !

Član
Učlanjen(a)
25.10.2012
Poruka
23
Internet dobijam preko grid antene ... povezana je na ruter ... tplink... a iz njega ide mrezni kabal u PC ... sta mi treba da bih imao i WIFI u sobi .. kuci , kako god .... ? Da li mi treba jos jedan ruter ili sta vec ?
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako ruter ima wireless onda ga treba ukljuciti, ako ne, kupi wireless ruter
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ako na svom ruteru nemas wiffi onda moras kupiti wifi ruter ili imas uredjaje popularne kao ap wi fi.isto radi kao i ruter a i cijena je tu negde.neznam cijene tamo ali u bih su polovni od 10-15€ a novi od 20€ pa nagore....
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ma on nema ruter nego AP da bi imao wfi treba ti ruter,ima bezicni net on nekog provajdera.antena hvata signal i sprovodi ga do AP a on net dobija iz AP kablom.treba ti jedan ruter koji ubodes u taj AP i resio si problem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2012
Poruka
23
Da , da imam vec jedan tp-link nebitno koji .. ali na mesto one male antenice za wifi stoji prikljucena grid antena ... znaci treba mi jos jedan ruter ?
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
da.ili ako imas kes imas naci rutere koji istovremeno primaju signal sa antene a druga mala antenica sluzi da podeli signal u objektu.ali oni su malo skuplji i vecina ima 2 ili vise antenica
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
kupi brate jedan obican tplink ruter oni su od 1500-2000din,ubodi ga u taj sto je AP i resio si problem.nema potrebe komplikovati.setujes taj ruter,namestis mu naziv signala i stavis mu sifru,ako ti treba pomoc oko toga ima brdo videa na netu kako treba.ubodes kabal u lan port tog AP i drugi u wan port tog novog rutera i resio si sve probl i muke.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruka
22
pozdrav.imam jedno pitanje za vas poznavaoce.radi se o sledecem.imam usb adapter tp link na mom desktopu i uzimam internet od komsije e sad kako mogu uzimati internet sa mog desktopa na tablet jer tablet nemoze da uhvati komsijin net.unapred zahvalan.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav.imam jedno pitanje za vas poznavaoce.radi se o sledecem.imam usb adapter tp link na mom desktopu i uzimam internet od komsije e sad kako mogu uzimati internet sa mog desktopa na tablet jer tablet nemoze da uhvati komsijin net.unapred zahvalan.

odgovorio sam vam na pp koju ste poslali :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
u pravu je konobar,u pitanju je acsess point ruter ILI BRIDGE RUTER i šljakas,a za forumase jedno pitanjce,postoji li neki nacin pojacanja dometa wi fi od tp link rutera,u postavkama konfigurisanja ili mehanicki jer sam kao vidio neki tutorijal gde se moze navodno usmeriti signal,treba mi jaci signal za android uredjaj u drugom delu stana,za sada mi je 10 puta slabiji signal nego u sobi gde je jaci domet.hvala unapred i pozzz
 
Natrag
Top