wifi channels ?

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
moze neko da mi pojasni malo oko wifi channels, video sam u podesavanjima da mogu to da menjam al nzm sta je to,jel bolje sto je channel veci ili manji? pomoc
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Wifi kanali su ustvari razlicite frekvencije od 2.412 do 2.484. Zbog veoma velikog zagusenja 2.4GHz jer mnogo uredjaja koristi ovu frekvenciju jer je slobodna, uredjaji bi trebalo da se automatski podese na onaj kanal koji je u tom trenutku najmanje koriscen zbog boljih rezultata. Uglavnom ap i client device bi trebalo automatski to da rade. Ili zavisi od uredjaja AP radi na nekom kanalu, a client sam prepoznaje koji je kanal i prepoznaje ga. Znaci nema razlike koji je kanal bolji, vec je najbolji onaj koji komsije ne koriste :D
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ahaam.znaci nema veze koji je,ja sam kontao da to ima veze sa dometom signala pa sam zato pito.znaci svejedo je koji je?hvala ti
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
174
Vidi i nije bas svejedno koji kanal koristis , zavisi i od uredjaja.
Npr wifi kartice iz amerike ( kao i laptopi i kopjuteri iz amerike sa ugradjenom wifi karticom)
su vecinom prilagodjeni da rade na nekom od 1-11 kanala jer je tako po standardu u americi ,
dok se u evropi koriste svi kanali po standardu (1-14) .
Ovo ti govorim iz iskustava jer koritim laptop cija je wifi kartica izgradjena po USA standardu ,
koji je prilagodjen do 11 kanala , a komsijin wifi router je na 13 kanalu , tako da ja njegov wifi ne mogu da vidim.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2011
Poruka
63
Vecina routers u Americi je postavljena da hvata na kanalu 6 e sad ako zivis u zgradi i vecina routers je na istom kanalu internet se usporava bez obzira sto svaki stanar ima svoj router . ovde imas malo detaljnije objasnjenje http://compnetworking.about.com/od/wifihomenetworking/qt/wifichannel.htm
Ako imas android telefon ima super aplikacija sa kojom mozes vidjeti na kojim kanalima su tvoje komsije a na kojem si ti i ako treba promjeniti na odgovarajuci kanal radi ubrzavanja interneta link je https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer
 
Natrag
Top