WI FI mreza u kuci ???

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.
interesuje me kako mogu da napravim vecu pokrivenost wlan signalom u kuci.
naime imam jedan ruter a kuca mi je dosta velika.ruter mi stoji otprilike u sredini kuce,ali svejedno u sobama na spratu imam slab signal,u nekim sobama cak i nemogu da nadjem signal.
Laptpom ide i na njemu nemam problema imam jednu crticu ali je stabilan signal.ali imam problem s telefonima sa wlan,oni posle slabo hvataju signal na spratu u spavacim sobama.

sta da uradim???

nebih da vucem kabal na sprat radi estetike.interesuje me da li je moguce da niki uredjaj stavim na sprat da prima signal koji vec imam i samo da ga odasilja dalje. tj da uredjaji kojima je daleko prvi ruter da idu preko tog uredjaja,da taj neki uredjaj bude posrednik.
gledao sam wi fi repeater ovakvog tima al kako sam ja skintao da mi opet treba kabal

WRP301 300Mbps Wireless-N WiFi Repeater 802.11b/g/n Signal Range Expander Signal Booster (White) - Worldwide Free Shipping on BuySKU.com
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav.
interesuje me kako mogu da napravim vecu pokrivenost wlan signalom u kuci.
naime imam jedan ruter a kuca mi je dosta velika.ruter mi stoji otprilike u sredini kuce,ali svejedno u sobama na spratu imam slab signal,u nekim sobama cak i nemogu da nadjem signal.
Laptpom ide i na njemu nemam problema imam jednu crticu ali je stabilan signal.ali imam problem s telefonima sa wlan,oni posle slabo hvataju signal na spratu u spavacim sobama.

sta da uradim???

nebih da vucem kabal na sprat radi estetike.interesuje me da li je moguce da niki uredjaj stavim na sprat da prima signal koji vec imam i samo da ga odasilja dalje. tj da uredjaji kojima je daleko prvi ruter da idu preko tog uredjaja,da taj neki uredjaj bude posrednik.
gledao sam wi fi repeater ovakvog tima al kako sam ja skintao da mi opet treba kabal

WRP301 300Mbps Wireless-N WiFi Repeater 802.11b/g/n Signal Range Expander Signal Booster (White) - Worldwide Free Shipping on BuySKU.com

moze taj uredjaj,to sluzi za prosirivanje signala bezicno a taj ulaz za kabal sto mislis da treba kabal u njega varas se.iz njega mozes da izvuces internet do pc-ja recimo.ovo hvata i siri net preko wfi i preko tog lan porta koji ujedno sluzi i da bi se isti uredjaj setovao.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
znaci ja mogu da resim problem s ovim uredjajom?
ima li jos nekih resenja naravno bezicno?
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
jako dobro zamisljeno u teoriji u praksi jako komplikovano :D
da uzmem cjedilo i foliju stavim na laptop i hodam po kuci ili jos bolje da telefon stavim u cjedilo omotano folijom , ostao sam impresioniran
 
Natrag
Top