WFI pitanje :)

Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
214
Ukratko, želim da si sredim da imam WiFi u stanu, da bih mogao koristiti ga na laptopu i PDA uređaju.

Znam da je najjednostavnije rješenje, WiFi router.ALi da sada malo zakomplikujem, evo detalja.
Inače, imam kablovski internet.Modem koji sam dobio od provajdera je Motorola SB5101E. Putem USB je povazan sa kompom, i koristim PPPoE konekciju da bih se povezao na net.
Na modemu postoji i LAN port, ali ne želim da povezujem kablom modem i laptop kada laptop već ima WiFi.

Sada konkretno pitanje. Imam jedan TP-LINK (usb) TL-WN322G.
Kada se pokrene aplikacija koja je došla uz taj USB, imam opciju da mi radi u Klient modu i kao AP.
Da li neko zna, može li se konfigurisati, da upravo ovaj TP-Link, bude moj AP i da koristim net sa desktop računara na laptopu i KAKO ???

Malo obrazloženje: WiFi router u Banja Luci nov je oko 60+ KM , polovan i da valja je oko 40 KM, a već imam TP-Link (usb koji sam koristio na jednom laptopu koji nema WiFI karticu) a i svakako je jeftiniji, nov je 23 KM.
Pa sada da čujem vaša mišljenja i objašnjenja i potencijalna upustva.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
214
Evo samo da obavjestim one koji su do sada pročitali ovu temu, da je ovo moguće.
Provjereno i testirano. Jeftina varijanta za stan :)
 
Natrag
Top