Vuk Bajrušević negira da je pokušao iznudu novca

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Viši sud u Beogradu

Vuk Bajrušević negira da je pokušao iznudu novca




Izvor: Blic | 27. 12. 2010. - 15:20h

Vuk Bajrušević negirao je danas, na sudjenju u Višem sudu u Beogradu, da je od svog bivšeg poslovnog partnera Predraga Dubovca pretnjama pokušao da iznudi 750.000 evra, dok je Dubovac tvrdio da je pokušao da mu uzme čak duplo više.
58157_1004-bojana-i-vuk-bajrusevic-foto-vesna-lalic_f.jpg

Vuk sa sestrom Bojanom Bajrušević

"Nisam pretio ni njemu, a kamoli supruzi i sinu", rekao je Bajrušević, koji je poznat javnosti kao jedna od žrtava otmica "zemunskog klana" 2000. godine, za čiji je otkup njegova sestra Bojana Bajrušević platila otkup od milioni po maraka.


Bojana Bajrušević bilaispred sudnice

Njegova sestra Bojana, koja je danas došla u sud da ga vidi, ali nije ušla u sudnicu, optužena je u procesu "duvanska mafija" i brani se sa slobode, pošto je sudu položila jemstvo 350.000 evra.
U istom procesu za šverc duvana osumnjičeni su sin i udovica Slobodana Miloševića Marko Milošević i Mira Marković, ali je protiv njih postupak u prekidu, jer su u bekstvu.

Trvdeći da nisu imali poslovnu saradnju, Bajrušević je naveo kako ga je Dubovac u više natrata od 2006. godine do 2009. godine častio sa ukupno 10.000 do 15.000 evra, jer ga je "spajao" sa ljudima koji su se, kao i on (Dubovac) bavili građevinskim materijalom. Bajrušević se branio da je sa Dubovcem imao korektan odnos do maja 2010. godine, ali da je posle toga "postalo teško s njm stupiti u kontakt".
Prema njegovim rečima, od Dubovca nikada nije tražio pare za sebe već je pokušao da ga spoji s prijateljem Stojanom Jovanovićem, kome je oštećeni navodno dugovao pare. Bajrušević je naveo da je imao moralnu obavezu da to učini, jer iako se više družio sa Dubovcem on ga je upoznao sa Jovanovićem.

Dubovac je, pak, tvrdio da je "imao poslovni odnos" sa Bajruševićem jer je 2007. optuženi uložio 100.000 evra u njegovu firmu, koja se bavila prodajom ogreva.

"Ta godina je bila loša za taj biznis. Počeo sam da ulažem u druge poslove, ali sam pucao iz posla u posao", rekao je Dubovac, tvrdeći da je Bajruševiću za tri godine druženja dao oko 150.000 evra, što je kako je naveo bilo zapisano u jednoj svesci koja mu je nestala kad mu je ukraden auto.

Iako u optužnici piše da je pokušao da mi iznudi 750.000 evra to se odnosi samo na keš, još toliko mi je tražio u stanovima... a slučaj je, kako je naveo, prijavio policiji.


Bajruševiću je više puta produžavan pritvor zbog opasnosti da će ponoviti krivicno delo, a uhapšen je sredinom jula u Beogradu.
 
Natrag
Top