Vučjaci izujedali devojčicu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Sandra Jadžić (9) teško povređena u užičkom naselju

Vučjaci izujedali devojčicu



Izvor: Blic V. Lojanica | 10. 09. 2011. - 02:02h

Sandra Jadžić (9) iz naselja Dautovac kod Užica teško je povređena preksinoć kada su je nedaleko od kuće, dok se sa drugaricom vraćala iz škole napala i izujedala dva napuštena vučjaka.

174628_1009-uzice-povredjena-sandra-jadzic-uhvaceni-psi-foto-mcvetkovic_f.jpg


Napadači u kavezu šinterske službe "Zoohigijena" iz Požege

Iz čeljusti razjarenih pasa, koji su učenicu četvrtog razreda grizli za vrat i vukli je po putu, Sandru su izvukle dve komšinice.

- Celu noć je preplakala, držala me za ruku i stalno ponavljala: „Mama, oni bi me pojeli!“ Ne smem ni da zamislim šta bi se dogodilo da se te dve žene nisu zadesile na putu dok su psi cepali moje dete - jecala je juče Antolena Jadžić Sandrina majka.

Vučjaci su njenoj ćerki naneli dve duboke rane koje su lekari užičke bolnice bili primorani da dreniraju - jednu iznad levog kolena, drugu iznad članka desne noge. Devojčica ima i više ujeda po rukama. Po ukazanoj pomoći poslata je na kućno lečenje.

174627_1008-uzice-povredjena-sandra-jadzic-desno-i-milica-lazic-foto-mcvetkovic_hs.jpg
Milica Lazić i Sandra Jadžić

Sandra i njena drugarica Milica Lazić preskinoć oko 18.30 na stanici u naselju Bela Zemlja izašle su iz autobusa kojim su se vraćale iz škole, a zatim su pešice nastavile ka svom naselju Dautovac.
Nekoliko stotina metara dalje, spazile su vučjaka na ulici, dok je drugi bio iza ograde u dvorištu.

- Vučjak koji je bio na putu zaleteo se ka meni, dok je onaj drugi, iz mraka, preskočio ogradu i napao Sandru. Skočio joj je za vrat, ali srećom samo joj je strgao džemper koji je nosila preko ramena. Bila sam pribrana, skinula sam jaknu i počela da mašem pa sam tako oterala psa koji je mene hteo da ujede. Pobegao je od mene, a onda su oba opkolila Sandru. Oborili su je. Bespomoćno je zapomagala dok su je grizli po rukama i nogama - još u šoku priča Sandrina drugarica Milica Lazić.

U tim trenucima, na putu koji je već bio obavijen mrakom, pojavile su se dve komšinice. Spazivši vučjake kako po asfaltu vuku devojčicu potrčale su ka njima.

- Malaksalo dete obliveno krvlju dozivalo je majku, dok ju je jedan pas vukao za nogu a drugi pokušavao da je ščepa za vrat. Uzeli smo grane i uspeli da je istrgnemo iz njihovih čeljusti, uzeli devojčicu na ruke i pobegli ulicom - svedoči Snežana Radosavljević iz Dautovca.

Stanovnici ovog naselja juče su na nogama dočekali šintersku službu „Zoohigijena“ iz Požege koji su uhvatili oba vučjaka i još pet pasa koje su zatekli u ovom prigradskom kvartu. Vučjaci su bili veoma agresivni i pokušavali su i da ujedu radnike “Zoohigijene”.
 
Natrag
Top