Vršnjaci izbacili devojčicu kroz prozor škole

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
09. 11. 2010. 13:02h
cat_icn_more.png
13:06h| Alo, Tanjug| foto: Alo


Vršnjaci izbacili devojčicu kroz prozor škole

Učenicu Ankicu Radivojević (13) izbacila su tri učenika kroz prozor učionice sa prvog sprata zgrade Osnovne škole "Dositej Obradović“ u Irigu. Devojčica je, srećom, samo lakše povređena, a "izbacivači" će biti kažnjeni samo ukorom nastavničkog veća.

Direktor škole najavljuje samo ukore nastavničkog veća Tomislavu S. (13), Milanu B. (13) i Ivanu M.(15), učeniku Srednje stručne škole "Borislav Mihajlović Mihiz“, koja koristi učionice Osnovne škole "Dositej Obradović“ u Irigu.


On je kazao da niko ne spori da se incident dogodio i dodao da je sada zabrinut zbog dece i medijske pažnje kojoj su izloženi.

107890_ankica_f.jpg

Devojčica koju su izbacili kroz prozor

Trojica dečaka su na školskom odmoru ušli u učionicu VII/3 odeljenja, prvo su počeli da se guraju između sebe, a onda su rešili da pokušaju da izbacuju devojčice kroz prozor. Međutim, kada su dečaci krenuli da "love“ devojčice, dve su uspele da im se odupru i pobegnu. Ankici je jedan od dečaka prišao s leđa, obuhvatio je rukama oko grudi, dok ju je drugi zgrabio za noge i tako su je odneli do prozora. Devojčica se otimala, ali nije uspela da savlada starije i jače dečake koji su je na kraju izbacili kroz prozor na betonsku ploču.

"Pala sam sa polusprata, dočekala se na noge, ali nisam uspela da se zadržim uspravno, poklekla sam i tako uganula jednu, a ugruvala obe noge. Odmah su me odneli u Dom zdravlja u Irigu i hitno uputili u Opštu bolnicu u Sremsku Mitrovicu da mi snime noge, na sreću, nemam prelome. Jako sam uplašena i još se noću budim sećajujući se tog pada", rekla je devojčica Ankica Radivojević.


Njena majka Jasna Radivojević ne može da shvati i neće da veruje da se ovako nešto dešava u školi.

"Kada su mi u Domu zdravlja rekli da su moju ćerku njeni vršnjaci izbacili kroz prozor, nisam mogla da verujem i još ne mogu da shvatim kakvi su to škola i đaci, gde se deca izbacuju kroz prozor. Kad su me pozvali iz Doma zdravlja, pomislila sam da je mom detetu loše, da joj je pozlilo, ali kad su mi rekli da je izbačena kroz prozor, ja sam se šokirala", kaže majka Jasna.

U Osnovnoj školi "Dositej Obradović“ direktor Đorđe Dešić kaže da "treba glave da se ohlade i da se onda vidi šta će se činiti“. Sa dvojicom osnovaca sedmaka, koji su učestvovali u izbacivanju devojčice kroz prozor, u školi već duže vremena imaju problema, ali ti dečaci do sada nisu kažnjavani.


"To se desilo bez prisustva nastavnika, za vreme odmora. Logično je da ih ne možemo stalno nadzirati. Nastavničko veće će zasedati povodom ovoga i videćemo kakvu će doneti odluku, ali očekujem da to bude ukor nastavničkog veća", kaže direktor Dešić.


U međuvremenu se oglasio i predsednik opštine Irig Vladimir Petrović koji je kritikovao direktora škole, za koga tvrdi da ga "niko ne ceni, ni učenici, ni nastavno osoblje".

Dešić je, međutim, kazao da je iznenađen takvom izjavom Petrovića.


"Da je tako onda sigurno ne bismo postizali rezultate koje ostvarujemo i saradnju sa vise škole u nekoliko evropskih gradova. Imamo izuzetne rezultate i učenike na republičkim takmičejima ", rekao je Dešić.


 
Natrag
Top