Vrkuta − biljka koja leči ženske boljke

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Vrkuta − biljka koja leči ženske boljke

Blic žena

Vrkuta leči bolne cikluse, pojačan sekret, ublažava simptome klimaksa...Dugačak je spisak bolesti kod kojih pomaže iscelenje, a može se koristiti i u trudnoći.

7609_vrk_if.jpg


Vrkuta isceljuje različite upale, čireve, bolne menstruacije, pojačan sekret, ublažava simptome klimaksa, jača srčani mišić, deluje i kao diuretik i popravlja krvnu sliku


Virak, vrkuta ili gospin plašt – tri naziva za jednu istu biljku, jedinstvenu po svojoj lekovitosti, a čudotvornu za mnoge koji su je probali. Dugačak je spisak boljki koju vrkuta leči. Isceljuje različite upale, čireve, bolne menstruacije, pojačan sekret, ublažava simptome klimaksa, jača srčani mišić, deluje i kao diuretik i popravlja krvnu sliku.
Preporučuje se i trudnicama. Kažu valja utoliti žeđ čajem od vrkute barem jednom dnevno već od trećeg meseca trudnoće.

Prija materici, pa smanjuje mogućnost od pobačaja. Mnoge žene je smatraju svojom zaštitnicom jer važi za univerzalni lek protiv svih ženskih bolesti, kažu čak sprečava i mogućnost ispadanja materice.

Ukoliko dođe do toga, preporučuje se čaj od sveže ubrane vrkute. Pije se četiri puta dnevno, ali lagano, gutljaj po gutljaj. Preporučuje se i dijabetičarima, a umanjuje bolove i kod gihta i reume. Osim toga, vrkuta se pokazala kao odličan lek i u oblogama koje se previjaju na posekotine, ubode i svakojake druge rane.

Naravno, da biste osetili svu isceliteljsku moć ove biljke, morate biti istrajni, koristi se godinu bez prekida.
Ovo prirodno blago, zamislite, raste na najneverovatnijim mestima, kamenitoj i neplodnoj podlozi, a uzgaja se u vrtovima. Inače, ako niste avanturističkog duha, možete je kupiti u prodavnicama zdrave hrane, 100 g košta oko 110 dinara.

Jeste da se u ovoj biljci iz porodice ruža krije višestruka lekovitost, al’ nemojte joj prilaziti ukoliko vas muči želudac, jetra ili žuč.




 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2012
Poruka
14
ja sam danas pocela da pijem za ciste u dojci.negde sam procitala da je i za to dobro pa videcemo rezultate.sve u svemu ne moze da skodi :)
 
Natrag
Top