Vraneš: Izgubili smo meč, dobili smo Bojanu

Član
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
365
Selektor teniske reprezentacije Srbije Dejan Vraneš izjavio je da poraz protiv Slovačke od 3:2 i povratak u Svetsku B grupu Fed kupa ne treba da obeshrabri naš tim, jer smo u Bojani Jovanovski dobili veliko pojačanje za budućnost.


"Izgubili smo meč, ali smo dobili veliko pojačanje", rekao je selektor Dejan Vraneš.

Pravi zaključak minulog vikenda u kome su reprezentacije Srbije i Slovačke igrale za opstanak u Svetskoj grupi Fed kupa.

Vraneš je mislio na Bojanu Jovanovski, koja je posle poraza Jelene Janković od Danijele Hantuhove nakon dva sata igre i 51 neiznuđene greške, uspela da pobedi 64 mesta bolje rangiranu teniserku.

"Nisam imala šta da izgubim, jer je Ribarikova bolje rangirana od mene. Želela sam samo da igram svoju igru. Mislim da sam uspela u tome", rekla je 18-godišnja Bojana.

Selektor je napomenuo da je "malo nedostajalo" da Srbija ostvari uspeh u meču protiv Slovakinja.

"Bili smo bliži ukupnoj pobedi nego protiv Rusije u februaru", istakao je Vraneš i dodao da je ranije postojao plan da se uvežbava dubl, ali da nije bilo dovoljno vremena za trening parova.

"Samo smo teoretski uvežbavali igru dublova, što je očigledno bilo nedovoljno za pobedu", rekao je Vraneš.

"Žao mi je što Jelena i ja nismo uspele da napravimo još jedan korak i obezbedimo opstanak u Svetskoj grupi", rekla je Jovanovski, koja bi danas verovatno bila junakinja.

Ali, kako Srbija nema uigran dubl, pojedinačni trud Jelene Janković i Bojane Jovanovski je pao u vodu.

Srbija je, tek što je ušla, eliminisana iz elite, dok će Slovakinje biti među osam najboljih prvi put posle 2004. godine.
 
Natrag
Top