Vozački ispiti po starom i posle 10. decembra

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ma testove sam i ja iz prvog nije to problem, nego vožnja. Prvi put je sve bilo u redu do kraja. Nailazim na raskrnicu, treba da skrenem desno vozim još nekih 200-300 m parkiram i to je. Gledam lepo na semafor, zeleno, već počinjem da razmišljam kako sam položio i tako to...samo odjednom instruktor "Gde ćeš na crveno" ja stadoh ali sam zakačio pešački prelaz. To mi se tad desilo i nikad više, verovatno se mnogima tako nešto glupo nikad i nije desilo u životu. A drugi put su mi rekli da sam ugrozio bezbednost ili tako nešto zato što sam se mnogo približio nekom kombiju i nisam ga pretekao na vreme. Ma neka budala, uspori pa ubrza izgleda da nije mogao da nađe mesto da se parkira. Treći put je stvarno bilo bez problema, baš lagano :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.05.2009
Poruka
3
Meni je za novi zakon najgore što ako pešak prelazi ulicu i priča mobilnim, kazna je 3000 din.
Moraću da cimam telenor da me prebace na jeftiniji paket geeeeeee:D
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.997
Meni je za novi zakon najgore što ako pešak prelazi ulicu i priča mobilnim, kazna je 3000 din.
Moraću da cimam telenor da me prebace na jeftiniji paket geeeeeee:D

To je stvarno bezveze. Koliko malouman treba da budeš da bi ti smetalo da pričaš i prelaziš ulicu i to na pešačkom prelazu. Šta oni uopšte misle o nama? Mislim, stvarno...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
To je stvarno bezveze. Koliko malouman treba da budeš da bi ti smetalo da pričaš i prelaziš ulicu i to na pešačkom prelazu. Šta oni uopšte misle o nama? Mislim, stvarno...
Nije to bez veze. Šta misliš, da je taj zakon pisao neko ko živi u pustinji? Bez ljutnje, ovo je moja oblast, kad sam polagao ispit "tehnika bezbednosti i kontrole saobraćaja" shvatio sam neke stvari... Samo jedan primer. Koliko ljudi misli da je vezivanje pojasa bezvezna stvar? ( Vezivanje pojasa spašava glavu, u 90% slučajeva, pri dozvoljenim brzinama).Šta njih briga ako poginem? A šta ako preživiš??? Prvo, kada dođe do nesreće, dolazi hitna pomoć po tebe, trošak. Drugo, zlazak policije, zaustavljanje saobraćaja, izlazak veštaka... Treće, bolničko lečenje (koje pokriva osiguranje), bolovanje, ne dolazak na posao i angažovanje nove radne snage za zamenu, kasnije prilagođavanje... I zašto država da plaća za tebe, usijanu glavu? Zar nije kažnjavanje jednostavnije? Mislite o tome...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.997
Nije to bez veze. Šta misliš, da je taj zakon pisao neko ko živi u pustinji? Bez ljutnje, ovo je moja oblast, kad sam polagao ispit "tehnika bezbednosti i kontrole saobraćaja" shvatio sam neke stvari... Samo jedan primer. Koliko ljudi misli da je vezivanje pojasa bezvezna stvar? ( Vezivanje pojasa spašava glavu, u 90% slučajeva, pri dozvoljenim brzinama).Šta njih briga ako poginem? A šta ako preživiš??? Prvo, kada dođe do nesreće, dolazi hitna pomoć po tebe, trošak. Drugo, zlazak policije, zaustavljanje saobraćaja, izlazak veštaka... Treće, bolničko lečenje (koje pokriva osiguranje), bolovanje, ne dolazak na posao i angažovanje nove radne snage za zamenu, kasnije prilagođavanje... I zašto država da plaća za tebe, usijanu glavu? Zar nije kažnjavanje jednostavnije? Mislite o tome...

Ma sve je to u redu, ali kao pešak, na pešačkom prelazu, još ako stoji i semafor... mislim da je preterivanje.
Apsolutno sam za sve ono što se odnosi na vozače, i sama sam vozač. Pojas sam vezivala oduvek, a naročito otkad i sama vozim.
Usijane glave mi svakodnevno uzmu gomilu živaca jer bez obzira što se trudim da vozim kako treba, treba da pazim mnogo više na ostale vozače, jer bahatih ima koliko nećeš. I tu se slažem.
Ali da kao pešak treba da platim kaznu jer sam pričala telefonom i prelazila ulicu, to je stvarno previše.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Pa ne znam, verovetno da sve to ima smisla... Ginu vozači, biciklisti, pešaci... Apsolutno sam za to da se podigne nivo saobraćajne kulture kod nas. Te kazne i ti zakoni su u cilju smanjenja saobraćajnih nezgoda. A naš narod najbolje nešto "shvati" i nauči kad ga udariš po džepu!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.997
Pa ne znam, verovetno da sve to ima smisla... Ginu vozači, biciklisti, pešaci... Apsolutno sam za to da se podigne nivo saobraćajne kulture kod nas. Te kazne i ti zakoni su u cilju smanjenja saobraćajnih nezgoda. A naš narod najbolje nešto "shvati" i nauči kad ga udariš po džepu!

Mnoge stvari imaju smisla, ali, kao i u svakom drugom zakonu, i u ovom ima gluposti i preterivanja.
A da najbolje shvatamo kad nas lupe po džepu, to je istina. Takvi smo. :-D
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2011
Poruka
1
Bas pre nekoliko dana sam polozio voznju iz prve,testove isto :D
Nisam imao neku tremu,a i pandur bio neki simpatican covek,pa se eto moze reci da sam imao srece...sto se tice ovog novog zakona uhvatilo me da dobijem probnu dozvolu,ali ni to nije neki veliki problem,bitno da sam odradio obuku po starom :p
 
Natrag
Top