„Volvo“ prešao 4,7 miliona kilometara!

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
„Volvo“ prešao 4,7 miliona kilometara!










Izvor:
rts.rs







Jedan penzioner sa Long Ajlenda kupio je 1966. godine „volvo P1800S“ i od tada se ne razdvaja od njega. Zajedno su prešli skoro 4.750.000 kilometara, što je kao 118 krugova oko naše planete i svetski rekord. Ne planira da ga proda i nikada ga nikome nije pozajmio.


Amerikanac Irvin Gordon ima automobil marke „volvo P1800S" iz 1966. godine koji je prešao skoro tri miliona milja (tačnije 2.947.442 milje = 4.743.448 kilometara), što je jednako kao da je 118 puta obišao ceo svet.


volvo-4.jpg



Gordon, učitelj u penziji (72) sa Long Ajlenda se nada da će do naredne godine preći tri miliona milja.


Penzioner se svuda vozi svojim bordo „volvoom" i čak je pređenom kilometražom dostigao Ginisov rekord. Još 2002. godine.

„To je samo automobil, a ja uživam u vožnji", rekao je Gordon koji je, kao 25-godišnjak, svoje vozilo kupio za 4.150 dolara, 30. juna 1966. godine.

„To je tada bila cela moja godišnja plata."

Gordon je ispričao kako vozi od detinjstva i da je imao običaj da samo stavi torbu u gepek i kaže roditeljima da ide na put. Putovao je u Montreal, Mičigen, Teksas i godišnje prelazio od 85.000 do 100.000 milja.


„Popio sam kafu u svakoj američkoj državi", pohvalio se Gordon i rekao da svog „volvoa" nikome ne pozajmljuje, već ga samo on vozi, i da njegova deca iz tog razloga imaju svoja kola.


Automobil i dalje ima prvobitni motor i mehaniku, a Gordon kaže da ga vozi na tehničke preglede i da vodi računa o njemu. Od prvog dana ima tablicu MILNMILR.

Energični penzioner je dodao da uopšte nema nameru da ga proda i da će nastaviti da ga vozi.


„Sve češće mislim da će me auto nadživeti", zaključio je vozač rekorder.
 
Natrag
Top