Volite li JAZZ?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
[YOUTUBE]cl_e7UW-bz8&feature[/YOUTUBE]

Malo prelepog i pomalo "prljavog" glasa božanstvene Billie Holiday... :)
 
Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
2
Volim Jazz, bez izuzetka...

Po meni jazz i rock su najbolji i najbitniji muzički pravci, a pošto je ovo tema posvećena jazz-u napisao bi samo da je jedan muzičar/džezer obeležio XX vek, a zove se Sonny Rollins (ove godine puni osamdeset godina a ja mu želim da doživi stotu). Toliko...
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Volim da cujem ponekad,ali nisam zaludjenik tom vrstom muzike...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
[YOUTUBE]mFkaIIFj7kU[/YOUTUBE]

Jeste da smo ih oboje već pominjali, ali prosto ne mogu da odolim. :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
Nagradno pitanje:
Sta je ovo JAZZ ili KLASIKA????
[YOUTUBE]1U40xBSz6Dc[/YOUTUBE]

NARAVNO I JEDNO I DRUGO
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Dobro pitanje, Geršvin je radio i jedno i drugo, ali Rapsodija spada u tzv. "savremenu" muziku ili "XX vek" u umetničkoj muzici. Mada ima i mnogo elemenata jazz-a. U muzičkoj enciklopediji sam našla rečenicu da je Rapsodija "jedan od najuspelijih pokušaja da se jazz iskoristi u koncertnoj formi". Prema tome, ovo je i jedno i drugo... :)
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2010
Poruka
9
I moj je izbor jazz!

Jazz je definitivno i moj izbor! Toplo ga preporučujem svima koji istinski vole muziku...
Ja lično najviše volim dobre vokale u jazzu. I uvek se spremam da proširim dijapazon, ali nekako ne mogu da napustim Elu, Saru, Bili i Ninu... Slušao sam nedavno i Dajanu Krol, ali nije po mom ukusu.
Volim da čujem i jazz na srpskom... Onaj pravi, klasični, pa makar se radilo i o prepevima... Zato glasam za Nadu Knežević. Stvarno ne znam za bolji vokal od nje...
I tako.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
E baš mi je drago kad se oglasi i neko ko stvarno voli jazz. Imamo vrlo sličan ukus. :)
Da, g-đa Nada Knežević je definitivno prva. Jedno vreme se na Platou leti moglo čuti mnogo toga. Naslušala sam se Bisere i male Cece Slavković, koja je tako i počela, pevajući jazz sa svega 15-16 godina i to sjajno radi, ali stvrno je bio praznik za uši kad se pojavi g-đa Nada Knežević, koju je Lale Tošić baš tako i najavljivao, kao prvu damu domaćeg jazz-a.
Žao mi je što ne čujem da više bilo gde peva Marija Mihajlović. Jako puno je pevala po klubovima početkom '90-ih, sa svima redom, mada sam je ja najviše slušala sa Jovanom Maljokovićem. I ona je sjajna.
Ima Srbija dosta dobrih jazz muzičara, samo što, na žalost, jazz nije popularan onoliko koliko zaslužuje. :-(
 
Natrag
Top