Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Voćna sangrija

Za 4 osobe potrebno je: 2 dl suvog crnog vina, 1 kašičica šećera, sok od 1 limuna, sok od 1 pomorandže, 1 limun, 1 pomorandža, 1 nektarina, 10 kocki leda.


Pomešajte vino, sok od limuna i pomorandže, dobro promućkajte u šejkeru i ostavite u frižideru preko noći. Oljuštite limun i pomorandžu, pa ih iseckajte na kockice, dodajte na kockice iseckanu neoljuštenu nektarinu. Sipajte u široke čaše, dodajte led, stavite slamčicu i dugačku kašičicu.













 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2010
Poruka
7
Koliko ja znam, prava sangrija se pravi od više vrsta alkohola. Tačno je da ide 2l vina, ali ide i čašica konjaka, malo votke i još koječega, pa onda fanta od naranče (na žalost ne znam količine) i puno voća (lubenica, dinja, sve na kockice izrezano) Ako ikad dođem do recepta, postaviću ga ovdje
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Koliko ja znam, prava sangrija se pravi od više vrsta alkohola. Tačno je da ide 2l vina, ali ide i čašica konjaka, malo votke i još koječega, pa onda fanta od naranče (na žalost ne znam količine) i puno voća (lubenica, dinja, sve na kockice izrezano) Ako ikad dođem do recepta, postaviću ga ovdje

Hvala unapred. :)
Postoji više vrsta sangrije i sve su "prave". Može da se stavi više vrsta alkohola, a može i samo vino, a gomila različitog voća. Stvar i jeste u toj kombinaciji voća i vina.

Znam jedan efektan letnji recept koji sam čula od jednog prijatelja.
Potrebno je što više različitih vrsta voća, vino i velika lubenica.
Lubenici se odseče vrh, izdubi se, "meso" joj se isecka i vrati u izdubljenu koru, doda se i ostalo voće isečeno na kockice, kockice leda, sve se zalije vinom, poklopi i ostavi u frižideru da se dobro ohladi.
I onda se, direktno iz lubenice, sipa u čaše kutlačom, kao punč.
Sjajno, ukusno, i vrlo efektno deluje na stolu.
Probajte. ;)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Sangrija

Sangrija

Sangrija.jpg

Izvor: Sale & Pepe
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Sangrija

Sangrija

1.jpg

Sastojci:
1 oguljena i tanko narezana jabuka
1/2 tanko narezane pomorandže
1/2 tanko narezanog limuna
2 kašike limunovog soka
2 kašike pomorandžinog soka
1/4 šoljice šećera
1/4 šoljice brendija
1 boca crnog vina
750 ml negazirane vode

Priprema:
Sve sastojke dobro pomešati u jednu veliku činiju i ostaviti u frižideru preko noći. Poslužiti s kockicama leda.

Izvor: Vestionline
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Bela sangrija

lQFYTxN.jpg


Potrebno je: 1 flaša suvog belog vina, 1 manja činija sitno seckane dinje, ¼ krastavca seckanog na kolutove ili komadiće bez semena plus još nekoliko kolutova krastavac za dekoraciju, ½ limete, 4 lista nane, po želji dodati malo sirupa od limuna i čaša gazirane vode.

Priprema: Sve sastojke osim gazirane vode pomešajte u bokalu ili činiji za punč. Ostavite da se hladi u frižideru između 3 i 4 sata, ali nakon 30 minuta izvadite listove nane.
Po želji sipajte kockice leda u čašu i nalijte snagriju preko. Dolijte malo gazirane vode i ukrasite kolutićima krastavaca i limete. Od ove količine možete dobiti 6 čaša sangrije.

(Blic Žena)
 
Natrag
Top