UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Vlasta Knezovic





Vlasta-Knezovic-SF.png



Vlasta Knezović je hrvatska je kazališna, televizijska i filmska glumica.

Ovu hrvatsku glumicu trenutno možete videti u TV seriji „Bitange i princeze“, gde igra ledi Marijanu Pičič. Uloge po kojima je pamtimo iz vremena SFRJ su i one iz TV serija „Prosjaci i sinovi“, „Tale“ i „Velo misto“. Rođena je 28. februara 1948. u Varaždinu. Ove godine obeležava 36. godišnjicu svog glumačkog staža.

Posle raspada bivše SFRJ nastavila je da glumi u Hrvatskoj. Trenutno je članica ansambla Gradskog dramskog kazališta „Gavela“, a za svoje glumačko umeće više puta je nagrađivana.

Osim što glumi, Vlasta se bavi i slikarstvom i upriličila je više izložbi širom Hrvatske. U trenutku kada smo je pozvali, kuvala je ručak, ali je bila ljubazna da nam da nekoliko podataka o sebi i puno pozdravi njene obožavaoce u Srbiji:

– Joj, kako mi je drago što ste me pozvali! Znate li koliko ja imam prijatelja u Beogradu? Tamo sam kao dete vojnog lica završila školu od prvog do četvrtog razreda, u Balkanskoj ulici. U vašem gradu živi moja kuma Vida Gašić i doktorka sa VMA Brana Kosanović, koju puno pozdravljam! Jedva čekam da dođem u Beograd, ali i u Novi Sad, gde takođe imam mnogo prijatelja.

Vlasta Knezović je do 1984. godine bila udata za zagrebačkog glumca Predraga Petrovića, a posle razvoda više se nije udavala. Iz tog braka ima ćerku Bojanu, koja trenutno studira istoriju umetnosti.



Televizijske uloge

"Larin izbor" kao Kike (2011.)
"Bitange i princeze" kao Lady Mi-ri-ana Picić (2006.-2007.)
"Tražim srodnu dušu" (1990.)
"Velo misto" kao Marjeta (1980.-1981.)
"Punom parom" kao Ljerka (1978.)
"Tale" kao Begovica (1977.)
"U registraturi" kao Dorica Zorković (1974.)
"Čovik i po" kao Šljivica (1974.)
"Prosjaci i sinovi" kao Zlatka Vrtirepka (1972.)



Filmske uloge

"Slučajna suputnica" kao Vanjina mama (2004.)
"Heimkehr" kao Anica (2004.)
"Blagajnica hoće ići na more" kao Miljenkova žena (2000.)
"Novogodišnja pljačka" kao Vilma Novak (1997.)
"Sokica" (1996.)
"Posebna vožnja" (1995.)
"Razvod na određeno vreme" kao Kosa (1986.)
"Zadarski memento" kao Marija (1984.)
"Moj tata na određeno vreme" kao Kosa (1982.)
"Rad na određeno vreme" kao Milutinova žena (1980.)
"Debeli 'lad" (1978.)
"Posjeta" (1977.)
"Tri jablana" (1976.)
"Lj - Ubiti" (1976.)
"Doktor Mladen" kao Danica (1975.)
"Jauci sa Zmijanja" kao Mrguda (1974.)
"Polenov prah" (1974.)
"Živjeti od ljubavi" kao Minja (1973.)
"Harmonika" (1972.)





Izvor: Wikipedia, hr.dubs.wikia
 
Natrag
Top