Vlasnika pekare hteli da kidnapuju zbog 500 evra

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Vlasnika pekare hteli da kidnapuju zbog 500 evra










Izvor:
Blic.rs






Trojica napadača, od kojih jedan naoružan pištoljem, pokušala su preksinoć oko 18,40 časova da kidnapuju Dejana Vlaškovića, vlasnika šest lokala u gradu, ispred njegove kuće u Ulici kralja Petra prvog u Kaluđerici jer je odbio da im da 500 evra.



216371_1013-otmica-foto-d-goll507_f.jpg



Vlašković je, kako tvrdi, uspeo da se otrgne napadačima i sakrije se u obližnju pekaru nakon čega su oni pobegli. Kako nezvanično saznajemo, policija je u noći između srede i četvrtka u Rakovici našla sivi “mercedes” C klase rumskih registarskih oznaka kojim su, kako tvrdi Dejan Vlašković, napadači pokušali da ga odvezu.

- Iz “mercedesa” su izašli najpre dvojica nepoznatih mladića, a jedan od njih je ostavio zadnja vrata širom otvorena. Zatim mi se približio Slavoljub T. kojeg poznajem površno od ranije i rekao: “Šta je, nervozni, nemaš pare?” Nekoliko trenutaka, kasnije izvadio je revolver iza pojasa i uperio ga u mene, uhvatio me za ruku i povukao prema “mercedesu” rekavši: “sedi u auto, pucaću u tebe, brata mi” - priča za “Blic” Dejan Vlašković.

Kaže da je bio prestravljen i, moleći da ga puste, obećao da će im doneti novac, ali je napadač nastavio da ga vuče ka automobilu.

- U strahu za život istrgao sam se, ali mu je u ruci ostala moja jakna sa telefonima. Pobegao sam kroz prodajni pult u pekaru - ispričao nam je vidno uznemireni Vlašković, tvrdeći da su pokušaj kidnapovanja gledale i njegova supruga i dve maloletne ćerke.

Prema rečima Vlaškovića, preksinoćnom napadu su prethodila dva pokušaja Slavoljuba T. da pozajmi pare od njega.

- U ponedeljak uveče i u sredu, neposredno pre napada, Slavoljub me je zvao dva puta i tražio da mu pozajmim 500 evra. Pošto sam oba puta rekao da nemam novac, nazvao me je ponovo i zamolio da izađem iz kuće, navodno da razgovaramo o nečemu, nevezano za novac. Izašao sam napolje, ne želeći da mi ulazi u kuću, ali namerno nisam poneo torbicu sa novčanikom - kaže Vlašković.

Inače, kako tvrdi Vlašković, pokušaj kidnapovanja zabeležile su i sigurnosne kamere na pekari, a video zapis je dostavio policiji. Neposredno nakon incidenta, nepoznati mladić koji nije učestvovao u napadu doneo je Dejanu jaknu.

- Dajući mi jaknu rekao je kako mi Slavoljub poručuje da ujutru spremim 10.000 evra - priča Vlaškalić.

Inače, Vlaškalić je privatni preduzetnik i u gradu drži nekoliko pekara i poslastičarnica “Suzana”, sa više od 80 radnika. Tvrdi da nema nikakvih dugova, a da ništa ne duguje ni svojim radnicima i da je “poslednjih 15 godina čist pred zakonom”.

 
Natrag
Top