Vjerujete li u jednog Isusa Bogočovjeka, li vam se pričinjaju dvojica?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da imaš intelektualnog poštenja smijao bi se sebi i sebe bi ismijavao. Jer zaista naučavaš i tvrdiš da postoje "dva različita Isusa".


Hah....ti znaš bolje od mene šta tvrdim.

Zaista mi je smešno..ako nije tužno koliko trošiš postova i bacaš uzalud tekst tvrdeći da znaš bolje od mene samog šta tvrdim..ubacuješ na silu..na mišiće ono što ja ne tvrdim. Dobro...tu ti ne mogu pomoći. Ako ti može pomoći pogledaj neki moj post pa mi citiraj gde sam rekao da ima dva Isusa? Gde sam pomenuo "dva Isusa"?

E moj prijatelju, vidi se izdaleka koliko si razočaran što ne možeš da nađeš ono što bi voleo u mojim postovima.

Pozdav tebi i portparolu tvoje stranke. :). Kako je portparol uzgred da pitam?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Hah....ti znaš bolje od mene šta tvrdim.

Ako ti može pomoći pogledaj neki moj post pa mi citiraj gde sam rekao da ima dva Isusa? Gde sam pomenuo "dva Isusa"?

Evo gdje tvrdiš da postoje dva Isusa:

Isus nije prestao biti Bog .. Njegovo Božanstvo je odloženo na nebesima.

Ali u svom zemlaljskom obličju kako kažu apostoli Isus je Čovek .. došao je kao Čovek da bi spasio čoveka.

Evo ti "tvoja dva Isus". Jedan ti je "Bog sa 'garažiranim' Božanstvom na nebisima", i drugi Isus ti je čovjek kojeg je rodila Marija.

E moj prijatelju, vidi se izdaleka koliko si razočaran što ne možeš da nađeš ono što bi voleo u mojim postovima.

Ja razočaran nisam, a ti evo ipak naučavaš "duplog Isusa. ;)

:). Kako je portparol uzgred da pitam?

Crkaje od smijeha. :):):)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Evo gdje tvrdiš da postoje dva Isusa:

Jovan Prezviter je napisao(la):

Isus nije prestao biti Bog .. Njegovo Božanstvo je odloženo na nebesima.

Gde sam ovde rekao "dva Isusa"? Božanstvo nije Isus. "Njegovo" jer pričamo o Njemu. Ali Njega u telu ne poistovećujem sa Božanstvom o kome pričam.

Dakle, nigde pomenuo dva Isusa..ali ako nije bilo jasno do sad..evo od sad ovo je moje pobliže pojašnjenje tebi da ne bi pravio od komarca slona...ovo sam tebi rekao u drugom kontekstu jer si tvrdio da Isus nije Bog ako je samo čovek. Zato sam rekao "Njegovo" Božanstvo tj. ono što On zaista jeste van tela. Ali to Božanstvo nije Isus i nije povezano sa telom.

Evo ti "tvoja dva Isus". Jedan ti je "Bog sa 'garažiranim' Božanstvom na nebisima", i drugi Isus ti je čovjek kojeg je rodila Marija.


Jovan Prezviter je napisao(la):

Ali u svom zemaljskom obličju kako kažu apostoli Isus je Čovek .. došao je kao Čovek da bi spasio čoveka.

"U svom zemaljskom obličju" dakle opet se odnosi na TELO koje je Isus. Ali kada kažem u "svom Božanskom obličju" mislim na ono što nije TELO rekoh...a ne što je drugi Isus.

Ja razočaran nisam, a ti evo ipak naučavaš "duplog Isusa.

Kao što vidiš, ja ti odgovorno tvrdim da ne naučavam dva Isusa već jasno razdvajam Isusa-TELO i Božanstvo koje nije Isus.

Ti dakle naučavaš dva Isusa..jednog TELO drugog BOG. Tj. tvoja teologija. Preneo si ideje tvoje teološke misli u moj koncept a tvoja teologija zapravo to govori.

Crkaje od smijeha. :):)

Pozdravi ga...neka nam je samo veseo. :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Gde sam ovde rekao "dva Isusa"?

Evo:

Isus nije prestao biti Bog .. Njegovo Božanstvo je odloženo na nebesima.

Ali u svom zemlaljskom obličju kako kažu apostoli Isus je Čovek .. došao je kao Čovek da bi spasio čoveka.

Evo ti "tvoja dva Isus". Jedan ti je "Bog sa 'garažiranim' Božanstvom na nebisima", i drugi Isus ti je čovjek kojeg je rodila Marija.

P.S. Nastavit će se "samopopišavanje". :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
AU....šta reći..ovo sam očekivao.

Nego gde ti vidiš u Pismu dva Isusa? Ja ne vidim...kako se Jakovu obratio?

1. Ja sam Isus?

2. "moje ime je čudno"?

Pošto ti učiš dva Isusa sada te pitam u Pismu gde ih nalaziš?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
AU....šta reći..ovo sam očekivao.

Nego gde ti vidiš u Pismu dva Isusa? Ja ne vidim...kako se Jakovu obratio?

1. Ja sam Isus?

2. "moje ime je čudno"?

Pošto ti učiš dva Isusa sada te pitam u Pismu gde ih nalaziš?

I ja se čudim otkud dva Isusa, ali Jovan ih je pronašao. Vidi:

Isus nije prestao biti Bog .. Njegovo Božanstvo je odloženo na nebesima.

Ali u svom zemlaljskom obličju kako kažu apostoli Isus je Čovek .. došao je kao Čovek da bi spasio čoveka.

Evo dva Jovanova Isusa. Jednog je locirao na nebesima, negdje oko Oriona gdje Ellen White provodi svoje umirovljeničke dane, i drugog Isusa kaže Jovan, rodila je Marija prije dvije tisuće godina. ;)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Crkaje od smijeha. :):):)

Ček, ček, otkada sam ja to tvoj "portparol"? Mislim to su neki novi momenti... *

Ujedno, kako i ne bih crko od smeha, kada vidim kakve budalaštine Mileriti sipaju. No da nije smešno, bilo bi žalosno,. jer nažalost postoje oni kojima je to i takvo sprdanje sa Bogom, te i takve blasfemije draže i prijemčivije, prihvatljivije od istine koju Crkva Božija prenosi evo već 2000 godina.

*Poštujem ljudsku maštu, ali MIleriti stvarno preteruju u svojim "maštarijama"....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus nije Bogo-Covek vec Bozji arhandjeo Mihailo.,nekad bio samo andjeo jedan od najvisih ,a u novom zavetu sa titulom PRVI ili arhandjeo.,druga najmocnija osoba u celome svemiru.
Titula Svemoguceg Boga pripada samo Jehovi Bogu Ocu.
 
Natrag
Top