Vjera i djela.

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Opet dokazuješ da ne znaš šta su motivi i da oni određuju da li je neki čin ispravan ili nije.

Kakvi bre motivi covece, jesi li ti pri svesti?

Znaci mogu ubiti dete ako mi ono ugrozava zivot? Pa eto smeta mojoj egzistenciji, manje cu troskova imati ako ga ubijem, ja cu preziveti ako ga ubijem, a zena ce mi kasnije roditi jos dece kad nam se materijalno stanje popravi. Ja sam rasplodni uredjaj i zena mi, a dete ne znaci nista, ono nije vazno, njega ce Bog svakako vaskrsnuti..

I to su ti motivi?

Boze me sacuvaj rezonovanja, jeste ovo si sve izjavio na drugom mestu!

Znaci treba ubiti nevino dete ako nas fizicki ugrozava (ako ugrozava zivot majke)!

Treba ga iscupati iz majcine utrobe i baciti u djubre, a mozda ga pojesti ako smo gladni da ne crknemo? Nece nam Bog zameriti, pa imacemo mi jos dece.

*************************************************
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Isus Navin, sasvim dovoljno. Mojsije isto.

I Hitler je ovako kao ti iščitavao i razumijevao Bibliju. Martin Luther također, ovako:

WA Ti, 3, 75, 2911: „ … Ja, Martin Luther, u pobuni sam zatukao sve seljake, jer sam ih naložio pobiti; sva njihova krv na mome je vratu. Ali ja upućujem na našega Gospodina Boga, on mi je to zapovjedio govoriti.“

P.S. Odbaciti Bibliju nije pametno, ali ubijati ljude pravdajući se Biblijom je najstrašnija hula na Duha Svetog.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Odbaciti Bibliju nije pametno, ali ubijati ljude pravdajući se Biblijom je najstrašnija hula na Duha Svetog.

Kada bi takvi uopšte i znali šta je hula na Duha Svetog. Jer, da znaju, ne bi smrtnu osobu, koja govori u oholosti, smatrali i nazivali "utešiteljem".

Znaci mogu ubiti dete ako mi ono ugrozava zivot? Pa eto smeta mojoj egzistenciji, manje cu troskova imati ako ga ubijem, ja cu preziveti ako ga ubijem, a zena ce mi kasnije roditi jos dece kad nam se materijalno stanje popravi. Ja sam rasplodni uredjaj i zena mi, a dete ne znaci nista, ono nije vazno, njega ce Bog svakako vaskrsnuti..

Krasne je motive u odbranu kulta Moloha izneo, upravo onakve kakvim se služe sotonom zavedeni i posednuti "humanisti" i egomanijaci modernog sveta. Slobodnom voljom tretiraju ono što je od Boga data prirodna posledica aktivnosti kojoj su se predali, kao stvar koju treba ukloniti, dakle svojom voljom odlučuju da uzmu život koji im ne pripada, doslovno prekrše zapovest NE UBIJ, stavljajući sebe na mesto Boga.


Znaci treba ubiti nevino dete ako nas fizicki ugrozava (ako ugrozava zivot majke)!

Treba ga iscupati iz majcine utrobe i baciti u djubre, a mozda ga pojesti ako smo gladni da ne crknemo? Nece nam Bog zameriti, pa imacemo mi jos dece.

Ko kaže da im Bog neće zameriti? Ko? Ona što je govorila hule? Ili oni sami sebe zavaravaju, slušajući svog "boga"? Znaš li da je najveći broj žena koje se leče od neplodnosti upravo među onima koje su razmišljale ili im partneri razmišljali kao ovaj trol.

Nisu ni svesni na koje sve načine Bog može da im pokaže, i pokazuje da im zamera. Kazna je odgovarajuća prekršaju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Isus Navin, sasvim dovoljno. Mojsije isto.
Odlicno, znaci nasao si u bibliji da treba ubijati decu ako nam zasmetaju, ako je samoodrzanje u pitanju!

Znaci, Milos Bogdanovic zastupa ucenje da majka treba iz svoje utrobe iscupati bebu i ubiti je, ako joj je egzistencija ugrozena!

Pa bas je motiv o kojem ovde govoris "sebican", spasiti sebe smrcu jednog nevinog bica!

Vi ste decoubice!

Isus Navin je drugo, on je uklanjao sve, jer bi im se ta deca kasnije svetila! Bio je u pitanju opsti interes, i dugorocno gledano nije bilo dobro ostaviti tu decu u zivotu, milioni bi zbog toga stradali! Drugo je spasiti milione ljudi smrcu jednoga a sasvim je drugo ubiti nevino stvorenje da bi spasao samoga sebe!

To je zlocin! Ubio si dete, koje je moglo imati normalan zivot i nikog ono ne bi ugrozilo!!! Sopstveno dete si ubio! A to si uradio iz sebicnosti, bilo da si hteo da se spasis neugodnosti materijalnih ili kakvih drugih, bilo da si hteo da spasis svoj licni zivot ubijanjem nevinog deteta!

On o motivima? Pa ti pokazujes da o motivima nista ne znas, ili su i tebi samom motivi zli! Sad se setih, pa sta ocekivati od 'mortaliste' i 'materijaliste' nego da zenu posmatra kao rasplodni uredjaj! Ubicemo jedno dete sad, sta ima veze, nisu nam materijalne prilike, kad budemo bolje stajali, stancacemo se jos!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Isus Navin je drugo, on je uklanjao sve, jer bi im se ta deca kasnije svetila! Bio je u pitanju opsti interes, i dugorocno gledano nije bilo dobro ostaviti tu decu u zivotu, milioni bi zbog toga stradali! Drugo je spasiti milione ljudi smrcu jednoga a sasvim je drugo ubiti nevino stvorenje da bi spasao samoga sebe!

To je zlocin! Ubio si dete, koje je moglo imati normalan zivot i nikog ono ne bi ugrozilo!!! Sopstveno dete si ubio! A to si uradio iz sebicnosti, bilo da si hteo da se spasis neugodnosti materijalnih ili kakvih drugih, bilo da si hteo da spasis svoj licni zivot ubijanjem nevinog deteta!

On o motivima? Pa ti pokazujes da o motivima nista ne znas, ili su i tebi samom motivi zli! Sad se setih, pa sta ocekivati od 'mortaliste' i 'materijaliste' nego da zenu posmatra kao rasplodni uredjaj! Ubicemo jedno dete sad, sta ima veze, nisu nam materijalne prilike, kad budemo bolje stajali, stancacemo se jos!

Opet on i njegov omiljeni lik. To veoma mnogo govori o njemu, Jedan od osnovnih testova ličnosti je i izbor omiljenih likova iz knjiga koje data osoba smatra "svetim" ili autoritativnim. Da sada ne idem u detalje, ali kada neko izabere najnasilniju knjigu Starog Zaveta, onda to mnogo govori o toj osobi.

Uz sve to ne treba zaboraviti ni činjenicu da knjiga sa kojom se ovaj trol, jer o njemu je reč, poistovećuje, spada u žanr modernim rečnikom rečeno, prenaglašenih priča, narodnih priča kakvih imamo kod svih naroda. Recimo primer su nam naše narodne epske pesme.

Uzgred, Yoshua bar Nun se nije ako je ikada i postojao, zvao Yoshua, nego Hoshea. Ali, uzalud je to govoriti onima koji Sveto Pismo shvataju i tumače naopačke.

Koristiti opis heremu, prenaglašeni i narodskim jezikom izrečeni opis da se opravda ubijanje svoje dece, ne samo da pokazuje stanje uma osobe koja to radi, nego ima i dublje, mnogo dublje i opasnije značenje. Naime, kada je knjiga o Yoshui (Hoshei sinu Nunovom ili Nojinom) i zapisana, a to se nije desilo pre povratka iz Babilonskog ropstva, osnovna poruka iste, nije bila da pokaže narodu kako su njihovi preci bili veliki junaci, nego kako su to junaštvo dugovali bespogovornoj poslušnosti Bogu. Ako se to uzme u obzir, onda sledi da ubistvo sopstvenog deteta oni koji ovu knjigu koriste kao izvor i opravdanje, Bogu pripisuju svoju odluku da nerođenu decu prinesu na oltar Molohu.

Kao i kod svih kultista, i kod ovog koji kao pokvareni gramofon ponavlja, "projekcija, motiv, karakter" se bez ikakve sumnje vidi želja, namera da svoje "delovanje" pripiše Bogu i poslušnosti istom.


Radi se doslovno o opravdavanju ubistava Svetim Pismom, ili uticajem "viših sila" koje navodno teraju osobe na takvo ponašanje. O tome brate imaš bezbroj primera kako iz istorije, tako i iz umetnosti. Recimo Hitler je tvrdio da ga "Proviđenje" vodi, Luther je tvrdio da iza njegovih krvoločnih "čišćenja" stoji sam "Bog", Kalvin isto tako, Islamci to tvrde za sebe....

Svi oni nisu zaista bili niti su pod "Božanskim" nego pod svojim i satanskim uticajem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Na ovo se cak vasi savesni adventisti gade

A jel se vase crkve gade na zlocine Vatikana i RKC i SPC tokom mracnog srednjeg veka, na spaljivanje nemocnih ljudi, zena, staraca na lomacama, mucenja na uzasnim spravama za mucenje, cerecenja, klanja, a da ne govorimo o zlocinima ustasa u logorima nad nevinom decom i ostalima.

Prvo pocistite svoje dvoriste, pa zagledajte u tudje.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Svako ko sebe smatra hrišćaninom se gadi na bilo koji zločin, naročito onaj počinjen u ime Gospoda našega Isusa Hrista koji će zločincima i suditi.
No Crkva niti uči zločinstvo niti je kriva za ludake, zločince i manijake koji sebe proglašavaju i smatraju "crkvenim" a često i nedodirljivim.
Gad je pred Gospodom ko to radi i zločine čini i mantija tu ne pomaže.
Ali i ne znači da su svi takvi, kako vernici tako i sveštenici. Naprotiv, suprotno je.
Velika, ogromna većina su ljudi obični, normalni, više ili manje grešni, dobri ili loši, prosvećeni i neprosvećeni, ljudi dakle a ne čudovišta i životinje.
Neki su u Crkvi po navici, neki po inerciji, neki "jer se valja" a neki su istinski bogotražitelji. Ima i puno koji i neznaju zašto su tu i ne mogu se svrstati u pomenute nego su prosto tu iz nekog razloga kojeg je teško dokučiti .
Možda je u pitanju Promisao Božija ?
Gospod zna ko je ko i ko je kakav i kuda koga vode putevi njegovi. To je dovoljno.

Ali , nezavisno od svega toga, Pravoslavna Crkva ima svoju bogomdanu ulogu, suštinu i svrhu i ona nije niti spojiva niti zavisna od toga ko je kakav vernik i pastir.
Da je samo 1o pravih i pravednih pred Bogom dovoljno je.

No šta je zapravo Pravoslavna Crkva , šta je čini tim što jeste , Svetom, Sabornom, Apostolskom, Božijom ? Koja je njena
svrha, cilj ?

Citiraću Episkope Danila i Amfilohija iz njihove knjižice - malenog katehizisa ali nadahnuto i mudro napisanog Nema lepše vere od hrišćanske koji se može naći ovde
Kod:
https://www.rastko.rs/bogoslovlje/vera-hriscanska.html
.

Šta je Crkva i koja su njena svojstva?

Crkva je sveobuhvatna Tajna sveta i života. Po rečima sv. Grigorija Nisijskog, već je stvaranje sveta bio tajanstveni početak stvaranja Crkve; dejstvom i prisustvom u njemu večnog Slova (Smisla) Božijeg. To dejstvo i prisustvo još je izraženije u nastanku čoveka kao slovesnog (smisaonog) bića, silom Duha Božijeg; takođe u stalnom Božanskom Promislu o čoveku i svetu, naročito o Izabranom narodu Božijem. Kada je pak došla punota vremena, posla Bog to večno Slovo svoje, Sina svoga Jedinorodnog, da preko Njega i u Njemu podari svetu i čoveku spasenje, savršenstvo i Punotu života. Njegovim ovaploćenjem i celokupnim bogočovečanskim delom konačno je oblikovana i utemeljena Crkva Božija. Ona je njegovo Telo a on njena večna Glava. I kao što je Sveta Trojica jedan Bog, i jedan je Isus Hristos Spasitelj naš, tako je i Crkva Božja jedna, sveta, saborna i apostolska. Sve tvari i sva bića prizvani su da uđu u tu jednu Crkvu, da njome i u njoj istinski "uzrastamo u Onoga koji je Glava - Hristos" (Ef. 4,15).

Kako počinje istorija Novozavetne Crkve?

Istorija Crkve Božije počinje propovedanjem i stradanjem Apostola. Njene prve svete stranice su opisane u "Delima Apostolskim" (napisao ih je sveti Evangelist Luka, koji je bio i prvi ikonopisac - naslikao je ikonu Majke Božije sa Bogodetetom Isusom). U Delima Apostolskim je opisano i mučeništvo za Hrista Sv. Arhiđakona Stefana i Apostola Jakova, Brata Jovana Bogoslova. Od tada pa do danas i do kraja veka i sveta, mučenička krv je bila i ostala seme za nove hrišćane. Započeta silaskom Duha Svetoga i delima Apostola, istorija Crkve se nastavlja zabeležena u bezbrojnim žitijama o podvizima Svetih i Mučenika kroz vekove. Istorija Crkve i Evanđelje Hristovo se i danas pišu, i pisaće se neprekidno do kraja sveta i veka. Ali ne perom i mastilom, nego dejstvom Duha Svetoga, koji objedinjava verom, podvizima i samožrtvovanjem preporođene i prosvećene duše.

Pored "Dela Apostolskih", gde su još opisani propoved, dela i učenje Svetih Apostola, kao i osnivanje prvih hrišćanskih Opština?

O svemu tome nam svedoče Poslanice Svetih Apostola, osobito četrnaest poslanica Apostola Pavla; on je prvo bio gonitelj hrišćana, a pošto mu se Hristos Gospod javio na putu za Damask - jedan od najvećih blagovesnika istine Hristove svih vremena. Divne Poslanice su nam ostavili i Apostol Petar (dve), Apostol Jovan (tri Poslanice i Otkrivenje Jovanovo) i Apostoli Juda i Jakov. Sve te Poslanice su organski deo Novog zaveta i produženje četiri Evanđelja, u kojima je opisan život Gospoda Hrista.

Ko je produžio propoved i delo Svetih Apostola u svetu?

Produžili su njihovi naslednici: Episkopi, prezviteri (sveštenici) i đakoni. Gde god su osnivali nove crkvene Zajednice, Apostoli su rukopolagali Episkope za svoje naslednike, a ovi docnije za pomoćnike sebi prezvitere i đakone. To je crkvena jerarhija. Ona vodi poreklo od samoga Gospoda Hrista i od Svetoga Duha koji je sišao na Apostole. Apostoli su predali svojim naslednicima ono što su primili od Gospoda: istu veru, isto Krštenje, iste Svete Tajne, isti život po Bogu. Njihovi naslednici su to predavali kroz polaganje ruku (kroz Svetu Tajnu Sveštenstva) svojim naslednicima, a ovi opet svojim, i tako se kroz to neprekidno nasleđe, apostolsko prejemstvo produžava do danas, i produžavaće se do svršetka veka. Sveštenstvo propoveda, čuva pravoslavnu veru i vrši Svete Tajne; bez njega ne može biti Crkve, jer bez njega Crkva ne bi mogla obavljati svoju spasonosnu službu.

Apostolsko propovedanje Hrista i njihovo sveto delo produžuju i svi hrišćani. Svi hrišćani su pozvani da budu apostoli Hristovi, da budu so i svetlost svetu; da budu svedoci Hristovi - rečju, delima, a ako zatreba i mučeničkom krvlju. Jer Narod Božiji je čuvar vere pravoslavne ako bi visoka jerarhija zatajila.

Izbor i posvećenje u pravoslavnu jerarhiju ide odozgo, sa neba. Lično Hristos je izabrao dvanaest Apostola. Oni su, kasnije, izabirali prve episkope, a episkopski sabori su izabrali nove episkope. U stvari, Hristos Duhom Svetim i dalje poziva u apostolsku službu Svoje izabranike - preko Arhijerejskih sabora. Znači, Pravoslavna Crkva je Jedinonačalije Svete Trojice, Božije Carstvo na Zemlji. Ali napomenimo odmah još ovo: naš Car i Bog, Isus Hristos, bio je na Zemlji radnik, drvodelja. On je došao sa neba da nas oslobodi od svih kompleksa: najužasnijeg kompleksa straha od smrti, Svojim vaskrsenjem, kao i najsmešnijeg kompleksa školskih diploma, Svojim ukazivanjem ljubavi prema svima, jer svaki čovek je nezamenljiv unikat, bez obzira na stepen obrazovanja ili neobrazovanja.


Pozdrav i svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A jel se vase crkve gade na zlocine Vatikana i RKC i SPC tokom mracnog srednjeg veka, na spaljivanje nemocnih ljudi, zena, staraca na lomacama, mucenja na uzasnim spravama za mucenje, cerecenja, klanja, a da ne govorimo o zlocinima ustasa u logorima nad nevinom decom i ostalima.

Prvo pocistite svoje dvoriste, pa zagledajte u tudje.
Kao prvo katolicka crkva neprestano moli "mea kulpu", za zlocine koje su pojedinci cinili u njeno ime!

Druga stvar, ne bi trebalo vama niko da se izvinjava, jer nije crkva cinila zlocine, odnosno spaljivala ubijala ili klala, to su cinile vlasti i lazno se pripisuje crkvi!

A sve to preuvelicavate da ocrnite crkvu, i vec sam dokazao kako to cinite i da ono za sta optuzujete nasu crkvu nema istorijske niti bilo kakve osnove!

Inkvizicija (zla inkvizicija koja je mucila spaljivala i ubijala) nije ni postojala!

I ne mozes ovo dokazati istorijom! Mozes samo da pljujes i ponavljas vasu propagandu kao papagaj!

Treca stvar, neces ti skretanjem paznje sa vas na nas, oprati sebe, niti umanjiti vase zlocine, za koje vi i treba da molite oprostaj. Jer osim sto danas ubijate decu, ubijali ste, progonili i batinali katolike, anabaptiste, jevreje i proste seljake. A ako jos ciramo sta je sve Martin Luter (koga vi pravite svecem) izjavljivao, prevrce nam se zeludac!

A zasto vi ne molite oprost za svoje zlocince, zasto se od njih ne ogradjujete kao nasa crkva, nego i nas krivite i pravite zlocincima, a ove vase u svece pretvarate?

Reci cu ti zasto! Zato sto ste zatrovani mrznjom i propagandom protiv nase crkve. Zato sto su vas naucili da samo 'gledate u tudje dvoriste'. I vi na tome temeljite svoju teologiju i postojanje!

Dakle, tvoja opaska - o 'gledanju u tudje dvoriste' se na vas odnosi, vi ne vidite (odnosno necete da vidite) zlocine protestanata, svoje sopstvene zlocine, vec samo upirete prstom u druge, a sebe pravite svecima!

Nimalo vi niste sveti, prljavi ste i gresni, a to ni ne vidite! Za razliku od moje crkve, koja moli 'mea kulpu' (za ono sto nije ni kriva) vi Boga uopste i ne molite za oprost, a to je najveci greh! To je greh ponosa i gordosti. Sebe velicate a jadni ste, i sav vas jad i bedu ovde na nama istresate!
 
Natrag
Top