Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Imam samo dva pitanja.

Ako je covek sada u paklu ili pak raju, kako onda Jov kaze da ga Bog nece naci kada ga potrazi nakon smrti.
Zar Bog ne zna da je on u paklu ili raju?

"Zašto mi ne oprostiš grijeh moj i ne ukloniš moje bezakonje? jer ću sad leći u prah, i kad me potražiš, mene neće biti" ( knjiga o Jovu 7. 21 )


Ako su mrtvi u paklu ili pak raju oni bi to morali da znaju, i oni su vec tada primili platu po delima, i imaju dela u paklu ili raju, jer se jedni muce a drugi uzivaju.
Kako onda Jov kaze da mrtvi ne znaju nista niti su primili platu, niti imaju ikakvih dela?


"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je,
i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem" ( Jeremija 9. 5 - 6 )

nakon smrti se ne ide ni u muku u ognjeno jezero u koje će i pakao - smrt grob biti bače
ni u raj
jer raja nema - jer nema prvog uskrsa i nema nove zemlje
jer nema ognjenog jezera - jer nije bio drugi uskrs
______________________________________________


TO o čemu govoriš je nakon smrti
ALI
nakon smrti za NE spašenike
dolazi i DRUGI USKRS - za sve NEspašenike
a tada neće spavati i bit će SVJESNI SVOJIH MUKA
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle, zakljucili smo da su ljudi nakon smrti u grobu.
Nisu ni u raju ni u paklu.

Postoji vaskrsenje, prvo za spasene koji odlaze na nebo, i drugo za gresne koji izlaze na sud i potom bivaju baceni u ognjeno jezero.

Po bibliji zemlja ce biti ociscena vatrom, greha i gresnika vise nece biti, sto znaci da oni vise nece postojati nigde i nikada.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čovekova duša jeste njegova jedina apsolutna vrednost, jer je sazdana po obličju besmrtnoga Boga, tj. čovekova duša jeste besmrtna, a upravo je na tome, po Pravoslavnom učenju, zasnovana mogućnost i stvarnost opšteg Vaskrsenja mrtvih. Posle smrti tela, tj. posle izlaska duše iz tela i zemaljskog života, ljudske duše ulaze u zagrobni život, s celokupnom svojom religiozno-moralnom sadržinom, sa svim vrednostima i manama. Tu se ljudskim dušama, na Posebnom sudu, određuje privremeno boravište (duše se dele na dve grupe - na pravedne i grešne), koje traje do Poslednjeg suda. Kako je religiozno-moralna sadržina ljudskih duša različita, tako je različito i njihovo privremeno stanje. Pošto u zagrobnom životu nema pokajanja, jer nema sredstava spasenja, religiozno-moralna sadržina ljudskih duša ne može da se promeni njihovim vlastitim naporima.
Život ljudskih duša u zagrobnom životu može imati samo dva odgovarajuća stanja - stanje blaženstva i stanje prebivanja u Adu. Po stanju duše, njoj se dodeljuje odgovarajuće mesto blaženstva ili mesto u Adu, prema različitim i mnogobrojnim stepenima moralnog savršenstva ili poročnosti duše. Pa na osnovu toga, postoje i samo dva mesta za duše - Raj i Ad. Između Posebnog i Poslednjeg suda, ljudske duše se nalaze u stanju u kakvom su dospele u zagrobni život, a konačno odredište duše je poznato tek posle Poslednjeg suda. U zagrobnom životu, ljudske duše raspolažu potpunom ličnošću i samosvešću - one obavljaju sve psihičke funkcije (osećaju, saznaju, rasuđuju) .

Ovo ode na moju grupu danas. Uz dodatak biblijskih stihova koji osporavaju ovu lažnu nauku.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čovekova duša jeste njegova jedina apsolutna vrednost, jer je sazdana po obličju besmrtnoga Boga, tj. čovekova duša jeste besmrtna, a upravo je na tome, po Pravoslavnom učenju, zasnovana mogućnost i stvarnost opšteg Vaskrsenja mrtvih. Posle smrti tela, tj. posle izlaska duše iz tela i zemaljskog života, ljudske duše ulaze u zagrobni život, s celokupnom svojom religiozno-moralnom sadržinom, sa svim vrednostima i manama. Tu se ljudskim dušama, na Posebnom sudu, određuje privremeno boravište (duše se dele na dve grupe - na pravedne i grešne), koje traje do Poslednjeg suda. Kako je religiozno-moralna sadržina ljudskih duša različita, tako je različito i njihovo privremeno stanje. Pošto u zagrobnom životu nema pokajanja, jer nema sredstava spasenja, religiozno-moralna sadržina ljudskih duša ne može da se promeni njihovim vlastitim naporima.
Život ljudskih duša u zagrobnom životu može imati samo dva odgovarajuća stanja - stanje blaženstva i stanje prebivanja u Adu. Po stanju duše, njoj se dodeljuje odgovarajuće mesto blaženstva ili mesto u Adu, prema različitim i mnogobrojnim stepenima moralnog savršenstva ili poročnosti duše. Pa na osnovu toga, postoje i samo dva mesta za duše - Raj i Ad. Između Posebnog i Poslednjeg suda, ljudske duše se nalaze u stanju u kakvom su dospele u zagrobni život, a konačno odredište duše je poznato tek posle Poslednjeg suda. U zagrobnom životu, ljudske duše raspolažu potpunom ličnošću i samosvešću - one obavljaju sve psihičke funkcije (osećaju, saznaju, rasuđuju) .

Tipično pagansko pravoslavno filozofiranje bez ijednog dokaza u Bibliji i citiranja iste.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire ----Pa pise "MUCE SE U VECNOJ VATRI" covece, "muce se trajno.." , sadasnje vreme a ne proslo!!!


Mire----Ja ne zagovaram "vecno mucenje" niti moja crkva, vec govorim o realnosti tog mesta! Ne skreci temu!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire ----Pa pise "MUCE SE U VECNOJ VATRI" covece, "muce se trajno.." , sadasnje vreme a ne proslo!!!


Mire----Ja ne zagovaram "vecno mucenje" niti moja crkva, vec govorim o realnosti tog mesta! Ne skreci temu!

TRIPO VS TRIPO , jednom napise: SLAVA SE DAJE.. SVETOM DUHU POTPUNO JEDNAKO a onda napise: MOLITVA DS JE MOLITVA DEMONU --->

Samo Bogu se slava daje, a u Novom zavjetu se slava daje Ocu i Sinu Isusu i Duhu Svetom potpuno jednako.

Naravno molitva DS je molitva demonu jer se niko u BIbliji ne moli DS.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
TRIPO VS TRIPO ,

Vidiš kako lupetaš gluposti, fariseji su mislili da se mole Bogu, obraćali su se Bogu, a Isus je rekao da su sinovi zla, satane.

Dakle nije dovoljno da neko spominje Boga u molitvi, nego da ima ispravnu predstavu o Božijem karakteru.

Evo kako lupaš gluposti, jasno stoji da će biti i lažni hrišćani koji su spominjali ime Isusovo, a Isus ih odbacuje na sudu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo kako lupaš gluposti, jasno stoji da će biti i lažni hrišćani koji su spominjali ime Isusovo, a Isus ih odbacuje na sudu.

Vi se obracate Svetom Duhu u pesmi! Ne treba nikakav dokaz vise!

Pesma je isto sto i molitva. Imas stotine pesama u bibliji, nazivaju se psalmi i sve su molitve upucene Bogu. Sad ti ovde filozofiras da pesma nije molitva!

Naravno da jeste, sto znaci da si ovom izjavom osudio adventiste da se mole demonima! Tebi je molitva Duhu molitva demonu!

A ni jedan pravi adventista nikada nece poricati molitvu upucenu Duhu, jer molitva Duhu i vera u Trojedinog Boga je standard. Ali ti i Trojstvo porices!


fariseji su mislili da se mole Bogu, obraćali su se Bogu, a Isus je rekao da su sinovi zla, satane.

Dakle nije dovoljno da neko spominje Boga u molitvi, nego da ima ispravnu predstavu o Božijem karakteru.

To znaci da kada se obracate Svetom Duhu svake subote, molite se demonima. Sam si potvrdio! Znaci nisu bitne reci vec da imas tacnu predstavu o Bogu.

Posto vernici tvoje crkve nemaju tacnu predstavu o Bogu, vec veruju u Boga Svetog Duha, onda ni njihovu molitvu ne cuje Bog, vec ih uslisava demon!

Ptianje je samo, sta ti radis medju demonima?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vi se obracate Svetom Duhu u pesmi! Ne treba nikakav dokaz vise!

Pjesma nije molitva, zato ne lupaj gluposti niko se ne moli Duhu Svetom jer te DS nadahnjuje na molitvu, pa neće valjda da te nadahne da se Njemu obratiš.

Pjesma je isto slavljenje Boga kao i molitva, ali nije molitva. Zato ne lupaj gluposti.
 
Natrag
Top