VisualBasic 2010 - WebSite Manager - Pomoc

Član
Učlanjen(a)
07.06.2012
Poruka
8
Pozdrav!
Molio bih sve ljude koji mi mogu pomoci oko izrade WebSite Manager-a, tacnije, zelim da napravim programcic koji ce raditi kao manager nekog sajta, npr.svima poznati FB.
Konkretno> Potrebna mi je pomoc oko toga, kako da podesim WebBrows. u VB2010 da prikazuje samo odredjeni dio nekog WebSajta (recimo da prikazuje samo online prijatelje na fb ili samo polje za poruke)?
Nadam se da ste me razumjeli o cemu se radi i znam da je moguce jer postoji dosta takvih stvari, recimo MSN je jedan od njih kao i skype i sl.
Dakle, zelim da dizajniram izgled menadzera za neki sajt, ali nzm kako da podesim WB da prikazuje samo odredjenu stvar sa tog sajta, a ne citav sajt. Pomazite :)

Hvala...Pozz!!!
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
za to ti je potreban facebook chat api, ne mozes pisati takav program ako ne znas kako se povezati na sajt, pokusacu veceras napraviti pa ti saljem source code, do tada pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
07.06.2012
Poruka
8
Prijatelju, fb sam naveo samo kao primjer. Radim nesto rekreativno za svoje potrebe, ali da funkcionise na tom principu. Programcic koji ce da radi kao ''webbrowser'', ali nece prikazivati citav sajt kao wb nego samo odredjene dijelove tog sajta, npr. dio sajta sa pocetne strane, a u nekim svojim dijelovima da prikazuje nesto sa drugrih stranica tog sajta. Posto nzm kako da taj wb u visualbasic-u podesim tako da prikazuje samo odredjeni sadrzaj sajta (banner, text, sliku i sl.) sam se i obratio ovdje jer vjerovatno postoji iskusnih ljudi koji mi mogu pomoci.
Za primjer, recimo da mi objasni kako da napisem kod da moj wb iz visualbasica prikazuje samo obavjestenja koja se nalaze na ovom sajtu sa desne strane Архитектонско-грађевински факултет универзитета у Бањалуци
Kod:
http://www.agfbl.org/?
Mozemo to tretirati kao Witget(Gadget) koji ce pokazivati samo obavjestenja sa tog sajta.
Pretpostavljam da to mogu uzimanjem HTML strane preko HttpWebRequest-a pa da parsujem odredjeni dio kao source za WebBrowser, ali nzm tacno korak, jer kako god sam pokusao nije mi uspjelo :(
Zato, molim one koji mogu da pomognu da izdvoje malo vremena za source code, samo da sustinu pohvatam. Hvala!
Snap_2012.06.07_18h14m21s_002.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ovo je primjer izvlacenja html elemenata, nisam nikad radio, u svakom slucaju pogledaj, mozda skontas ovako nesto

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top