Virusi

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hoces reci da i ako neko koristi linux dzaba mu ,jer su glavni trojanci upravo u biosu,malo mi je tesko da se slozim sa ovim iz prostog razloga sto bi do sada to bilo otkriveno ,eventualno zbog jednostavnosti biosa,mada interesantna ideja zaista!
 
Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
40
Jednostavnosti biosa ?
Ne bih baš rekao da je jednostavno pronaći trojanac koji se može sastojati od koda sa samo 7 znakova u driveru napisanom assemblerom sa kojih sto tisuća kodova.
A i Linux, uzaludno ga je koristiti ako ne izgradiš svoj kernel i makneš one NSA security patcheve
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jedino ako dodje neko od starih majstora sa komodor 64 ,koji su sve te radnje u masincu radili iz malog prsta ima da ga nadje odma,jedina je nevolja sto su svi odavno otisli ,haha...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
E ,a pogle sta sam ja naso...ovo moze da sprovedemo u vidu malog kviza ,a tice se naravno virusa ,evo ovde cemo da dodamo listu programa,koje kad ovlas pogledas kazes ...Hej pa znam sta je ovo,ovo je dobra stvar ,ali ...dali je bas tako ...e da vidimo listu ,a zatim sta je zajednicko svim ovim programima...


Win 7 Security Plus 2013, Win 7 Antispyware 2013, Vista Internet Security 2012, Win 7 AntiVirus 2012, Vista Defender Plus 2013, Vista Home Security 2013, Win 8 Security System, XP Security Cleaner Pro, Win 7 Security Cleaner Pro, Win 7 Security 2012, Win 7 Security 2013, Win 7/Vista/XP Smart Defender, Win 7 Antivirus 2013, XP Security 2012, Win 8 Antivirus 2013, Vista Antivirus 2008, Win 8 Protection 2013, Internet Security 2014, Vista Security Cleaner Pro, Internet Security Premium, XP Internet Security Pro 2013, Vista Security 2012, XP Home Security 2012, Win 7 Total Security 2013, AntivirusXP 2008, Internet Security Protection, Win 7 Defender Plus 2013, PC Defender Plus, Windows 7 Internet Security 2012, XP Security Plus 2013, Vista Internet Security Pro 2013, XP Anti-Virus 2011, Spyware Protection 2010, Internet Security Pro, Win 7 Internet Security 2012, Vista Antivirus 2008, Vista Antivirus Plus 2013, Win 8 Home Security 2013, Internet Security Pro 2013, XP Defender Plus 2013, Windows XP Internet Security 2012, TitanAntivirus2013/PCDefender360, Internet Security, Vista Total Security 2013, XP Antispyware 2013, Vista Internet Security 2013 and XP Total Security 2013...

[hl]Zatim ovi[/hl]:

Windows Prime Shield,AntiVirus Plus 2014,Security Cleaner Pro,Sinergia Cleaner,Titan Antivirus 2013,Antivirus Security Pro,Attentive Antivirus,Antivirus System File,iON Internet Security,Smart Security,PC Defender Plus, Windows Proprietary Advisor,Windows Smart Warden,Home Malware Cleaner,Strong Malware Defender,AV Security 2012,Data Recovery,Wolfram Antivirus,Security Protection,Windows Antivirus 2011,Mega Antivirus 2012,AVG Antivirus 2011,PC Security 2011,ThinkPoint,ThinkSmart,Antivirus 8,Security Tool,My Security Shield,Antivirus 7,Antivirus GT,Defense Center,Protection Center,Sysinternals Antivirus,Security Master AV,CleanUp Antivirus,Security Toolbar,Digital Protection,XP Smart Security 2010,Antivirus Suite,Vista Security Tool 2010,Total XP Security,Security Central,Security Antivirus,Total PC Defender 2010,Vista Antivirus Pro 2010,Your PC Protector,Vista Internet Security 2010,XP Guardian,Vista Guardian 2010,Antivirus Soft,XP Internet Security 2010,Antivir 2010,Live PC Care,Malware Defense,Internet Security 2010,Desktop Defender 2010,Antivirus Live,Personal Security,Cyber Security,Alpha Antivirus,Windows Enterprise Suite,Security Center,Control Center,Braviax,Windows Police Pro,Antivirus Pro 2010,PC Antispyware 2010,FraudTool.MalwareProtector.d,Winshield2009.com,Green AV,Windows Protection Suite,Total Security 2009,Windows System Suite,Antivirus BEST,System Security,Personal Antivirus,System Security 2009,Malware Doctor,Antivirus System Pro,WinPC Defender,Anti-Virus-1,Spyware Guard 2008,System Guard 2009,Antivirus 2009,Antivirus 2010,Antivirus Pro 2009,Antivirus 360,MS Antispyware 2009,IGuardPC or I Guard PC,Additional Guard...

[hl]cak i pojacanje u vidu ovih:[/hl]

Home Malware Cleaner,CryptoLocker Ransomware,Registry Cleaner Pro,Microsoft Security Essentials Alert Virus,Antivirus Security Pro,Best Virus Protection,Smart HDD,PC Clean Pro,Decrypt Protect Ransomware,Smart Data Recovery,Internet Security,Windows Safe Mode,ErrorFix,VirusSecurity,Safe PC Cleaner,Windows Fix,Security Scanner,
Security Tool,AntiMalware,Digital Protection,Ransomware.FBI Moneypak,Reveton,Nginx Virus,Kovter Ransomware,DNS Changer,Random Audio Ads Virus,Google Redirect Virus...

i tako dalje lista se kvardatira ,nemamo mogucnosti da ih sve nabrojimo,mada i ove gore nisam slozio kako treba...

[hl]Nastavak kviza sa resenjem[/hl]

Svi gore navedene pod znakom navoda "Antivirusi" i anti kozna sta su [hl]lazni[/hl]...upravo tako lazni ,kad ih instalirate i pokrenete,uzbunice vas sa gomilom virusa i raznih trojanaca na vasem racunaru,kao i sistemskim greskama,a vecina gore pomenutih cak u sebi i ima viruse i razne druge lose bubice,medju kojima su najgori ovi sto na vasem racunaru kriptuju fajlove,a zatim od vas traze da kupite punu verziju kako bi ih dekriptovali...uzas...ali vrlo domisljat od strane njihovih otaca...neki od ovih programa cak i imenom izgledaju slicno recimo PC Cleaner Pro,koji je dobar po meni,ima brata vraga koji se zove PC Ceaner nema sta...

Realno gledano na trzistu antivirusa verovatno ima desetak pravih,koji naravno svaki za sebe nisu bas savrseni,ali u kobminaciji za drugima mogu da predstavljaju adekvatnu zastitu...recimo Kaspersky,to mi prvo palo na pamet...ima nesto o njemu ovde ko hoce na vreme da se obezbedi..
Kod:
[URL="http://support.kaspersky.com/viruses/utility#"]Kaspersky....ukljuci javu[/URL]
A ko recimo ima instaliranu neku glupost odozgo ,mislim na ove leve antiviruse moze da izbrise sa ovim...
Kod:
[URL="http://olzen.info/RemoveFakeAntivirus.exe"]RemoveFakeAntivirus.exe link 1[/URL]
[URL="http://download.s32cdn.com/41/407266/1224501/RemoveFakeAntivirus.exe"]RemoveFakeAntivirus.exe link 2[/URL]

Ima jedan dobar trik za [hl]Zonealarm[/hl] ko ga ima,koji blokira sve zivo neki stos sa totalnim blokiranjem portova,al to cu kasnije ...da se setim gde bese podsetnik...sve u svemu treba se vise plasiti od prijatelja nego od neprijatelja...u redu ovo sam se samo salio ,jer rec ide tako..opustite se....

Nastavak sledi....
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ma to bre neki spamer upao bas kad sam drzao predavanje o antivirusima,nabacio link preko kojeg mozes bezbedno da haknes fejs i koji te pokriva u slucaju bule,ne znam dal je to stvarno ili samo navlace kandidate za robiju...ko ce ga znati...a ono dole sto pise [hl]ref[/hl] je podmuko nacin navlacenja naivaca sistemom referala i sto ih vise namlati vece benificije ima na tom sajtu ,nego samo me za.eba hteo sam ovde da napravim kutak o virusima i antivirusima...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A, evo sta sam novo naso, mislim nije novo, al moze da bude interesantno.Posto sam na vise mesta procitao u vezi KeyLogger-a i ajde da probam i to uzmem pa skinem jednu od verzija, sad ja bas ne znam koja je zadnja ali ja skidoh ovu:
Kod:
SpyShelter Premium 9.7- text only...nije link
Znaci ja sam skinuo kontra od logera, antikeylogger.

I probam ja ovo, znaci instaliram, to sve krene, malo je restriktivno i tako to, pustim ovlascenje naj bitnijim programima i to ostane da radi tako u pozadini.Sistem mu je slican kao kod SpyHunter-a.Taman sam pomislio da ugasim ovo, reko da mi ne jede sistemske resurse, kad ja u medjuvremenu aktivirah jedan PDF dokument sa socnim naslovom i ima sta da vidim.Cap blokada u antikilogeru, pogledam i gomila ovih upozorenja:
[hl]
-take a screenshot of display or window
-monitor clipboard changes
-take a screenshots of display or window[/hl]

...jedino sto mi je preostalo je bilo dugme "Terminate" s desne strane prozorceta.
Kome ovo nije jasno sta su ona upozorenja,
to znaci da je ukljucena knjiga pokusala da napravi sliku mog ekrana,
...takodje prati sta ja kucam na tastaturi i salje nekome.
Znaci program u tom pdf je potpuno slican programu koji su upotrebili
"momci" za ciscenje nekih racuna skoro na vestima.E sad posto ja nemam tih briga,
"budali ne trebaju pare" , ali se mozda ovo nekome pokaze korisnim.Al je poenta
da i obicna knjigica u sebi moze da sakrije ovo, posle sam probo jos
jedno 50 pdf-a, ali nista slicno nisam zateko.

Ko hoce ovo da testira ,ako u medjuvremenu ovo ne bude promenjeno,
neka instalira pomenuti program i neka skine ovu knjigicu sa masnim naslovom.
Nadam se da link jos radi,samo ne pretiskajte link direktno, nego desni klik na link,pa "save linked kontent as"ili "save target" da vam ne otvori u browseru i tek kad snimite na racunaru aktivirajte knjigicu.Znaci ovo je samo za napredne korisnike(nije strasno i da aktivirate , ako firewall dobro blokira).

Znaci ne otvarati skinutu knjigu ako nemate aktiviran antikeylogger, jos gore ako radite u banci...
Kod:
[URL="http://www.miljenko.info/skrinja_files/franco-masonerija.pdf"]http://www.miljenko.info/skrinja_files/franco-masonerija.pdf[/URL]
--------------------
E, sad malo o ovom blokatoru za sta je sve dobar, blokira koriscenje vase kamere, stiti tapkanje po tastaturi itd, evo na Engleskom spisak.
--------------------
Anti KeyLogging:
Protects your system from KeyLoggers.

Anti Screen Capture:
Protects your system from Screen Loggers.

Anti Clipboard Capture:
Protects your system from Clipboard Loggers.

AntiGetText:
Protects your system from text capture using the gettext function.

System Protection:
Protects sensitive areas of your system from malicious applications.

Anti Kernel Mode Logger:
Protects your system from advanced kernel mode keyloggers.

Anti WebCam Logger:
Protects your system from WebCam Loggers.

AntiSoundRecorder:
Protects your system from VOIP voice loggers used, for example, with today's instant messengers.

AntiNetworkSpy:
Protects your system from SSL/HTTP/HTTPS/POP/SMTP/FTP loggers

When you disable protection on your machine, malware that has been blocked may then infect your system and can only be blocked again when you restart antikeylogger.It is recommended that in order to ensure full protection, you restart your system when requested to do so by the application.
Note:
There are some differences the 32 bit and the 64 bit editions. The 64 bit edition has a built-in protection system called patchguard which enables these editions to work with minor outside protection. However, Premium still provides additional and very important protection to the 64 bit edition.

--------------
Paznja:esencijalnim programima se mora dozvoliti izlaz na net,
takodje programi tipa "downloader", koji su inplementirani u pretrazivac
i skeniraju bafer da vam olaksaju automatski download, ali ko zna!

To je to do daljnjeg.


---Sad sam napravio dodatno testiranje iz drugog paka sa pdf knjigama, od 7 aktiviranih knjiga, cetri(4) alarma su se upalila na poziv o kradji snimka displey-a, zanimljivo , gajim nadu da je ovo lazno upozorenje , ali se bojim da je istina.
--------------
--------------
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top