Virusi

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Bitdefender je mozda malo zahtevniji ali je ZoneAlarm Pro ili obicna verzija vrlo jednostavan.Cak sta vise izlazi u susret i zahtevnijim korisnicima sa obiljem opcija koje se lako podesavaju.Ima cak i opciju maskiranja Ipa.Poseduje i recovery mod pa ako se obori ,odmah se restartuje.Takodje opcija za ciscenje cache.Nije zgoreg da se pomene i Malwarebytes Anti-Malware koji je dobar za skeniranje sistema,jer lepo nalazi trojance i crve i raznorazne odzive iz registra.Ali ga je bolje iskljuciti i upotrebljavati po potrebi da ne bi kocio racunar.
-----------------
-----------------
Mala ispravka ovde:maskiranje ne IP-a adrese, nego kod maskiranja za prijavljivanje sumnjivog fajla...za skrivanje ipa, ipak ce te morati koristiti dobri stari proxy ili neki tool za maskiranje ili TOR browser ili pak nesto jos bolje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Obicna verzija ima maskiranja Ipa ili pro? Nisam ni taj probao, ali neka ima prijedloga.. Svaki ima prednost i nedostatak..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa Pro Svakako ima, a za obicnu verziju bezi mi iz secanja,mada je moguce.Znam da je obicna verzija bila na skoro svakom disku koji se prodavao na trafici,standard.Pro sam instalirao samo zato sto sam mogao inace bih i dalje koristio obicnu veziju.Sve u svemu kod svih tih virusa je ipak presudan ljudski faktor.Ma koliko da si oprezan kad tad se opustis i cao.Ja sam jedamput zakacio Sality sa torenta.To je vrsta virusa koja kad se akrivira menja exe fajlove po celom racunaru.Znaci ako hoces da ga zaustavis na vreme moras da primetis cudno ponasanje racunara.Ima raznih stosova koje koriste virusi.recimo raspakovao si neki rar i mislis bezbedan si ,a ustvari on oformio autoload.ini skriven fajl u folderu.ti udjes u folder i automatski si ga aktivirao.Naravnoucenije,skeniraj i pre i posle raspakivanja.Naravno mene mrzi da i prvi put skeniram ,al to je vec druga prica. Zdravlje !!
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
103
Ovde je reč o virusima a ne o zaštiti ali da ne pametujem ,ovako ja volim viruse radim sa njima nikad mi nije pao sistem na poslednjoj mašini neki dve godine koju koristim toliko bude sistemski grešaka da se nekad zapitam pa dali sam rekorder u tome ali ono što virusi odrade na netu pa to je za pohvalu prosto da im se diviš. nikad mi se nije desilo da dođe do krađe podataka ili da mi neko preuzme naloge, mislim da su ljudi preopterćeni suviše sa zaštitama a šta to vredi kad i onako se može srušiti i navići. Najbole je kad nemaš šta da daš onda nemaju šta ni da ti uzmu.Pa kad dosad nisu izmislili zaštitu od virusa koji napada čoveka a tliko je ljudi isečeno i ubodeno raznim iglama kako da očekujete zaštitu za svoju mašinu.????
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
I sta ti radis sa virusima pa imas toliku korist,recimo da radis sa onim trojancima pa da ti salju sifre i slicno,a koja korist od virusa kad oni ruse siteme.Jel mozez malo blize da objasnis sta to virusi odrade na netu sto je za pohvalu ?
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
103
Ma ja igram igrice štatije to mi je bitno da neplaćam kešom ono što se plaća a za ostalo me ni neiteresuje ponekad premium nalog za neki server za skidanje itd. Nisam ja neko kome su pare i zarada na prvom mestu ja samo radim smenu što moram i što je neophodno za osnovno. Život je i onako jedna velkia igra samo zavisi sa čime se igraš od igračaka.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa dobro i ja ih igram jos od komodor 64,terminator,soni pa do ovo.Preso sam sve od mario broza do star fleet komanda.Nasa jedina nevolja je losa ekonomska situacija,da su stranci znali da ovoliko volimo igrice verovatno nas nikad nebi bombardovali,ko jos tuce svoje kupce.Medjutim iz prethodnog posta steko sam utisak da si stucnjak za viruse,pa me zivo interesovalo da malo o njima nesto kazez.Virus kao virus je takav kakav je,al sta recimo mislis o tajnim vratancima koje ostavljaju programeri operativnih sistema? Veliki brat te gleda Ha ha.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
103
Pa sistem se moze napisati to i nije tako strašno (pravi za sobom ne ostavljaju trag) mada većina veliki kuća koja prodaje OS je pod nadzorom tajni službi vlast je u njihovim rukama samim time da bi im rad bio olakšan se i ostavljaju vrata ,naravno grupe koje su dosad ukazivale na propuste OS su se bacile na drugi poso zarade prodaju razne verzije,naprimer
Amazing World of Hacking oni odlično rade.
Veliki brat će tek da bude kad dođe čipovanje ljudi fala bogu nano tehnologija je u procvatu većina neće ni znati da je obeležena kodom i da je pod stalnom prismotrm neće ni biti potrebna mašina za kojom sad sediš.Oduvek se radi na tome da se upravlja ruljom (hleba i igara)danas se to radi medijima peštanjem razni psiho emisija koje utiču na samo ponašane i svest razmišljanja ljudi.Veliki brat je već u kući a da toga se i nije svesno.

Mislim da ovo nije tema za ovo izvinjavam se.................
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pomenuo si cipovanje,pa verovatno ce i druga strana na iznadje nacin da ih detektuje i odkloni,ako su blizu koze samo zaseces i izvuces,nista lakse,a sta sa licnom kartom ja sam recimo uzo bez cipa kako da proverim dal je to to,a i ono slikanje mi je sumnjivo uzima se slika u 3D,kao u onom snimku Digitalni andjeo,mutne radnje.Hteo sam reci zar cemo sedeti sa rukama u dzepovima dok istorija prolazi,ako je zivot sahovska igra onda obadve strane povlace poteze.Sto se tice virusa dal je moguce da ih prave ovi sto proizvode i antiviruse?
 
Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
40
Pa sistem se moze napisati to i nije tako strašno (pravi za sobom ne ostavljaju trag)

(pravi znaju da je pisanje sistema posao kojeg stotine ljudi radi godinama u prestrašnim mukama)
ali još je strašnije napisati bios jer prije svega glavni trojanci velikog brata su u bios driverima. Ako se to uopće može nazvati velikm bratom jer dokle god neko ne predstavlja problem nacionalnoj sigurnosti, niko ga neće pratiti
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top