Virusi

Učlanjen(a)
28.02.2014
Poruka
6
Pozdrav,

Prilikom odlaska na neku internet stranicu, iskaču mi prozori i strane koje nisu posećene. Smatram da mi je računar pun virusa, a ne koristim ni jedan anti virus iz razloga što smatram da ni jedna verzija koja nije full nije valjana, a mislim i da mi kompijuter malo koči kad su oni uključeni. Kako da se otarasim ovoga i da li je anti virus, i koji, najbolje rešenje!

Unapred se zahvaljujem
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Pozdrav,

Prilikom odlaska na neku internet stranicu, iskaču mi prozori i strane koje nisu posećene. Smatram da mi je računar pun virusa, a ne koristim ni jedan anti virus iz razloga što smatram da ni jedna verzija koja nije full nije valjana, a mislim i da mi kompijuter malo koči kad su oni uključeni. Kako da se otarasim ovoga i da li je anti virus, i koji, najbolje rešenje!

Unapred se zahvaljujem


Ako ti smatraš,a rekla si već da smatraš kako ti antivirus nije potreban onda je suvišno da ti bilo kakav savjet dajemo. Samo nastavi kao i do sada i neće biti problema....:ludd/:
 
Učlanjen(a)
28.02.2014
Poruka
6
Slušajući priče za i protiv anti-virusa, a i iz predhodnog iskustva, došlo se do zaključka da mi isti nije potreban, ali nije zgore čuti još komentara na tu temu!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Imas ti srece sto nisi naisao na pravog Trojanca,a kada nedaj boze nidjes na njega onda i kada budes hteo da instaliras AV taj virus ti nece dozvoliti,posle ide samo reinstal OS-a
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Pozdrav,

Prilikom odlaska na neku internet stranicu, iskaču mi prozori i strane koje nisu posećene. Smatram da mi je računar pun virusa, a ne koristim ni jedan anti virus iz razloga što smatram da ni jedna verzija koja nije full nije valjana, a mislim i da mi kompijuter malo koči kad su oni uključeni. Kako da se otarasim ovoga i da li je anti virus, i koji, najbolje rešenje!

Unapred se zahvaljujem
Najvise zavisi od korisnika da li ce i koliko racunar biti bezbedan. Slazem se da free verzije antivirusa su nesto slabije ali opet zaustavljau dosta poznatih pretnji, ako nista drugo bar koristi nesto za povremeno skeniranje, mada nije tesko doci i do punih verzija, lako je pronaci kljuceve za pune verzije odredjenih antivirusa. Takodje imas i giveaway raznih antivirusa, izmedju ostalog i za bitdefender koji jedan od najboljih antivirusa po mom misljenju. Normalno je da kompjuter radi sporije, to jeste da je vise resursa korisceno, jer antivirus je program kao i svaki drugi. Pretpostavljam da koristis windows, pa eto jedna od najmanje supljih besplatnih opcija, po nekim benchmarcima je microsoft security essential. Sve u svemu antivirusna zastita cini tek 10-20 % zastite racunara, ostalo je na korisniku :) Vecina malware-a je u vecini slucajeva bezopasna, ukoliko ne koristis neki nacin internet placanja i ne cuvas neke licne podatke o sebi na racunaru, ali naravno moze prilicno usporiti rad racunara i u onim manje bezopasnim situacijama moze unistiti sistemske fajlove, sto ce te kostati koliko i reinstalacija sistema(ukoliko ne znas sam da uradis) i gubitak podataka, koji kad kad moze da bude prilicno bolan :)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Najvise zavisi od korisnika da li ce i koliko racunar biti bezbedan. Slazem se da free verzije antivirusa su nesto slabije ali opet zaustavljau dosta poznatih pretnji, ako nista drugo bar koristi nesto za povremeno skeniranje, mada nije tesko doci i do punih verzija, lako je pronaci kljuceve za pune verzije odredjenih antivirusa. Takodje imas i giveaway raznih antivirusa, izmedju ostalog i za bitdefender koji jedan od najboljih antivirusa po mom misljenju. Normalno je da kompjuter radi sporije, to jeste da je vise resursa korisceno, jer antivirus je program kao i svaki drugi. Pretpostavljam da koristis windows, pa eto jedna od najmanje supljih besplatnih opcija, po nekim benchmarcima je microsoft security essential. Sve u svemu antivirusna zastita cini tek 10-20 % zastite racunara, ostalo je na korisniku :) Vecina malware-a je u vecini slucajeva bezopasna, ukoliko ne koristis neki nacin internet placanja i ne cuvas neke licne podatke o sebi na racunaru, ali naravno moze prilicno usporiti rad racunara i u onim manje bezopasnim situacijama moze unistiti sistemske fajlove, sto ce te kostati koliko i reinstalacija sistema(ukoliko ne znas sam da uradis) i gubitak podataka, koji kad kad moze da bude prilicno bolan :)

Daj neki argument za ovo što tvrdiš....Na osnovu čega zaključuješ ovo što si rekao a ja boldirao.....Pro verzije samo imaju neke dodatne mogućnosti koje free verzije nemaju ali detekcija kao i mogućnost da otklone detektovani virus im je ista. Prvenstveno ovdje mislim na antivirusne programe koje možemo nabaviti u pro i free verziji....npr avast, avg, avira itd...a ovo što tvrdiš za microsoft security essential, pa to nema veze svezom...taj program u zadnjih 6 mjeseci po istraživanjima više relevantnih benchmarc testova nije mogao dobiti ni prolaznu ocjenu...Za BitDefender se slažem. Po svim testovima je u vrhu ali samo pripremi jaku mašinu...
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Daj neki argument za ovo što tvrdiš....Na osnovu čega zaključuješ ovo što si rekao a ja boldirao.....Pro verzije samo imaju neke dodatne mogućnosti koje free verzije nemaju ali detekcija kao i mogućnost da otklone detektovani virus im je ista. Prvenstveno ovdje mislim na antivirusne programe koje možemo nabaviti u pro i free verziji....npr avast, avg, avira itd...a ovo što tvrdiš za microsoft security essential, pa to nema veze svezom...taj program u zadnjih 6 mjeseci po istraživanjima više relevantnih benchmarc testova nije mogao dobiti ni prolaznu ocjenu...Za BitDefender se slažem. Po svim testovima je u vrhu ali samo pripremi jaku mašinu...

Iskreno nisam gledao za poslednjih par meseci sto se tice microsoft security essentials, ali recimo oko nove godine je svuda bio ispred avire free, avg, itd... i to na nekoliko benchmark testova, bas sam se iznenadio u tom trenutku, jer obicno sumnjam u microsoft produkte... Doduse ne bavim se sigurnoscu racunara, pogledam, s vremena na vreme kakva je situacija sa antivirusima :) Mislim da gotovo sve free verzije dolaze bez firewalla, koji je kod korisnika, koji uglavnom gledaju filmove za odrasle na pc-ju, :) mozda i najveca zastita, na to sam mislio, uglavnom, pod slabijom zastitom :), mada dosta opcija placenih programa je automatizovano, ako uzmemo u obzir da prosecan korisnik smatra da je dovoljno imati instaliran antivirus, a nije, onda se time doprinosi sigurnosti. Prosecnog korisnika antivirus nervira, gasi mu update, i nikada ne skenira usb flash memoriju kada je ubaci u kompjuter, da ne pricam o tome sto neki iskljuce antivirus zato sto im usporava kompjuter, i misli da je dovoljno ukljuciti ga da odradi update, jednom nedeljno :)

Inace kod mene koristim na racunaru Eset smart security i povremeno precesljam malwarebytes-om, testirao sam kombinaciju tako sto sam na mesec dana testirao sa recimo kaspersky i bitdefender-om i nisu nalazili nista preko, tako sam radio recimo pola godine, i od tada koristim tu kombinaciju. Mada iskreno vise sam na linuxu u poslednje vreme pa i ne brinem mnogo oko toga :)
 
Natrag
Top