Virus ili ne...

Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Zaboravio sam ,a to si mi napomenuo jos pre neki dan.Da li to mogu da primenim jos uvek?Siguran sam da postoji neki razlog sto trba da iskljucim system restore i ako mozes,pojasni mi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
Iskljuci i skeniraj ponovo na nacin na koji sam ti objasnio!!!Neki zlonamerni kodovi se bas tu zavlace a ujedno i upravo vrate po povratku sistema!!!
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Uf,Simo,ti se baš uvali u gužvu !Moja krivica,zaboravio sam da ti pomenem i "mališana" na koga sam naleteo na nekim geek-sajtovima pre dvadesetak dana.Programčić se zove Hitman Pro i u pitanju je cloud-AV (dakle,ništa se ne instalira na sistem,već samo iskopiraš .exe-fajl na svoj hard).Pominjem ti ga jer on (legalno) koristi resurse ESETNod-a,Avire,GDate (dvostruki endžin :BitDefender + Avast),a-Squared-a (koji je baziran na Ikarus endžinu) i PrevX-a.Na svom sistemu možeš imati instaliran bilo koji od pomenutih "pravih" AV-a,a uporedo (jer je reklamiran kao "second opinion AV") i Hitman-a.Free verzija podrazumeva samo sken i "napipavanje" zloćudnog koda,a Pro (piratizovana) i sken i ribanje.Vidim da ga geekovi hvale,jer je "upregao" gomilu vrhunskih AV-a (osim Kasperskog koji je tražio mnogo love).
Za slučaj da pojuriš Pro verziju,vodi računa šta skidaš,jer dobar krek postoji samo do verzije 3.5.4 build89 (noviji su lažnjaci).
Sredi sistem,držim palčeve...
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Kad iskljucim system restore,da li komp.treba da bude u safe mode ili ne?Kad je komp. u safe mode ne javlja mi se ikonica za pokretanje antivirus prog.Javi mi pozzz.Pitao bih i Ja Odsvuda,gde bih mogao da nadjem Hitman Pro,na kojoj adresi,ako ne Pro verziju onda bar Free jer mi mnogo znaci bar da "napipa" zlocudni kod a onda bi to moglo i rucno.Provodim dnevno oko jedan sat na komp. jer imam previse obaveza,izmedju ostalog postao sam i tata,pa mi je zao sto nemam vise vremena da komuniciram s vama jer od vas stvarno moze mnogo toga da se nauci.Pozz.javi mi.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Simo,free (najnoviju) verziju Hitmana skini odavde,najsigurnije je :

HTML:
http://www.surfright.nl/en

,a Pro (,ali,ponovo napominjem,fix radi samo do builda 89 ) izguglaj (biraj 20-30 dana stare postove).
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
Iskljuci prvo system restore pa onda pokreni pomenuti program prvo safe mod zatim malwarebytes,a inace cudi me da ga nemas na desktopu onda idi na start pa zatim all programs pa ga pokreni odatle!
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Koliko te razumem ,kad je u pitanju anti.vir. program treba iskljuciti system restore a kad je u pitanju Malwarebytes onda treba pokrenuti safe mode ili treba pokrenuti i jednu i drugu opciju pri startovanju anti=virus programa?Pre nego sto sam poceo da slusam vase savete,pokusao sam sam da uklonim neka malicio.dokum. i verovatmo sam tom prilikom i ostetio nesto pa sad kad ukucam msconfig izlazi mi obavestenje da windows ne prepoznaje taj termin.Pitao bih da li postoji neki nacin da tu opciju vratim na staro ili je ona izgubljena.Predpostavljam da sam ja tu nesto prckao ali nemora i da znaci.Ovako izgleda to obavestenje:
img339


Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

pomocp.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
to ti je neka verzija virusa...
pokusaj da nadjes na netu fajl sa ekstenzijom vbs...
ja sam imao takvih problema sa virusima, nisam mogao da otvorim task menager, niti da vidim skrivene fajlove.
kucao sam nesto na foru zakljucan task menager, i naletao sam na taj fajl sa vbs ekstenzijom.
kada sam ga pokrenuo, mogao sam da vidim skrivene fajlove, i na taj nacin sam obrisao virus(inace se nalazio na c particiji) i spasio sam sistem.
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
msconfig mozes jedino povratiti preko drugog racunara ili ako imas instalaciju xp-a! ako posedujes cd ides na Start pa u run ukucaj command prompt
kad se otvori sledeci prozor ukucaj sledece:[FONT=Arial, Arial, Helvetica]EXPAND -R X:\I386\MSCONFIG.EX_C:\WINDOWS\PCHEALTH\HELPCTR\BINARIES
Restartuj racunar!

X je znak tvog cd rom uredjaja,dakle umesto x upisujes onako kako je zaveden kod tebe!idemo dalje svako ciscenje uglavnom se radi iz safe moda kad se to radi uglavnom je pravilo da se iskljuci system restore posle ciscenja virusa system restor treba ponovo aktivirati!!!
jos da dodam! Izbacite podršku za .vbs
VBScript (skraćenica od “Visual Basic Scripting Edition”) je aktivno skriptni jezik razvijen od strane Microsofta. VBScript je instaliran po defaultu u svakom izdanju Microsoft Windowsa, a s obzirom da se neretko koristi za “distribuciju” zlonamjenog koda i da nije potreban prosječnom korisniku računara, podršku za .vbs možete odstraniti na sledeći način.
Otvoriti C:\ disk (particiju, svejedno…), zatim otiđite u “Foder option”, i u ovom prozoru odaberite opciju “File types”. Ovdje sada morate pronaći “VBS” odnosno “VBScript Script File”, i odabrati opciju “delete”.

[/FONT]
 
Natrag
Top