VirtualBox problem Windows 10?

Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Imam instaliran Windows 10 na laptopu i pokusavam da instaliram VirtualBox kako bih na njega instalirao Windows XP.
Kada skinem VirtualBox i pokusam da ga otovim pojavi se ovo sa slika. Nisam nasao nijednu instalaciju koju bi mogao da otovrim da instaliram.
Ne razumem o cemu se radi. Sistem mi je 32 bit-a a kad otvorim ono "proveri da li ima ispravki" otvori mi isti sajt sa kojeg sam skinuo tu instalaciju.
Sve varijante sa slike sam probao da instaliram i nece. Ima li resoenja za ovaj problem?
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    39,3 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    81,9 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    68,8 KB · Pregleda: 15
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Mislim da je problem u tvom lapu.On u BIOS-u koristi komandu UEFI,a za XP je potrebno SATA.Vidi pre instalacije XP-a da li u BIOS-u UZ OS Win.10 imas i komandu "Other".Ako ima onda imas i komandu SATA.Posle instalacije XP-a ces moci da vratis komandu na UEFI,da bi Win.10 radio kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Mislim da je problem u tvom lapu.On u BIOS-u koristi komandu UEFI,a za XP je potrebno SATA.Vidi pre instalacije XP-a da li u BIOS-u UZ OS Win.10 imas i komandu "Other".Ako ima onda imas i komandu SATA.Posle instalacije XP-a ces moci da vratis komandu na UEFI,da bi Win.10 radio kako treba.

Mislim da me nisi razumeo. Nisam ni poceo da instaliram Windows XP. Pokusavam da instaliram VirtualBox da bi na njemu instalirao XP ali ne mogu da nadjem kompaktibilnu varijantu tog programa za moj Win 10. VirtualBox sluzi kao neki virtualni racunar u kom se moze instalirati sistem, ali kad kliknem na bilo koju od instalacija tog programa pojavi se jedan od ovih problema sa slike. Kao da ni jedna varijanta ne odgovara sistemu, a ne znam zasto jer sam skinuo sve varijante za Windows i opet nece.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Imam instaliran Windows 10 na laptopu i pokusavam da instaliram VirtualBox kako bih na njega instalirao Windows XP.
Kada skinem VirtualBox i pokusam da ga otovim pojavi se ovo sa slika. Nisam nasao nijednu instalaciju koju bi mogao da otovrim da instaliram.
Ne razumem o cemu se radi. Sistem mi je 32 bit-a a kad otvorim ono "proveri da li ima ispravki" otvori mi isti sajt sa kojeg sam skinuo tu instalaciju.
Sve varijante sa slike sam probao da instaliram i nece. Ima li resoenja za ovaj problem?
Druže, tebi treba instalacija za 32-bit (x86) sistem, skini je odavde:
https://www.virtualbox.org/wiki/Download_Old_Builds_5_2
Dakle prvi link odozgo gde piše Windows hosts, inače ako sam dobro razumeo ta verzija 5.2.36 je trenutno poslednja verzija koja je podržana za 32-bit sisteme, podrška prestaje u julu ove godine.
Ako ni ona neće onda su definitivno obrisali 32-bit verzije i ostaje ti da je nađeš na nekom drugom warez sajtu ili na forumu ovde ako ima.
A moja ti je preporuka da instaliraš lepo 64-bit win 10, čime ćeš i tih 1GB RAM-a koji 32-bit ne može da adresira, uključiš u funkciju, ovako umesto 4GB tvoj računar koristi samo 3GB, a ti radi kako hoćeš.
Danas je više ozbiljnih programa zastupljeno za 64-bit nego na 32-bit OS.
Dakle, ti ne možeš da instaliraš Virtualbox zato što ti je operativni sistem 32-bit, i to nema veze sa hardware-om tvog laptopa niti sa BIOS-om, to bi bilo to i najlakše rešenje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Mislim da je problem u tvom lapu.On u BIOS-u koristi komandu UEFI,a za XP je potrebno SATA.Vidi pre instalacije XP-a da li u BIOS-u UZ OS Win.10 imas i komandu "Other".Ako ima onda imas i komandu SATA.Posle instalacije XP-a ces moci da vratis komandu na UEFI,da bi Win.10 radio kako treba.
Po modelu procesora bih rekao da lap top iako ima, to je "uštrojeni", a ne nativni UEFI, i moći će da instalira u virtaulboxu XP bez problema, bitno je samo da skine XP koji ima već integrisane drivere za sve intelove chipsetove od 2008 pa na dalje, njegov laptop ima oko 10 godina. Ja sam sebi nekada editovao čist ISO XP-a SP3, integrisao drivere Intelovih i AMD-ovih chipset-ova upravo zbog SATA kontrolera, da ne bih gubio vreme tokom instalacije. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Radi... verzija 5.2.36... Znam za to da je bolje 64bit al igram dosta starih igara pa sam se odlucio za 32bit. Verovatno cu se vratiti na 64 bit al kasnije. Skoro sam instalirao sistem i nemam vremena ponovo da se zezam. Ali sigurno cu se vratiti na 64 bit samo da vidim kao ce raditi Virtualbox sa Xp-om. Ako bude lepo radio instaliram 64 i u Boxu igram od starih igara sta hocu :D Hvala na pomoci
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Po modelu procesora bih rekao da lap top iako ima, to je "uštrojeni", a ne nativni UEFI, i moći će da instalira u virtaulboxu XP bez problema, bitno je samo da skine XP koji ima već integrisane drivere za sve intelove chipsetove od 2008 pa na dalje, njegov laptop ima oko 10 godina. Ja sam sebi nekada editovao čist ISO XP-a SP3, integrisao drivere Intelovih i AMD-ovih chipset-ova upravo zbog SATA kontrolera, da ne bih gubio vreme tokom instalacije. ;)

Aha :D u pitanju je msi ms 1682
 

Prilozi

  • received_10206805688683463.jpeg
    received_10206805688683463.jpeg
    137,8 KB · Pregleda: 7
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Znači radi, to je to, piše tamo, ako vam je baš neophodna 32-bit verzija, onda instalirajte ovu.
Opušteno druže, imaš tvoje razloge zašto, ja sam ti samo sugerisao zbog RAM-a i dostupnosti programa za 64-bit, pošto si ljubitelj starijih igara onda tu nema kompromisa.:)
 
Natrag
Top