Violinsko pojacalo

Član
Učlanjen(a)
19.11.2010
Poruka
5
Ima par rasprava na ovom forumu na temu pojacala, ali treba mi par savijeta da sagradim jedno. Iako sam veoma zainteresovan za elektroniku oduvijek... ja sam srednja muzicka i zelim da sagradim pojacalo za violinu. Ovo je specificno jer sva pojacala koja sam gledao pojacavaju signaj iz MP3, racunara, mob. telefona..., a svi ti uredjaji imaju "pretpojacalo" u sebi, a ja zelim pojacavati signal pravo iz mikrofona. Evo par primjera sta zelim da sagradim. Prvo sam mislio da uzmem ovo pojacalo od 20 W: > elektronika.rs.ba , ali sam mislio da ce mi biti preslabo za signal iz mikrofona, pa sam mislio uzeti ovo pretpojacalo: > elektronika.rs.ba , tu imam i kontrolu, a kad vec to uzimam, bilo bi fino umijesto 20 W da stavim 100W: > elektronika.rs.ba .Hvala vam puno unaprijed, molim vas dajte mi neki savijet, muzicari su takodje dobrodosli hahaha
icon_wink.gif
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
Nisam gledao te seme ali u svakom slucaju ti treba mikrofon, mikrofonsko pojacalo, pojacalo i zvucna kutija. Kolko jako pojacalo? mozes i 100W, tada ti treba zvucnik 120 do 150W. Ako vec radis onda bolje napravi odmah jace. poz
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2010
Poruka
5
E ovako, imam mikrofon, pojacalo mogu nabaviti, kutiju cu napraviti, jedino sto nemam je mikrofonsko pretpojacalo i zvucnik. Zvucnik mogu kupiti u Tempu, ali to su zvucnici u paru i ne isplati mi se uzimati dva kad drugi necu koristiti. A mikrofonsko pretpojacalo isto nemam, znas li ti gdje mogu naruciti, po mogucnosti u kit-u, i zvucnik (30-35W, i 110-120W - jer cu kasnije praviti od 100W)

Hvala
 
Natrag
Top