Vino u Sz i NZ

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ja alkohol ne podnosim, miris vina mi je odvratan i ima odvratan ukus, i tera me na povraćanje, i od jedne čaše deluje mi opijajuće na mozak, i opuštanje i zanemarivanje bilo kakve misli o Bogu, svinjetina mi odvratno miriše, ili bolje reći smrdi, a vi tvrdite - da je Isus prilikom večere Gospodnje pio alkoholno vino, i da je zapovedio - takvo vino uzimamo na pričesti, da jedemo svinjetinu, itd..

Mire Mire.
Dopusti Isusu da te promeni, da promeni tvoj ukus, i tada ćeš iskustveno doživeti i telesni i duhovni preporod, i težićeš i za telesnom i duhovnom čistotom.

Mojim komentarom sam govorio uopšteno, možda ne misleći lično na tebe, ali ako ti sve ovo propagiraš i činiš, i ti spadaš u tu grupu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, ja alkohol ne podnosim, miris vina mi je odvratan i ima odvratan ukus, i tera me na povraćanje, i od jedne čaše deluje mi opijajuće na mozak, i opuštanje i zanemarivanje bilo kakve misli o Bogu, svinjetina mi odvratno miriše, ili bolje reći smrdi, a vi tvrdite - da je Isus prilikom večere Gospodnje pio alkoholno vino, i da je zapovedio - takvo vino uzimamo na pričesti, da jedemo svinjetinu, itd..

Mire Mire.
Dopusti Isusu da te promeni, da promeni tvoj ukus, i tada ćeš iskustveno doživeti i telesni i duhovni preporod, i težićeš i za telesnom i duhovnom čistotom.

Mojim komentarom sam govorio uopšteno, možda ne misleći lično na tebe, ali ako ti sve ovo propagiraš i činiš, i ti spadaš u tu grupu.

Pa ja ne pijem alkohol uopste, a svinjetinu jako retko [skoro nikad], a tvoj osecaj gadjenja nije merilo i dokaz stetnosti ili biblijske zabrane..

Ti svakako imas prava vina ne piti i mesa ne jesti, i ja nemam nista protiv te tvoje odluke..

Voleo bi ja da sam na tvojoj strani zaista
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Imam ja nekih iskustava sa alkoholom.

Vino sam pio samo mozda dva - tri puta u zivotu, jednom sa nekim prijateljem u mojoj kuci.
Popili smo po litar vina i nismo znali za sebe.
Drugi put na nekom ispracaju u vojsku.
i treci put casu sampanjca za docek nove godine.
Zestoka pica nikada nisam konzumirao.
moje omiljeno pice je bilo pivo, i pio sam ga svakodnevno, bar po jednu flasu od pola litre, a povremeno najvise od 5 do 10 flasa.

Pusio sam od 13 -14 godine, do 18 - 19, kada sam zbog pusenja imao zdravstvenih tegoba, a i zbog razloga sto sam u to vreme spoznao istinu.

Inace, nisam imao nikakvih problema odbacivanja svega ovoga.

Nakon toga posle nekog vremena sam jos jednom pokusao da popijem malo piva, i popio sam negde oko polovine flase, i ostatak bacio, sa odlukom da nikada vise ne okusim.

Danas koristim samo obicnu vodu, ponekad mineralnu gaziranu, ali samo u trenutcima kada mi se javi mucnina u stomaku, jer mi pomaze u tim trenutcima.

Gazirane sokove ne konzumiram, nekada sam voleo koktu, mogu da popijem neki vocni sok, mada mi stvara gorusicu, pa posle njega obavezno moram popiti mineralnu vodu.

Obicna voda mi je sasvim ok, i pored kreveta na stocicu uvek imam napunjenu flasu, za dnevnu i nocnu upotrebu.

Zavisi, covek treba da ide polagano, da odbija polako neke stvari od sebe ako ih smatra losim, ako ne moze odjednom.
Ja nisam imao tih problema, jer nisam bio veliki zavisnik o bilo cemu, i lako sam odbacio i ono sto sam koristio, cigarete i pivo.

Neka nas Bog vodi u svemu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Imam ja nekih iskustava sa alkoholom.

Vino sam pio samo mozda dva - tri puta u zivotu, jednom sa nekim prijateljem u mojoj kuci.
Popili smo po litar vina i nismo znali za sebe.
Drugi put na nekom ispracaju u vojsku.
i treci put casu sampanjca za docek nove godine.
Zestoka pica nikada nisam konzumirao.
moje omiljeno pice je bilo pivo, i pio sam ga svakodnevno, bar po jednu flasu od pola litre, a povremeno najvise od 5 do 10 flasa.

Pusio sam od 13 -14 godine, do 18 - 19, kada sam zbog pusenja imao zdravstvenih tegoba, a i zbog razloga sto sam u to vreme spoznao istinu.

Inace, nisam imao nikakvih problema odbacivanja svega ovoga.

Nakon toga posle nekog vremena sam jos jednom pokusao da popijem malo piva, i popio sam negde oko polovine flase, i ostatak bacio, sa odlukom da nikada vise ne okusim.

Danas koristim samo obicnu vodu, ponekad mineralnu gaziranu, ali samo u trenutcima kada mi se javi mucnina u stomaku, jer mi pomaze u tim trenutcima.

Gazirane sokove ne konzumiram, nekada sam voleo koktu, mogu da popijem neki vocni sok, mada mi stvara gorusicu, pa posle njega obavezno moram popiti mineralnu vodu.

Obicna voda mi je sasvim ok, i pored kreveta na stocicu uvek imam napunjenu flasu, za dnevnu i nocnu upotrebu.

Zavisi, covek treba da ide polagano, da odbija polako neke stvari od sebe ako ih smatra losim, ako ne moze odjednom.
Ja nisam imao tih problema, jer nisam bio veliki zavisnik o bilo cemu, i lako sam odbacio i ono sto sam koristio, cigarete i pivo.

Neka nas Bog vodi u svemu.

Ne bih imao nikakvih problema da vise nikad ne okusim vino ili svinjetinu, jel nisam zavisnik od toga, ali meni je najmerodavnije ono sto kaze Biblija po tom pitanju. Naravno nek nas ona i vodi, a pre svega Bog u razumevanju zapisane istine. Nikada i ne treba bez molitve pristupati citanju Biblije, jer onda djavo unosi svoje izopacene ideje i vrsi uticaj na nase srce.. Ne bi trebali uopste otvarati Bibliju bez molitve, jer onda je bolje da je i ne citamo, jer djavo takodje koristi Bibliju bez problema, on je citira i neposvecenog coveka moze odvesti na krivi put, a tako obicno i biva ako se nismo predali uticaju Svetoga Duha u molitvi pre citanja...

Jos nesto, mnogi ovde (nazalost i ja sam ponekad) ne pristupaju ovom forumu i davanju odgovora molitvom posveceni, i to treba da se promeni. Jel zato i imamo sve ovo raspravljanje, koje nikako nije u Duhu Bozjem, vec sotonskom..

Mi ne smemo u svojoj sili iznositi bilo sta..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slazem se da bez molitve ne treba pristupati nicemu, cak i svetovnim poslovima, a kamo li duhovnim.

Ja licno sve govorim po osvedocenju u istinu, tako da svako treba da se moli, da mu to bude princip.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kada se koristi pojam vina u Svetom pismu taj pojam ima široko značenje i obuhvata sve oblike soka od grožđa i fermentisane i nefermentisane. Pojam vina se odnosio i na alkoholno vino, ali i na pojam nefermentisanog (bezakoholnog) soka od grožđa. Na primerm stih kaže:

"Kao kad ko nadje vina u grozdu, pa rece: ne kvari ga jer je blagoslov u njemu ..." (Isaija 65,8)

Zapazimo dve činjenice:

1) Vino je već u grozdu, što znači da u ovom kontekstu pojam vina označava nefermentisan sok samog grožđa.

2) Zahtev "Ne kvari ga jer je blagoslov u njemu" pokazuje da se neprevrelo vino smatra blagoslovom, za razliku od prevrelog vina koje predstavlja zlo i prokletstvo:

"I ne opijajte se vinom u kome je kurvarstvo." (Efescima 5,18)

"Podajte silovito piće onome koji hoće da propadne" (Priče 31,6)

"Ne gledaj na vino kad se rumeni, kad u čaši pokazuje lice svoje i upravo iskače. Na posledak će kao zmija ujesti i kao aspida upeći. Oči će tvoje gledati na tuđe žene, i srce će tvoje govoriti opačine." (Price 23,31-33)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
PONOVLJENI ZAKON 14,26
Ondje za novac kupi što želiš: goveče, sitno živinče,
VINO ILI OPOJNO PIĆE - ŠTO GOD TI DUŠA ZAŽELI.
Ondje u nazočnosti Jahve, Boga svoga,
blaguj i veseli se ti i tvoji ukućani.
-----------------------------------------------
VINO

H3196
יַיִן
yayin
yah'-yin
From an unused root meaning to effervesce; wine (as fermented); by implication intoxication: - banqueting, wine, wine [-bibber].
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Od neiskorištene korijena što znači da se pjeniti;
vino (kao fermentirano); implicirajući opijenost:
- bankete, vino, vino [-bibber].
-----------------------------------------
Total KJV occurrences: 140
=======================
OPOJNO PIĆE

H7941
שֵׁכָר
shêkâr
shay-kawr'
From H7937; an intoxicant, that is, intensely alcoholic liquor: - strong drink, + drunkard, strong wine.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Iz H7937; opojni, tj
intenzivno alkoholna tekućina:
- žestoko piće + pijanica, jako vino.
-----------------------------------------------
Total KJV occurrences: 23
===========================
 
Natrag
Top