Vilanova osvojila titulu u NCAA šampionatu trojkom Dženkinsa

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
VIDEO: Vilanova osvojila titulu u NCAA šampionatu trojkom Dženkinsa
Beta
Košarkaši Univerziteta Vilanova osvojili su šampionsku titulu u američkoj koledž ligi, NCAA, pošto su jutros u Hjustonu u finalu završnog turnira pobedili Severnu Karolinu sa 77:74




Foto: Tanjug


Košarkaši Univerziteta Vilanova osvojili su šampionsku titulu u američkoj koledž ligi, NCAA, pošto su jutros u Hjustonu u finalu završnog turnira pobedili Severnu Karolinu sa 77:74 "trojkom" Krisa Dženkinsa u poslednjim trenucima utakmice.

To je druga šampionska titula Univerziteta Vilanova, a prva posle 31 godine.

Severna Karolina je minut i 52 sekunde pre kraja vodila sa šest razlike, ali je Vilanova u završnici zaigrala bolje i preokrenula. Markus Pejdž je ipak 4,7 sekundi pre kraja pogodio "trojku" kojom je Severna Karolina izjednačila na 74:74, ali je Dženkins posle dodavanja Rajana Arčiđakonoa pogodio koš za pobedu Vilanove.

"Kad šutiram mislim da će svaka lopta da uđe u koš, a ni ovaj put nije bilo drugačije", rekao je Dženkins, koji je utakmicu završio sa 14 poena.

Fil Buts bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 20 poena, a Arčidiđakono postigao je 16 poena i imao je dve asistencije.

U ekipi Severne Karoline, koja je bila prvi favorit, Pejdž je bio najefikasniji sa 21 poenom a poen manje ubacio je Džoel Beri.

Trener Severne Karoline Roj Vilijams rekao je da je razočaran zbog poraza.

"Ja sam trener već 28 godina i najgore od svega je što posle ovakvog poraza osećam nemoć, jer ne znam kako mogu da poboljšam stvari", rekao je Vilijams.



 
Natrag
Top