Viktor Troicki

Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
[h=1]Viktor u drugom kolu[/h]
RTS
Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo ATP turnura u Dohi savladavši Nemca Bjerna Faua.

Trocki je Faua pobedio sa 2:1. Rezultat po setovima je glasio 6-3, 3-6, 6-4.
Troicki-2013..jpg


Troicki je u prvom kolu savladao Nemca Bjerna Faua sa 2:1 po setovima 6:3, 3:6, 6:4. Na istom turniru u konkurenciji dublova Zimonjić i Linšted su poraženi od Filipinca Trita Konrada i Britanca Dominika Inglota sa 2:0.
Viktor Troicki trenutno je 38. teniser sveta sa 1.055 bodova.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
[h=1]Troicki: Zadovoljan sam postignutim[/h] JTb92 Srpski teniser Viktor Troicki istakao je da je zadovoljan postignutim na Rolan Garosu, ali da žali za boljim plasmanom od četvrtog kola.

138894740851ab85d044ef5622703442_size3.jpg

Beta/AP Photo/Petr David Josek​
Troicki je takmičenje na drugom Gren slemu sezone završio u osmini finala, porazom od Francuza Žo-Vilfreda Conge sa 6:3, 6:3, 6:3.
Sama činjenica da sam prvi put igrao na Šatrijeu je uticala na moj početak meča. Zaista je teren drugačiji u odnosu na druge, posebno zato što sam ja igrao na ovim manjim. Ovaj teren je ogroman, posebno iza osnovne linije, tako da je utisak skroz drugačiji. Imao sam problema da se naviknem na sam teren, bilo je neugodno, ali to nije opravdanje. Žo je igrao prilično dobro, ja sam igrao pasivno, ne kako sam hteo i planirao. Nije mi davao puno vremena, diktirao je tempo, bilo je vetrovito i to mi nije išlo u korist, ali on je bio puno bolji i nisam imao puno šansi“, rekao je Troicki, „Bio sam dosta iza linije. Protiv njega se mora biti ofanzivnije, a sada nisam uspevao da ja držim ritam, on je rešavao poene svojim forhendom, kretao se sjajno tokom celog meča. Jednostavno, krivo mi je što nisam igrao svoj najbolji tenis, ali sam zadovoljan postignutim. Manje mnogo boli ovaj poraz, nego onaj pre dve godine, tako da mi je gledajući sa te tačke mnogo lakše“.

Sada sledi sezona na travi, a Troicki veruje da može da postigne dobre rezultate, posebno jer mu se vratilo samopouzdanje.

Ciljevi su mi da igram dobro, samim tim nadam se da će doći rezultati. Činjenica je da u poslednjih godinu dana nisam igrao svoj najbolji tenis, da sam u poslednjih mesec-dva vratio dozu samopouzdanja, što se videlo na ovom turniru. Osećam se dosta bolje na terenu i zadovoljnije svojom igrom. Nadam se dobrim rezultatima, sledi sezona na travi, na kojoj sam igrao dosta dobro prošle godine, na Vimbldonu došao do četvrtog kola. Iskreno, mislim da mogu da napravim rezultat, što zavisi od žreba. Moram da igram dobro ako želim da doguram daleko, to je najvažnije“, naglasio je Troicki.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
[h=1]Троицки: Лакше него што сам очекивао[/h]rts

Српски тенисер Виктор Троицки, после победе над Андрејем Кузњецовим и пласмана у треће коло Вимблдона, каже да је очекивао много тежи посао.
"Задовољан сам победом која је била лакша него што сам очекивао. Играо сам добро, нисам Кузњецову дозволио шансу да размишља о победи. Задовољан сам сервисом и срећан због пласмана у треће коло", казао је Троицки за телевизију Б92.
Troicki-Vimbldon.jpg


Троицки је савладао Кузњецова после три сета - 6:4, 6:3, 6:4.
"Много је важно да се игра што је краће могуће. То ми много значи, јер онда спремнији могу да уђем у следећи дуел", навео је српски тенисер, који је и у првом колу против Јанка Типсаревића добио меч после три сета.
Он ће у трећем колу играти против победника меча Михаил Јужњи (Русија) - Васек Поспишил (Канада).
"Знам шта да очекујем против Јужњија. Ове године играо је финале у Халеу, одликује га брз и агресиван тенис. Може да добије било кога, али ако му није дан зна и да изгуби. Све зависи од мене, ако будем играо добро, могу да га победим", истакао је Троицки.
Српски тенисер навео је и да има проблем са алергијом на полен.
"Док играм отворе се дисајни путеви, тако да у овим тренуцима немам проблеме. Алергичан сам на траву и полен, увек је тако на Вимблдону, користим пар ствари које помажу", закључио је Троицки.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Viktor u prvom meču sa Dominikom Timom!
Viktor Troicki će posle godinu dana kazne odigrati turnir u švajcarskom Gštatu i za protivnika će imati Austrijanca Tima.
599159_600.jpeg

Dominik Tim je teniser iz Austrije i spada u grupu mladih nada koje se polako probijaju na ATP turu.

Tim trenutno zauzima 55. mesto na listi, što mu je i ranking karijere, a ima samo 21 godinu.

U ovo vreme prošle godine Tim je i dalje mahom igrao fjučerse i čelindžere, tako da on i Viktor nisu imali prilike da se sastanu, jer nisu ni igrali na istom nivou.

Ipak, od tada se Tim znatno popravio, a Viktor je bio van svih teniskih tokova, tako da zaista ne znamo šta možemo da očekujemo u ovom meču.

Austrijanac je prilično nizak za tenisera, zbog čega se oslanja na dobro kretanje i igru sa osnovne linije. Podjednako je dobar i sa bekhend i sa forhend strane i neretko uspeva da pronađe neverovatne uglove svojim udarcima.

Smatra se za jednog od najtalentovanijih tenisera nove generacije, pa Viktor neće imati lak posao u prvom meču posle povratka.
logo-news.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Bravo: Pobednički povratak Viktora!
Izvor. B92
Viktor Trocki vratio se tenisu posle jednogodišnje suspenzije u velikom stilu – pobedom u prvom kolu Gštada protiv Dominika Tima sa 7:6 (4), 6:4.

1968565553ccde10b9ad9378047394_orig.jpg
Beta/AP
Srpski teniser, koji je za turnir u Gštadu dobio specijalnu pozivnicu, odigrao je sjajan meč po povratku na teren.

Imao je brejk zaostatka u dva navrata u prvom setu, ali je uspeo da se vrati i dobije ga u taj-brejku. U drugom je potvrdio da je tokom pauze vredno trenirao, a meč je okončao na sjajan način - as udarcem

Njegov rival u drugom kolu biće bolji iz duela Golubjev – Servantes. Troicki je trenutno 847. teniser sveta sa 20 ATP bodova, a za trijumf u prvom kolu protiv Tima dobio je isti toliko poena, pa će sigurno imati veliki napredak na ATP listi.

Srpski teniser je suspendovan jer je odbio da priloži uzorak krvi na tuniru u Monte Karlu, iako je narednog dana to uradio, a nalaz je bio negativan.

Tok meča:

Troicki je meč počeo kao da je sve vreme na ATP turu. Izabrao je da servira i dobio je prva četiri poena bez većih problema. Talentovani Austrijanac je međutim oduzeo servis Troickom već u trećem gemu, a prethodno je uz dosta problema dobio I svoj servis gem - 2:1.

Bilo je vidljivo da Viktoru fali rutina, što je i logično, a uz to je igrao protiv veoma dobrog tenisera koji je u odličnoj formi ove sezone. Srpski teniser se brzo konsolidovao, a u osmom gemu se vratio u meč. Propustio je dve brejk šanse, ali se izborio za treći i sačekao je grešku rivala - 4:4.

Nakon što je vratio brejk Troicki je dobio 10 od 11 poena, stigao je u 10. gemu do dve vezane set lopte, ali je Tim uspeo da se izvuče. Imao je srpski još jednu set priliku u tom gemu koju nije iskoristio, pa je Tim uspeo da izjednači na 5:5.

Već u narednom gemu Troicki je kažnjen zbog propuštenih šansi. Imao je 40:15, ali Tim je uspeo da se vrati i napravi novi brejk za 6:5. Tu ipak nije bio kraj seta. Troicki se nije predao, uspeo je ponovo da vrati brejk i izbori se za taj-brejk. I 'dodatni' gem bio je izjednačen. Tim je poveo sa 3:1, ali se Viktor vratio i u finišu je mnogo boljom igrom stigao do 1-0 u setovima (7:4).

U odličnom raspoloženju Troicki je počeo drugi set i odmah je napravio brejk. Imao je dve vezane set lopte i uz dosta sreće je već prvu iskoristio za 1:0. Lako je srpski teniser potvrdio brejk, a u nastavku seta igrao je sve sigurnije. U sedmom gemu napravio je novi brejk za 5:2, Tim je uspeo da u sledećem gemu vrati jedan brejk, ali Troicki je svoju šansu sačekao pri rezultatu 5:4 i as udarcem je završio svoj prvi meč posle vise od godinu dana pauze.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Viktor Troicki za „Blic“: Pobeđujem iz inata
Blic | 23. 07. 2014. - 08:15h | Foto: FoNet |

Naš teniser vratio se na ATP turneju u velikom stilu. Nakon godinu dana zabrane igranja tenisa, Viktor Troicki je prvom kolu turnira u Gštadu savladao Dominika Tijema iz Austrije sa 7:6, 6:4 i prošao dalje.

247359_101-fonet-fonetap_f.jpg


Viktor je za sat i 35 minuta pobedio osmog nosioca i 47. na svetu, pokazao da se za ovih godinu dana suspenzije dobro spremio i da će se brzo vratiti u elitno društvo.

Meč protiv 21-godišnjeg Tijema pamtiće zauvek, bilo je emotivno, i za trenera Džeka Ridera i fizioterapeuta Miloša Jelisavčića, ali daće mu samopouzdanje za dalje. U prvom meču posle mnogo vremena bilo je oscilacija, problema sa servisom. Razlog više za inat i uspeh.




- Ceo život imam taj neki inat, odmalena me pokreće. To je i više nego dovoljan motiv. Ne da bih dokazao samo njima, već i sebi da mogu da se vratim i da zaslužujem mesto gde sam bio. ITF je pokušao da uništi moju karijeru i nikad neću zaboraviti šta se desilo - rekao je Troicki za “Blic”.


Viktor je bio suspendovan na godinu dana zbog kršenja antidoping pravila na mastersu u Monte Karlu 2013. Uz dozvolu lekara dan kasnije je dao krv nego što je trebalo, nalaz je bio negativan, ali je to okarakterisano izbegavanjem testiranja, pa je prvobitno bio kažnjen sa 18, a nakon žalbe na 12 meseci pauze.



Suspenzija je istekla 15. jula, a Srbin, sada 847. teniser sveta, dobio je specijalnu pozivnicu u Gštadu, nakon što ga je Umag odbio. Trenirao je u Beogradu, a sa Novakom Đokovićem i u Monte Karlu.


- Pomogao mi je koliko je to bilo u njegovoj moći, stao je iza mene i zaista sam mu zahvalan kao nikad. Pokazao je da je pravi prijatelj i veoma mi je drago što je tako. U početku mi je bilo jako teško, ali hvala Bogu, živ sam, zdrav. Ima i gorih stvari. Cela ova situacija je interesantna, i za mene a verovatno i za medije. Trudiću se da se što pre vratim u vrh - poručio je Troicki.


Viktor će u nastavku igrati protiv 59. igrača sveta Kazahstanca Andreja Golubjeva. Zaradio je 20 poena, ali čekaju ga novi izazovi.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Gštad: Troicki sigurno do 1/4f
Izvor. B92 | SV
Srpski teniser Viktor Troicki pobedio je u drugom kolu turnira u Gštadu sa Andreja Golubjeva rezultatom 6:3, 6:4 i plasirao se u četvrtfinale.

86185928753d10499ac52b711726032_orig.jpg

StarSport
Nekada 12. teniser na ATP listi se vratio na teren posle suspenzije zbog kršenja pravila o doping kontroli, a u prvom susretu u Gštadu savladao je Dominika Tijema.

Troicki je išao od očaja do sjaja u prvom setu, malo je nedostajalo da izgubi prvi gem, ali je potom vezao tri bez izgubljenog poena. U drugom nije uspevao da uzme brejk protivniku, sve do devetog gema.

Troicki je veoma nesigurno počeo meč, protivniku je dozvolio čak tri brejk lopte pri svom prvom servis gemu, ali je uspeo da sa četiri uzastopna poena spreči gubitak servisa.

Nešto sporiji ulazak u meč nije uticao na Troickog, posle izjednačenja sledeća tri gema je dobio bez izgubljenog poena, ostvario jedan brejk i poveo sa 4:1.

Troicki je imao priliku da završi set, ostvario novi brejk, međutim u sledećem je Golubjev uzvratio i smanjio na 5:2. Srpski teniser je imao i jednu set loptu, ali je Kazahstanac sa tri uzastopna poena produžio set, a potom i rešio sledeći u svoju korist, 5:3.

Ipak, to je bilo sve od pokušaja Golubjeva, Troicki je u sledećem servis gemu bio siguran i poveo sa 1:0, posle tačno pola sata igre. U prva četiri gema drugog seta oba tenisera su imala po dve brejk lopte, međutim nisu uspeli da ih iskoriste, 2:2.

Sve do devetog gema teniseri su održavali svoj servis, a onda je Troicki napravio brejk i stigao do prilike da servira za drugi set, 5:4. Teže od očekivanog Troicki je stigao do finalnog gema, tek četvrtu meč loptu je iskoristio i plasirao se u četvrtfinale gde će se sastati sa pobednikom duela između Jan-Lenard Štrufa i Fernanda Verdaska.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Troicki izjednačio, pa potpuno stao
Izvor. B92 | ĐN
Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Gštadu, pošto je posle velike borbe poražen od Fernanda Verdaska.


23285759953d279c283cda297131092_orig.JPG




Viktor je izgubio rezultatom 6:4, 6:7, 6:1, posle nešto više od dva sata igre.

I pored poraza, Troicki može biti zadovoljan nastupom na prvom turniru posle jedn ogodišnje suspenzije, na kom je pobedio Dominika Tima i Aleksandra Golubjeva.

Verdasko će se u borbi za finale igraće protiv Pabla Anduhara koji je sa 2-0 dobio Granoljers-Pujola.

Početak meča nagovestio je nervozu srpskog tenisera koji je brejk izgubio već u trećem gemu, što je Verdasko iskoristio i poveo u setovima. Na samom startu drugog, Troicki se našao u problemu, pošto je ponovo izgubio svoj servis.

Činilo se da će lako izgubiti i drugi deo igre, ali je onda vezao tri gema (dva bez izgubljenog poena) i ušao u egal. Otišlo se u taj brejk gde je Španac vodio sa 4:0, ali se Viktor još jednom vratio i izborio odlučujući set.

Ovi silni preokreti uticali su na Troickog, koji je bio potpuno ispražnjen, pa je poslednji deo igre Verdasko dobio sa 6:1.

Tok meča:

Srpski teniser veoma nervozno je počeo meč, pa je već u trećem poenu napravio duplu grešku za 15:30. Međutim, uspeo je da veže dva poene i izbegne probleme. Jedino što je Verdasko uspeo je da dvaput izjednači, ali je Viktor vezao dva dobra servisa i poveo sa 1:0. Španac nije imao većih problema i zahvaljujući napadima iz forhenda brzo izjednačio.

Prvi problemi javili su se u trećem gemu, Španac je dijagonalom iz forhenda došao do brejk lopte, koju je naš igrač spasao odličnim servisom. Ipak, usledile su dve greške iz bekhenda i prvi brejk za Verdaska – 2:1.

U sledećem gemu Fernando je ekspresno stigao do 40:0, ali je onda usledila serija Troickog i brejk lopta. Tada je napravio jednu jeftinu grešku, što je Verdasko iskoristio i materijalizovao brejk – 3:1.

U narednih nekoliko gemova nije bilo previše uzbuđenja, pa je Viktor uspeo da smanji na 4:3. Stečeni brejk Verdasko je čuvao I poveo sa 1-0.

Drugi set počeo je maratonskim gemom na servis srpskog tenisera. Viđeno je mnogo preokreta, Troicki je u dva navrata mogao da povede, ali je Verdasko ipak napadao i iskoristio tek petu brejk loptu. Nastavio je sa sigurnom igrom u svojim gemovima, pa tako posle petog gema zadržao prednost od 3:2.

Posle mirnog perioda Viktor je konačno zapretio. Odličnom igrom stigao je do dve vezane brejk prilike. Međutim, tada se i Španac popravio i odličnim servisima izjednačio. Ono što nije uspeo tada, Troicki je uradio samo dva gema kasnije.

Prvo je lagano dobio svoj servis gem, a onda dočekao tri lagane greške protivnika za 0:40. Već prvu je realizovao i stigao do izjednačenja u gemovimu. Seriju poena produžio je i u devetom gemu koji je dobio sa nulom za vođstvo od 5:4. Do kraja seta nije bilo vise brejkova, pa se otišlo u taj brejk. Krenulo je lose po našeg tenisera, gubio je sa 4:0, ali je uspeo da načini neverovatan preokret I izjednači na 1-1 u setovima.

Dobijeni neizvestan drugi set uticao je na Viktora koji se ispraznio i u nastavak ušao malo sporije. Rival je to iskoristio i ekspresno napravio brejk za 2:0. Nastavio je Španac surovo da kažnjava greške I pogađa iz svih pozicija, pa je posle samo 10 minuta na semaforu bilo 5:0. Troicki se upisao na semafor, ali je Verdasko sledeći gem uzeo bez problema I stigao do konačne pobede.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Troicki i Krajinović uspešni u San Marinu
Srpski teniseri Viktor Troicki i Filip Krajinović pobedama su startovali na čelendžer turniru u San Marinu, koji se igra za nagradni fond od 64.000 evra.

Tenis%20%C3%85%C2%A1ljaka%20i%20loptica.jpg

Troicki je danas u prvom kolu savladao Moldavca Radua Albota u tri seta - 4:6, 6:3, 6:2, dok je Krajinović bio siguran u duelu sa Italijanom Federikom Ðajom - 6:4, 6:2.

Protivnik Troickog u nastavku takmičenja je Španac Danijel Gimeno-Traver, dok se Krajinović sastaje sa Hrvatom Matom Delićem.

Troickom je čelendžer u San Marinu treći turnir otkako se vratio na teren nakon jednogodišnje suspenzije, koja mu je u julu 2013. izrečena zbog kršenja antidoping pravila.

Srpski teniser trenutno zauzima 468. mesto na ATP listi, ali je već pokazao da je sačuvao kvalitet za brzi povratak u "gornji dom" svetskog tenisa.

Izvor: Tanjug
 
Natrag
Top