Viktor Troicki

Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
utorak 14.10.2014. | 17:33
Beč: Troicki izgubio samo tri gema
Izvor. B92
Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo turnira iz Serije 250 u Beču, pošto je deklasirao Viktora Estrelju Burgosa iz Dominikanske Republike sa 6:0, 6:3.

83536350654290e5022150134576606_orig.jpg

Za 34-godišnjeg veterana Burgosa šira javnost čula je tek nedavno kada je prošao u treće kolo US opena, imao je uspeha i na čelendžerima u Kolumbiji, ali Troicki je sa njime lako izašao na kraj za samo 56 minuta igre.

Troicki, koji je prethodno prošao kvalifikacije, u drugom kolu će se sastati sa boljim iz duela Lukaša Rosola i Lukaša Lacka.

Turnir u Beču igra se za ukupan nagradni fond od 593.705 evra.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Troicki ubedljivo do četvrtfinala
Izvor. B92
Srpski teniser Viktor Troicki nastavlja sa odličnim partijama na turniru iz Serije 250 u Beču.

Posle tri pobede u kvalifikacijama i trijumfa nad Estreljom Burgosom, Troicki je ubedljivo savladao Lukaša Rosola sa 6:3, 6:2 i plasirao se u četvrtfinale.

Troicki je na početku meča spasao dve vezane brejk lopte, a ispostaviće se da su to jedine brejk prilike koje je dozvolio rivalu na celom meču.

Ključni brejk u prvom setu Troicki je napravio u četvrtom gemu, a u preostala tri gema na svoj servis izgubio je ukupno dva poena. U drugom setu Viktor je bio još ubedljiviji, napravio je dva brejka i došao do zasluženog trijumfa za samo 55 minuta igre.

Za plasman u polufinale Troicki će se boriti sa boljim iz okršaja Brazilca Tomaža Belučija i Felisijana Lopesa iz Španije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Viktor u ½finalu Beča, blizu Top100
Izvor. B92
Srpski teniser Viktor Troicki nastavio je sa sjajnim partijama plasiravši se u polufinale ATP turnira iz serije 250 u Beču.



Troicki je u četvrtfinalu savladao Brazilca Tomaža Belučija sa 7:6, 6:7, 6:2, posle dva i po sata igre.

Zahvaljujući ovoj pobedi Viktor se našao nadomak Top100, pošto će u najgorem slučaju od ponedeljka biti 106. teniser sveta.

U polufinalu turnira u Beču srpski teniser igraće protiv boljeg iz duela Jan-Lenard Štruf – Endi Mari.

Troicki, koji je prošao kvalifikacije, od početka meča naišao je na žestok otpor Belučija, koji je popustio u taj brejk, ali je u narednom setu uzvratio istom merom i izjednačio.

Viktor je u odlučujućem setu krenuo na sve ili ništa, potpuno dominirao servisom i sjajno riternirao i na kraju otvorio vrata polufinala.

U toku dana na programu su ostala četvrtfinala, a sastaju Filip Kolšrajber – Bendžamin Beker, odnosno David Ferer – Ivo Karlović.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Troicki krenuo pobedom u Breši
Izvor. B92, Tanjug
Srpski teniser Viktor Troicki uspešno je startovao na čelendžer turniru u Breši savladavši u prvom kolu Rumuna Adrijana Ungura u dva seta - 6:1, 6:4.

Tweet
1798184038545141c49b8aa372040536_orig.jpg
Naredni protivnik Troickog je još jedan Rumun, Marijuš Čopil, koji je bio bolji od Ukrajinca Sergeja Bubke (6:0, 7:6).

Na turniru u Breši učestvuje i Filip Krajinović, koji je postavljen za 4. nosioca, a njegov startni rival biće Italijan Luka Vani. Taj duel zakazan je za utorak.

Čelendžer u italijanskom gradu igra se za nagradni fond od 42.500 evra.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Novak: Neverovatan povratak Viktora
Izvor. B92 | JT
Najbolji srpski teniser Novak Đoković rekao je da je presrećan što je Viktor Troicki uspeo da se za kratko vreme izbori do mesta među najboljih 100 na svetu.


29621309154624e912b450483386589_orig.jpg

Starsportphoto
Troicki se u drugoj polovini jula vratio tenisu posle odrađene jednogodišnje suspenzije zbog kršenja antidoping pravila i trenutno je 104. na ATP listi.

Drago mi je što se vratio tenisu. Mislim da je bez sumnje ostvario jedan od najvećih povratka u ovom sportu. Na korak je od 100 najboljih na svetu i biće u glavnom žrebu za Australijan Open, što je neverovatno, imajući u obzir da je počeo da igra turnire u julu. Za četiri-pet meseci je od nule stigao dotle i ja sam presrećan zbog njega”, istakao je Đoković.

Prošle godine, Novak je izrekao oštre kritike na vladajuće telo svetskog tenisa posle suspenzije izrečene Troickom, istakavši da im ne veruje. Na pitanje kakav je slučaj sada, srpski teniser je odgovorio:

Osećam se isto po pitanju Viktorove situacije. Mislio sam na samo na njegov slučaj. Ne želim više da pričam o tome, jer sam rekao sve što je bilo potrebno”.
 
Učlanjen(a)
16.04.2014
Poruka
3
Volela bih kada bi se Viktor što pre stvarno vratio tenisu i zaigrao ga najbolje što može tako da uđe makar u top 50 ako ne i u top 20.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Emotivan povratak u teniski vrh: Troicki "otvorio dušu" pred duel sa Berdihom
Beta
Srpski teniser Viktor Troicki rekao je da uživa na terenu otkako se vratio takmičenjima posle suspenzije i da će na Australijan openu ići meč po meč i pokušati da ostvari što bolji rezultat.

562182_20150117reutersjason-reedsydneydi007119158_ff.jpg


"Iskoristiću svaku šansu koja mi se pruži. Uživam u tenisu i zabavljam se na terenu. Mnogo sam propustio i to mi daje veliku motivaciju. Pokušavam da iskoristim svaku šansu, svaki meč, svaki turnir. Ide dobro", rekao je Troicki posle pobede u drugom kolu u Melburnu.


Troicki se jutros plasirao u treće kolo Australijan opena u pošto je pobedio 26. igrača sveta Argentinca Leonarda Majera sa 3:1 (6:4, 4:6, 6:4, 6:0).


"Ovo je dobra pobeda ali nije najbolja. Imao sam i boljih. Leonardo je odličan igrač, mnogo je napredovao. Ovo jeste važna pobeda, pošto sam na grend slemu i imam dobar niz do sada u sezoni, ali nije najbolja pobeda", rekao je Troicki.


"Idem meč po meč, imam mnogo samopouzdanja, osvojio sam titulu pre dolaska u Melburn i dobro igram. Dobro se osećam. Koncentrisaću se samo na naredni duel", dodao je on.



Troicki će u trećem kolu igrati protiv sedmog tenisera sveta Čeha Tomaša Berdiha, koji je u tri seta pobedio Austrijanca Jirgena Melcera. To će biti njihov sedmi duel, a Troicki je pobedio samo u prvom, 2009. godine na Mastersu u Indijan Velsu (6:3, 6:1).



"On je jedan od najboljih igrača, igrali smo mnogo puta. Snažan je, ali pokušaću da uživam. To je novi meč, novi protivnik i daću sve od sebe, pokušaću da pobedim. Biće teško, jer igram protiv igrača iz prvih 10. Sve što mogu je da igram dobro i pokušam da pobedim", rekao je on.



Troicki je bio suspendovan na godinu dana zbog kršenja pravila o dopingu. Suspenzija je letos istekla i kada se vratio na teren bio je 842. teniser sveta. Troicki je od tada učestvovao na brojnim turnirima, čelindžerima i u kvalifikacijama, beležio je dobre rezultate, a prošle nedelje osvojio je turnir u Sidneju i popeo se na 54. mesto na ATP listi.



"Igrao sam male čelindžere, počinjao u kvalifikacijama i prisećao sam se kako je bilo kada sam počinjao karijeru. Pomislio sam, kada sam mogao jednom to da uradim, zašto ne bih mogao ponovo? Podržavali su me najbliži, a treneri su bili uz mene. Želeo sam da dam sve od sebe kako bih se što pre vratio u vrh. Mislim da sam uradio dobar posao i zadovoljan sam time", rekao je Troicki.



On je dodao da nikada nije razmišljao da odustane i da mu je tokom pauze mnogo nedostajao tenis, ali da je na početku odsustva radio mnoge stvari koje nije mogao dok je redovno putovao na turnire.



"Na početku pauze radio sam stvari koje do tada nisam mogao. Mesec i po dana sam proveo na skijanju, provodio vreme sa porodicom i prijateljima, zabavljao sam se. Nisam želeo da igram tenis jer sam imao samo negativne misli. Želeo sam da se opustim i uživam. Ali nakon toga trenirao sam kao nikada", rekao je on.



"Naravno, sumnjao sam, pošto nisam znao kako će sve ići i da li ću uspeti da se vratim. Sve je to dobro izgledalo na treninzima, ali nisam znao kako ću se osećati na mečevima, pošto nisam igrao godinu dana. Nikada nisam razmišljao o odustajanju. Zbog suspenzije sam bio ljut i to mi je davalo motiv, radio sam kao nikada. Sada se taj rad isplaćuje", dodao je srpski teniser.



Troicki je zahvalio organizatorima turnira u Gštadu što su mu dali "vajldkartu za učešće", pošto mu je, kako je rekao, plasman u četvrtfinale mnogo značio i doneo samopouzdanje.



On je istakao da je tokom suspenzije najviše trenirao sa prvim teniserom sveta Novakom Đokovićem.



"Putovao sam na turnire na kojima je on učestvovao i koristio sam svaku šansu da igram sa bilo kojim teniserom. U Montekarlu sam proveo mnogo vremena i tamo mnogo trenirao, a u Beogradu sam igrao sam mladim igračima. Pošto mi je bio zabranjen pristup turnirima nisam mogao da dođem do dobrih igrača, ali koristio sam svaku šansu", rekao je on.



Troicki je ponovio da nije odbio doping test i da nije kriv, već da je kažnjen zbog pogrešnih saveta lekarke.



"Ništa nisam uradio. Kažnjen sam zbog pogrešnih instrukcija i to me boli. Plaćam kaznu zbog nekog drugog, ali kriv sam što nisam sve obavio istog dana. Na kraju krajeva, ja sam igrač i moram da poštujem pravila. Ali, to je prošlost, pokušavam da se koncentrišem na budućnost. Ali to će zauvek ostati i to će mi biti loša uspomena", rekao je Troicki.



"Nadam se da će igrači naučiti nešto iz mog slučaja. Mnogo stvari se promenilo otkako su čelnici saslušali moj slučaj, ali to za mene ništa ne menja. Mislim da se tako nešto nikada neće ponoviti. Tog dana nisam imao sreće, mnogo loših stvari se dogodilo i iskusio sam najgore", dodao je Troicki.
 
Učlanjen(a)
17.06.2012
Poruka
136
Evo ga Vica na Tviteru, koga zanima

[raw]
<blockquote class="twitter-tweet" data-partner="tweetdeck"><p>Good morning Miami! Getting ready for my 3rd round match against Nishikori! Lets gooo!!! <a href="http://t.co/yXR9fnmiR8">pic.twitter.com/yXR9fnmiR8</a></p>&mdash; Viktor Troicki (@troicki_viktor) <a href="https://twitter.com/troicki_viktor/status/582504701339561985">March 30, 2015</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
[/raw]
 
Natrag
Top