Član
Učlanjen(a)
24.10.2010
Poruka
12
Zdravo drugari :)
Hteo sam da posaljem neki Video signal od kamere ili videa u etar bar 500m. pa extra bi bio i preko 1000 metara :trust:.
Dal znate nekog coveka da to napravi i radi to lepo ili se negde prodaje.E sad ja imam jedan (video sender UT-66) Google преводилац
On lepo radi do 100 metara ali sam hteo jace.
Jer bi mogao neko da mi pravi bar samo pojacalo za ovog sendera ili neku sema (UHF ili VHF video pojacivaca) da pravim ja i da to ide lepo. Ako znate nesto vise o tome javite mi molim vas jer vec danima se mucim to i ne uspem preko 100-120metara nikako. Inace ovaj Sender sto imam ja ide na oko 170MHz tu uhvatim najaci signal.
Ako znate bilo koje informacije sta i kako je najbolje raditi ???
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
8
Demontiraj postojeću teleskop antenu. Na mjestu gdje je ona spojena zalemi koaksijalni kabel (vrući vod-srednji). oplet toga kabela spoji na masu toga predajnika. Izvuci kabel van te vani na njega spoji antenu. Trebala bi to biti antena za taj opseg (170 MHz).Neka ti taj koaksijalni kabel bude što kraći da bi smanjio gubitke. Trebalo bi za tu antenu izraditi i prilagođenje ( Ne znam koliko poznaješ radio tehniku) da bi dobio prave rezultate, ali mislim da bi ovime dobio traženi domet .
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2010
Poruka
12
Probao sam to sa antenom ali ne daje puno bolji rezultat. Pogotovo jer mi treba omni antena ne usmerena.Sta mislite o takvoj anteni Antena de látigo con cable coaxial | Radioaficion Ham Radio za 170MHz ili ako koristim 550MHz UHF da li moze ista procedura kod ovakve antene isto bez prilagodjenje i sve to i sta mislite o takvu antenu uopste???.
A dal je moguce od sendera ubaciti prvo u neki pojacivac snage jednostavan neki sa jedan tranzistor ili dva na 170MHz pa tek onda. Da li imate neku semu ili ideju za jednostavan pojacivac za tu namenu???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.10.2012
Poruka
3
Denisu da li mozes da mi nacrtas semu vezivanja rf sendera i kartice od mrezaste antene.
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Evo denisu, pogledaj na ovom linku nadam se da će pomoći!

Kod:
http://www.elektronika.ba/265/video-predajnik-do-1km/2/

pozz!
 
Natrag
Top