Video Editor

Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Pomocu kog video editora mogu da edit-ujem video ali da kvalitet videa ostane isti?:???:
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
***Da bi kvalitet audio-video materijala ostao kako kazes "isti",u programu za obradu,se koristi funkcija-(direct stream copy),(direct stream clone mod).Znaci,video je bukvalno:copy-paste-(prekopiran)
Video editori:Sony Vegas,Adobe Premier,Windows Movie Maker i slicni,uglavnom nemaju ovu funkciju.Izuzetak je naravno, mocni Virtual Dub.E sada,posle nekih akcija na filmu,kao sto su: ubacivanje efekata,prelaza,dodavanje filtera,resize, kropovanje,lepljenje titla,menjanje audio-video kodeka i sl.ova funcija se ne moze koristiti,vec video mora da se konvertuje.
Konvertovani video,nikada ne moze biti bolji od izvornog.Moze biti slican,ili neznatno slabijeg kvaliteta,ali to vizualno,nece biti uocljivo.

***Pre konvertovanja,koristi se alat-"Media Info"-sa kojim se "otvori"film,i pogledaju svi njegovi paramatri.Na osnovu njih,odlucujemo kakvo konvertovanje cemo koristiti-(jednopolazno, visepolazno),koji kodek cemo upotrebiti,dodati jos neku funkciju da bi "olaksali" kompresiju,i na kraju najbitnija stvar,odredili-(zadali)-"bitrate"-od cega pored ostalog,uglavnom zavisi konacni kvalitet,ali i velicina konvertovanog filma.

***Za tvoju informaciju: sam video editor uopste nije bitan za kvalitet videa.Ako dobro baratas sa kodecima,mozes napraviti kvalitetniji film u nekom besplatnom(free)programu,od nekoga ko slabo poznaje ovu materiju a koristi "najkvalitetniji" video editor.Znaci max.kvalitet koji ces "izvuci" iz filma pored ostalog,iskljucivo zavisi kako ces podesiti parametre video kodeka pre konvertovanja.Svaki video je prica za sebe,i pravila i podesavanje za jedan, nikako ne vaze za neki drugi,pa i slican film. Cim neki film "provuces"kroz neki editor-konverter, iz korena mu se menjaju parametri,osim-(direct stream copy)-funkcije.
Izmedju ostalih,imas dosta i mojih tutorijala na forumu,gde se mozes informisati o media info, kodecima,bitrate,rezoluciji i sl...

***Primetices da ovde ima svega,ali je izgleda izostao odgovor na tvoje pitanje.Video obrada i rad sa kodecima je jako obimna materija,treba krenuti sa upoznavanjem ovim redosledom,kako sam ti napisao. Ako hoces samo,konkretno da resis neki problem, napisi detaljnije o cemu se radi,pozz
 
Natrag
Top