Ves masina Gorenje

Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Ves masina Gorenje WA61061, nakon zamjena cetkicana motoru, na svim programima odradi sve, a na kraju ponavlja slijedece operacije:
ispumpavanje vode, okretanje bubnja lijevo-desnoi onda a zatim brza centrifuga.
Navedeno cini dok je rucno ne iskljucim.
Grijac meren: 32oma
NTC: 26 kOma.
Modul skidaoi gledao nista se ne vidi da je gorelo.
Napomena: prije promjena cetkica, zena je oprala jednu masinu vesa i nakontoga ukljucila drugui masina vise nije radila: spao je remen i onda sam vidio da su i cetkice otisle. Zamijenim ih i dobio gore opisani problem. Narandzasta lampica gori,ali ni jedna ne blinka, tj.ne pokazuje gresku.
Evo karakteristike modula: 7341E PG1 WASHER; VC43 770341005 135700 T70.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Ves masina Gorenje WA61061, nakon zamjena cetkicana motoru, na svim programima odradi sve, a na kraju ponavlja slijedece operacije:
ispumpavanje vode, okretanje bubnja lijevo-desnoi onda a zatim brza centrifuga.
Navedeno cini dok je rucno ne iskljucim.
Grijac meren: 32oma
NTC: 26 kOma.
Modul skidaoi gledao nista se ne vidi da je gorelo.
Napomena: prije promjena cetkica, zena je oprala jednu masinu vesa i nakontoga ukljucila drugui masina vise nije radila: spao je remen i onda sam vidio da su i cetkice otisle. Zamijenim ih i dobio gore opisani problem. Narandzasta lampica gori,ali ni jedna ne blinka, tj.ne pokazuje gresku.
Evo karakteristike modula: 7341E PG1 WASHER; VC43 770341005 135700 T70.

Cudi me da mi niko nije pomogao, sa ovog foruma.
Sa drugih foruma su mi pomogli i PROBLEM JE RIJESEN.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Cudi me da mi niko nije pomogao, sa ovog foruma.
Sa drugih foruma su mi pomogli i PROBLEM JE RIJESEN.

Ako niko sa foruma nije pomogao to znači da niko nije znao da pomogne, ili možda neko ko je znao nije video ovo.
Svakako ne znači da onaj koji je znao nije hteo da ti kaže.
Mene simo17 čudi da, ako si rešio problem, nisi to podelio sa članovima foruma, pa da ti njima pomogneš ako budu
imali ovakav problem, već si samo očekivao da oni tebi pomognu, i rešenje zadržao samo za sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Cudi me da mi niko nije pomogao, sa ovog foruma.
Sa drugih foruma su mi pomogli i PROBLEM JE RIJESEN.
Kais ti je spao zbog prepunjenosti masine.Cetkice otisle,verovatno nije bas nova masina.To sto nece da zaustavi je do programatora.Mora to iz servisa da dodju,ili majstor koji dobro poznaje masine za ves.na tim masinama nije trapezasti kais,niti urezana remenica,vec je remenica ravna,a kais tanak i iznutra do remenice ima grebene i ako se preoptereti sa vesom,spada,pa tako moze i da se osteti.cetkice za motor kupuj u Gorenje prodavnicama rezervnih delova,jer ostale prodavnice nabavljaju depove kod raznih privatnika i sigurno ce svake sledece cetkice,sve krace da traju,pogotovo,kada je masina preopterecena.Imas Gorenje servise i mozes poruciti netom,pouzecem.
 
Natrag
Top