Verujete li u uskrsenje nakon smrti?ako da,Kad ce i gde biti?

Verujete li u Uskrsenje mrtvih

  • Verujem da ljudi nakon smrti idu u raj,pakao ili cistiliste

    Votes: 1 25,0%
  • Ne verujem,posle smrti nema nista,nikakve nade

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem,posle smrti imamo nadu da ce nas Isus uskrsnuti u zivot

    Votes: 2 50,0%

  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Verujete li u uskrsenje nakon smrti?ako da,Kad ce i gde biti?
A ako ne verujete u sta verujete?
Luka, glava 20
37 A da mrtvi ustaju, i Mojsije pokaza kod kupine gde naziva Gospoda Boga Avraamovog i Boga Isakovog i Boga Jakovljevog.
38 A Bog nije Bog mrtvih nego živih; jer su Njemu svi živi.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Verujete li u uskrsenje nakon smrti?ako da,Kad ce i gde biti?
A ako ne verujete u sta verujete?
Luka, glava 20
37 A da mrtvi ustaju, i Mojsije pokaza kod kupine gde naziva Gospoda Boga Avraamovog i Boga Isakovog i Boga Jakovljevog.
38 A Bog nije Bog mrtvih nego živih; jer su Njemu svi živi.
Apostol Pavle ovako odgovara na tvoje pitanje:
"Ddalje, dakle, meni je pripravljane venas pravde , koji ce mi dati Gospoda u onajdan, pravedni Sudija, ali ne samo meni, nego i svima koji se raduju Njegovu dilasku." 1. Timotiju 4,8.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nije fizicko vaskrsenje nesto na cemu su prvi Hriscani insistirali i formirali dogmu, vec je njihov fokus bio na "duhovnom vaskrsenju"! Ono sto su oni potencirali je bilo "umiranje svojem egu" i duhovno vaskrsenje u novi zivot u Hristu Isusu! Poenta evandjelja je dakle bilo "novorodjenje" i "duhovno vaskrsenje", a ne nesto vezano za koncept vremena ili fizicko stanje, sto vi stalno ovde potencirate.. Oni se time skoro i nisu bavili!

Niko ko se fokusira na fizicko vaskrsenje i ko tezi tome, nece naslediti spasenje i vecni zivot! Niti ko tezi da sacuva ovaj zivot nece ga odrzati!

Mi moramo umreti SEBI i svojem JA, da bismo mogli ziveti, i nase telo sa slastima pozudama i zeljama, mora biti razapeto zajedno sa Hristovim, da bismo mogli sa njim vaskrsnuli, a to je duhovni proces koji se desava vec u ovom zivotu, i to nije neki fizicki proces koji se desava nakon smrti ili za vreme vaskrsa!

Pavle ovako odgovara na tvoje pitanje:
"Ddalje, dakle, meni je pripravljane venas pravde , koji ce mi dati Gospoda u onajdan, pravedni Sudija, ali ne samo meni, nego i svima koji se raduju Njegovu dilasku." 1. Timotiju 4,8.

Pozdrav Marko, drago mi je sto te vidim. Kako si?

Mi umiremo i vaskrsavamo vec u ovom zivotu, a ko to ne dozivi sada, on ne moze naslediti vecni zivot. Nije fokus na vaskrsenju tela, jer apostoli se time jako retko, ako uopste bave.. vec na slamanju naseg duha i uma, umiranju nasega JA, razapinjanju naseg ega, jer ni Hristos nije stradao samo fizicki na krstu, vec pre svega duhovno, i to je proces kroz koji i mi moramo proci da bismo ziveli..

Dakle mi moramo da se "razapnemo", da stradamo kao Hristos, da duhovno umremo, da bi smo duhovno i ziveli i na kraju fizicki vaskrsnuli.

Fizicko vaskrsenje je samo vrhunac slamanja nase licnosti - duhovne smrti i duhovnog vaskrsenja (koje je i Hristos doziveo)!

Zato ne volim kada se ova tema potencira samo zato da bi se raspravljalo o tajmingu fizickog vaskrsenja, dok se previdja ono bitnije - duhovna smrt i duhovno vaskrsenje koje prethodi fizickom!

Pavle kaze: "Jer kad smo jednaki s Njim jednakom smrcu, bicemo i vaskrsenjem".. I po svemu dakle nasa smrt mora biti slicna njegovoj! A tu se prvenstveno misli na duhovne patnje, a ne na fizicke muke koje je on pretrpeo!

Hristos na krstu ne umire zbog fizicke muke, vec zbog dusevnog bola! Tako i mi moramo umreti skrhani dusevnim bolom! Trebamo biti svesni svojih propusta i greha, moramo umreti pod njihovom tezinom. Nase JA mora umreti da bi bilo duhovno obnovljeno (vaskrsnuto), a kasnije i fizicki vaskrsnuto!

Sve najbolje!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nije fizicko vaskrsenje nesto na cemu su prvi Hriscani insistirali i formirali dogmu, vec je njihov fokus bio na "duhovnom vaskrsenju"! Ono sto su oni potencirali je bilo "umiranje svojem egu" i duhovno vaskrsenje u novi zivot u Hristu Isusu! Poenta evandjelja je dakle bilo "novorodjenje" i "duhovno vaskrsenje", a ne nesto vezano za koncept vremena ili fizicko stanje, sto vi stalno ovde potencirate.. Oni se time skoro i nisu bavili!

Niko ko se fokusira na fizicko vaskrsenje i ko tezi tome, nece naslediti spasenje i vecni zivot! Niti ko tezi da sacuva ovaj zivot nece ga odrzati!

Mi moramo umreti SEBI i svojem JA, da bismo mogli ziveti, i nase telo sa slastima pozudama i zeljama, mora biti razapeto zajedno sa Hristovim, da bismo mogli sa njim vaskrsnuli, a to je duhovni proces koji se desava vec u ovom zivotu, i to nije neki fizicki proces koji se desava nakon smrti ili za vreme vaskrsa!



Pozdrav Marko, drago mi je sto te vidim. Kako si?

Mi umiremo i vaskrsavamo vec u ovom zivotu, a ko to ne dozivi sada, on ne moze naslediti vecni zivot. Nije fokus na vaskrsenju tela, jer apostoli se time jako retko, ako uopste bave.. vec na slamanju naseg duha i uma, umiranju nasega JA, razapinjanju naseg ega, jer ni Hristos nije stradao samo fizicki na krstu, vec pre svega duhovno, i to je proces kroz koji i mi moramo proci da bismo ziveli..

Dakle mi moramo da se "razapnemo", da stradamo kao Hristos, da duhovno umremo, da bi smo duhovno i ziveli i na kraju fizicki vaskrsnuli.

Fizicko vaskrsenje je samo vrhunac slamanja nase licnosti - duhovne smrti i duhovnog vaskrsenja (koje je i Hristos doziveo)!

Zato ne volim kada se ova tema potencira samo zato da bi se raspravljalo o tajmingu fizickog vaskrsenja, dok se previdja ono bitnije - duhovna smrt i duhovno vaskrsenje koje prethodi fizickom!

Pavle kaze: "Jer kad smo jednaki s Njim jednakom smrcu, bicemo i vaskrsenjem".. I po svemu dakle nasa smrt mora biti slicna njegovoj! A tu se prvenstveno misli na duhovne patnje, a ne na fizicke muke koje je on pretrpeo!

Hristos na krstu ne umire zbog fizicke muke, vec zbog dusevnog bola! Tako i mi moramo umreti skrhani dusevnim bolom! Trebamo biti svesni svojih propusta i greha, moramo umreti pod njihovom tezinom. Nase JA mora umreti da bi bilo duhovno obnovljeno (vaskrsnuto), a kasnije i fizicki vaskrsnuto!

Sve bajbolje
Postovanje Mire. Drago mi je da si jos tu!, Hvala Bogu i ja sam sada dobio vreme da ga mogu posvetiti diskusiji. Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
U nasim lepim razgvorima, mislim da Zaokret nije dobio pravi i potpuni odgor na pitanje da li ce biti vasrsenje mrtvih i kada?
Evo kako appostol Pavel odgovara na to pitanmje: "Jer ce sam Gospod sa zapovescu , i s glasom ahadjelovim, i s trubom Bozjom sici s neba i mrtvi u Hristu vaskrsnuce najprije." (1. Solunjanima 4,16)
Ovde je rec u vaskrsenju pravednika, koji ce primiti dar vecnog zivota.. Ono ce biti prilikom Drugog Hristovog dolaska.

Nepoikajani gresniuci , koji ce primiti ostudu, ce vaskrsnut posle hiljadu godina: " A OSTALI MRTVACI NE OZIVVESE DOK SE NE NAVRSI HILJADU GODINA." (OTKRIVENJE 20,5)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Apostol Pavle ovako odgovara na tvoje pitanje:
"Ddalje, dakle, meni je pripravljane venas pravde , koji ce mi dati Gospoda u onajdan, pravedni Sudija, ali ne samo meni, nego i svima koji se raduju Njegovu dilasku." 1. Timotiju 4,8.
A sta cemo ako je Isus vec dosao ,a vi ga niste primetili?Zar nije rekao da ce doci ko lopov nocu?
Sta je rekao sta je uciniti lenjom i zlom slugi?,ili onima koji slede tog zlog i lenjog slugu prema Mateju 25:44-46
Ko se danas zalaze i raduje Bozjem kraljevstvu ? Ko razume da je Isus Hrist od Jehove Boga postavljen kao KRALJ da vlada u Bozjem kraljevstvu? Ko razume da je Isus Hrist POSREDNIK izmedju Boga i ljudi kao nekad davno Mojsije?
Matej 7:21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.
22 Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom djavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
23 I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje.
Vaskrsavanje je pocelo 1914 i uveliko traje,ali vazi samo za malo stado od 144000.
A to za 1000 godina, pa to znaci da ce ljudima koji prezive veliku nevolju trebati 1000 godina da dodju do savrsenstva kao nekad Adam kojem je trebalo skoro 1000 godina da iskopni i umre. Poenta je da nakon velike nevolje koja sledi ,sledi i uskrsenje mrtvih koji su ostali upisani u Bozjoj knjizi zivota.I njima ce takodje trebati skoro pa 1000 godina do savrsenstva kao nekad Adam i Eve.
Naravno,Isus Hrist je DRUGA najveca osoba u celom svemiru,odmah posle svog Boga i OCA,Jehove koji je PRVI i Neprikosnoven.,a vi mu ime izbacili...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A sta cemo ako je Isus vec dosao ,a vi ga niste primetili?

Izgleda je dosao da donese ratove LGBT, trandze i majmune... :roll:


Citiracu iz vase biblije:

(Jakov 5:7) - "TRPITE, dakle, braćo moja, DO PRISUTNOSTI GOSPODNJE" ---> Jakov ti lepo govori, da kada nastupi "prisutnost Gospodnja" tada se oprastamo nevolja! A ti kazes da tada "nastaju jos vece nevolje"..

Znaci nemate pojma sta je PRISUTNOST, vec sam objasnjavao, da to uopste ne znaci "nevidljivu" vec oznacava "vidljivu sveopstu Hristovu prisutnost" prilikom drugog dolaska! A vi ste tome dodali epitet "nevidljivo" koja se ne pojavljuje u tekstu Novog Zaveta nigde!


Zar nije rekao da ce doci ko lopov nocu?

Nije vec je rekao: "KAO STO MUNJA IZLAZI OD ISTOKA I POKAZUJE SE DO ZAPADA, TAKAV CE BITI DOLAZAK SINA COVECJEGA" - Dakle vidljivo!

Jos je rekao: "AKO VAM KO KAZE EVO GA U SOBAMA NE VERUJTE, EVO GA U PUSTINJI NE IZLAZITE" - dakle ni u kakvim sobama - "tajno", vec vidljivo da ceo svet vidi.

Jos je rekao: "ENO IDE S OBLCIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO.." - a te vase price kako ga ne mogu videti oni s druge strane planete su totalne gluposti, jer je on SVEPRISUTAN kao i Bog pa moze biti svuda vidljiv! Izraz PARUSIJA (PRISUTAN) upravo sluzi da ukaze na taj aspekt SVEOPSTE HRISTOVE PRISUTNOSTI prilikom drugog dolaska! To znaci da ce on kada dodje "biti svuda vidljiv", da bi ga svako oko moglo ugledati!

A vi ste tome dodali rec "nevidljivo" koja se ne pojavljuje u tekstu nigde!

Vaskrsavanje je pocelo 1914 i uveliko traje,ali vazi samo za malo stado od 144000.

Hahaah, i vaskrsenje vam je nevidljivo? :roll:

Pavle kaze:

"JER CE SAM GOSPOD S GLASOM ARHANDJELOVIM I STRUBOM BOZJOM SICI S NEBA, I MRTVI U HRISTU VASKRSNUCE NAJPRE, A POTOM CEMO MI ZIVI KOJI OSTANEMO ZA DOLAZAK GOSPODNJI BITI UZETI NA NEBO ZAJEDNO S NJIMA, I TAKO CEMO SVAGDA BITI S GOSPODOM".

---> Znaci, nema nikakvog "tajnog vaskrsenja" vec svi vaskrsavaju u isto vreme, i zivi i mrtvi koji ga budu docekali, a onda zajedno bivaju uzeti na nebo!

Sto je jos vaznije, nema nikakve podele na dve grupe, ne postoje nikakvi pomazanici koji odlaze na nebo a drugi ostaju na zemlji, vec" svi odlaze na nebo na susret Gospodu", tekst kaze - "i tako ce svagda s Gospodom biti"! Znaci ostaju tamo!

Kasnije nakon suda ce se vratiti na zemlju, a zemlja tek tada postaje Bozje carstvo, i na zemlji njegov presto!

nakon velike nevolje koja sledi ,sledi i uskrsenje mrtvih koji su ostali upisani u Bozjoj knjizi zivota.I njima ce takodje trebati skoro pa 1000 godina do savrsenstva kao nekad Adam i Eve.

Po vama oni "ostaju na zemlji" a Pavle kaze da bivaju "uzeti na nebo" i ostaju tamo!

Evo ponovo:

I MRTVI U HRISTU VASKRSNUCE NAJPRE, A POTOM CEMO MI ZIVI KOJI OSTANEMO ZA DOLAZAK GOSPODNJI BITI UZETI NA NEBO ZAJEDNO S NJIMA, I TAKO CEMO SVAGDA BITI S GOSPODOM".

________________________________________
A sta ces sa ovim, kada su Hrista pitali za ljude iz starog zaveta, za zenu koja je imala vise muzeva, jer je svaki umro, a ona se zenila 7 puta. Cija ce zena biti nakon vaskrsenja, jer je sa svima bila. On je odgovorio:

"ONI KOJI SE UDOSTOJE DOBITI ONAJ SVET I VASKRSENJE IZ MRTVIH, NITI CE SE VISE ZENITI NITI UDAVATI, NEGO SU KAO ANDJELI BOZJI NA NEBU"!

---> Govorio je o LJUDIMA IZ STAROG ZAVETA, da ce oni biti ANDJELI BOZJI NA NEBU! A vi kazete, da ce oni "ziveti na zemlji".

Pa totalno jedna apsurdna teologija, suprotna bibliji i Hristovim recima..

*Sada ces opet pobeci na jedno mesec dana, jer ti ne mozes biblijom da odrzis svoju nauku..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Izgleda je dosao da donese ratove LGBT, trandze i majmune... :roll:


Citiracu iz vase biblije:

(Jakov 5:7) - "TRPITE, dakle, braćo moja, DO PRISUTNOSTI GOSPODNJE" ---> Jakov ti lepo govori, da kada nastupi "prisutnost Gospodnja" tada se oprastamo nevolja! A ti kazes da tada "nastaju jos vece nevolje"..

Znaci nemate pojma sta je PRISUTNOST, vec sam objasnjavao, da to uopste ne znaci "nevidljivu" vec oznacava "vidljivu sveopstu Hristovu prisutnost" prilikom drugog dolaska! A vi ste tome dodali epitet "nevidljivo" koja se ne pojavljuje u tekstu Novog Zaveta nigde!




Nije vec je rekao: "KAO STO MUNJA IZLAZI OD ISTOKA I POKAZUJE SE DO ZAPADA, TAKAV CE BITI DOLAZAK SINA COVECJEGA" - Dakle vidljivo!

Jos je rekao: "AKO VAM KO KAZE EVO GA U SOBAMA NE VERUJTE, EVO GA U PUSTINJI NE IZLAZITE" - dakle ni u kakvim sobama - "tajno", vec vidljivo da ceo svet vidi.

Jos je rekao: "ENO IDE S OBLCIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO.." - a te vase price kako ga ne mogu videti oni s druge strane planete su totalne gluposti, jer je on SVEPRISUTAN kao i Bog pa moze biti svuda vidljiv! Izraz PARUSIJA (PRISUTAN) upravo sluzi da ukaze na taj aspekt SVEOPSTE HRISTOVE PRISUTNOSTI prilikom drugog dolaska! To znaci da ce on kada dodje "biti svuda vidljiv", da bi ga svako oko moglo ugledati!

A vi ste tome dodali rec "nevidljivo" koja se ne pojavljuje u tekstu nigde!



Hahaah, i vaskrsenje vam je nevidljivo? :roll:

Pavle kaze:

"JER CE SAM GOSPOD S GLASOM ARHANDJELOVIM I STRUBOM BOZJOM SICI S NEBA, I MRTVI U HRISTU VASKRSNUCE NAJPRE, A POTOM CEMO MI ZIVI KOJI OSTANEMO ZA DOLAZAK GOSPODNJI BITI UZETI NA NEBO ZAJEDNO S NJIMA, I TAKO CEMO SVAGDA BITI S GOSPODOM".

---> Znaci, nema nikakvog "tajnog vaskrsenja" vec svi vaskrsavaju u isto vreme, i zivi i mrtvi koji ga budu docekali, a onda zajedno bivaju uzeti na nebo!

Sto je jos vaznije, nema nikakve podele na dve grupe, ne postoje nikakvi pomazanici koji odlaze na nebo a drugi ostaju na zemlji, vec" svi odlaze na nebo na susret Gospodu", tekst kaze - "i tako ce svagda s Gospodom biti"! Znaci ostaju tamo!

Kasnije nakon suda ce se vratiti na zemlju, a zemlja tek tada postaje Bozje carstvo, i na zemlji njegov presto!



Po vama oni "ostaju na zemlji" a Pavle kaze da bivaju "uzeti na nebo" i ostaju tamo!

Evo ponovo:

I MRTVI U HRISTU VASKRSNUCE NAJPRE, A POTOM CEMO MI ZIVI KOJI OSTANEMO ZA DOLAZAK GOSPODNJI BITI UZETI NA NEBO ZAJEDNO S NJIMA, I TAKO CEMO SVAGDA BITI S GOSPODOM".

________________________________________
A sta ces sa ovim, kada su Hrista pitali za ljude iz starog zaveta, za zenu koja je imala vise muzeva, jer je svaki umro, a ona se zenila 7 puta. Cija ce zena biti nakon vaskrsenja, jer je sa svima bila. On je odgovorio:

"ONI KOJI SE UDOSTOJE DOBITI ONAJ SVET I VASKRSENJE IZ MRTVIH, NITI CE SE VISE ZENITI NITI UDAVATI, NEGO SU KAO ANDJELI BOZJI NA NEBU"!

---> Govorio je o LJUDIMA IZ STAROG ZAVETA, da ce oni biti ANDJELI BOZJI NA NEBU! A vi kazete, da ce oni "ziveti na zemlji".

Pa totalno jedna apsurdna teologija, suprotna bibliji i Hristovim recima..

*Sada ces opet pobeci na jedno mesec dana, jer ti ne mozes biblijom da odrzis svoju nauku..
Dragi moj Mire citaj pazljivije da bi bolje razumeo Jakov 5:7
Jak. 5
7 Trpite, dakle, braćo moja, do dolaska Gospodnjeg. Gle, težak čeka plemeniti rod iz zemlje, i rado trpi dok ne primi dažd rani i pozni.
Plemeniti rod iz zemlje treba da se ubere,zar ne?
Dakle prvo ide razlucivanje na dobro i na lose seme pa sve redom,ali za tebe izgleda da to nije bitno?
Nadalje Prisutnost Isusovu ce osetiti samo njegovi pravi ucenici,dok lazni to sigurno nece.
Dakle moras prvo da razumes sta se desava kad Isus postane Prisutan na zemlji ili tacnije kad dobije zakonsku kraljevsku krunu kao Davidov potomak.
Secas li se ko je taj koji ima zakonsko pravo na kraljevsku krunu koja je oduzeta poslednjem judejskom kralju ,Sedekiji?
Mislis li da Bog nije prorekao preko svojih proroka kada ce to biti?
Nadalje zaboravio si i onaj stih gde pise "da se ti dani ne skrate NIKO ne bi Preziveo,ali izabranih radi Bog ce skratiti te dane...
(Matej 24:22)
Pa ti si zaboravio sve sto u Bibliji pise?Ti si zaboravio da pise "ne sekirajte se sto mene ubise,vas ce celivati i blagosliljati"
Zar mislis da ce Isusovi ucenici proci bolje od svog ucitelja i gospoda Isusa?
Preispitaj se koja su tvoja ocekivanja i koliko su realna?

Sto se tice stiha "KAO STO MUNJA IZLAZI OD ISTOKA I POKAZUJE SE DO ZAPADA, TAKAV CE BITI DOLAZAK SINA COVECJEGA"
opet shvatas bukvalno ko neki bukvalista.
Pa zar ne razumes da jednu munju ne mogu da vide svi ni u Beogradu,a kamoli u celom svetu.To ti je simbolika.Munja je produkt desavanja u oblacima i iznad oblaka koje mi ne vidimo sem njen blesak.Isusa koji je na ili NAD oblacima sigurno ne mozemo da vidimo. Ne mozemo da vidimo ni avion iznad oblaka,ali cujemo brujanje njegovih motora i znamo da nesto leti. A te munje i sevanje je postalo vidljivo 1914 sa prvim svetskim ratom koji je prouzrokovao Sotona nakon sto ga je Isus "zbacio sa neba"


Sto se tice tvog Nevidljivog vaskrsenja i stiha "JER CE SAM GOSPOD S GLASOM ARHANDJELOVIM I STRUBOM BOZJOM SICI S NEBA, I MRTVI U HRISTU VASKRSNUCE NAJPRE, A POTOM CEMO MI ZIVI KOJI OSTANEMO ZA DOLAZAK GOSPODNJI BITI UZETI NA NEBO ZAJEDNO S NJIMA, I TAKO CEMO SVAGDA BITI S GOSPODOM".
ne shvatas da taj nebeski poziv vazi samo za 144000 otkupljenih sa zemlje na nebo.
Po tom tvome kako razumes kada je onda Pavle vaskrsnut?
Otk 14:3
I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
A ovo ostalo da ce Bog sve uzeti na nebo pa na sud pa vraca na zemlju ,to si prepisao od laodikejca.
Da nisi presao u adventiste?

:beee:
 
Natrag
Top