Veliki problem sa D particijom

Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Nakon dizanja novog win xp sp3, odradjen na C particiji, desilo mi se to da ne mogu da udjem na D particiju jer mi trazi format iste. Ni sam ne znam koliko sam puta dizao win a nikada mi se nije desio ovaj problem. Na D particiju su mi smesteni i drajveri od racunara( laptop toshiba L300) kao i dosta vaznih dokumenata. Narode pomagajte, sta da radim :(
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
491
vjerovatno si imao virus koji je ostao na d: particiji, pokušaj instalirati odmah nakon windowsa nod 32 ili neki drugi avp pa skeniraj komplet računar
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Skini bilo koji linux koji podrzava live mod(najlakse ti je puppy),narezi(ili instaliraj iz virtuelne masine na USB) ,bootaj prekopiraj fajlove sa D: na C: i onda formatiraj.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da nisi slucajno tokom reinstalacije obrisao D particiju ili nekako modifikovao?
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Nakon dizanja novog win xp sp3, odradjen na C particiji, desilo mi se to da ne mogu da udjem na D particiju jer mi trazi format iste. Ni sam ne znam koliko sam puta dizao win a nikada mi se nije desio ovaj problem. Na D particiju su mi smesteni i drajveri od racunara( laptop toshiba L300) kao i dosta vaznih dokumenata. Narode pomagajte, sta da radim :(
Nisi napisao dali si dirao D particiju tokom reinstala,i ako si dirao dali si je kasnije formatirao ili ne.Ako ti nije formatiran D disk,desni klik na njega pa na "formatiraj",uradi mu format i vidi onda dali ce te pustiti da udjes.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Tokom instalacije novog wina, D particija nije dirana iz konkretnog razloga sto na njoj imam dosta dokumenata. Razlog za podizanje novog wina je to sto mi je neki viruscina zaobisao i KIS 2010 i antimalware i oborio sistem (vise o tome u mojoj temi PROBLEM SA STARTOBANJEM WINDOWSA, hitno), tako daa sam se oprostio sa svim dokumentima na C particiji u nadi da ce ostati bar dokumenti sa D particije. Pokusao sam da skeniram D par. ( sa norton int.sec. I sa malwerytes-m), medjutim samo posle par secundi mi izbaci kao da je disk skeniran i da nema nista, sto je nemoguce jer disk ima preko 100 gb dokumenata. Pokusao sam i sa kav rescue disk da skeniram particiju, nista... Imam i Hiren's boot cd 12 samo ne znam sa kojim alatom da pokusam da povratiti dokumenta. Preko hirensa sam usao u mini xp ali i tamo mi trazi format particije.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Nisi napisao dali si dirao D particiju tokom reinstala,i ako si dirao dali si je kasnije formatirao ili ne.Ako ti nije formatiran D disk,desni klik na njega pa na "formatiraj",uradi mu format i vidi onda dali ce te pustiti da udjes.

ako ga formatira onda se moze 'ladno pozdraviti sa dokumentima

kazes da imas hirenov disk, vjerovatno na njemu postoji butabilni linux, pokreni ga sa cd-a i pokusaj onda uci u d particiju
 
Natrag
Top