Vas omiljeni pisac?

Član
Učlanjen(a)
26.03.2009
Poruka
225
Izvinjavam se ako tema postoji....Koji je vas omiljen domaci/strani pisac?
Zasto?
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Lepa tema...ali sve zavisi sta ko voli da cita.


kao mali voleo sam Branka Copica...procitao sam sva dela iako su neka bila "partijski obojena"...takvo bilo vreme.

kao omladinac "gutao" sam dela Vuka Draskovica...odlican pisac,losiji politicar.

A tu su i velikani kojima vreme ne moze nista...tu mislim na Andrica,Mirjam,B.Nusica,D.Kovacevica,M.Kapora....ma da ne nabrajam vise.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Nemam omiljenih domaćih/ex-domaćih pisaca (mada imam izrazito neomiljenih - naročito one koje objavljuje/će objaviti B-92 Samizdat,ili kako im se ta ********* već zove) ,već omiljenih književnih dela (naginjem realizmu).
Van ovih prostora,već,imam omiljene autore,mahom slovenskog porekla (Ruse,Čehe,Poljake...),npr: braću Strugacki,Bohumila Hrabala,Škvoreckog,Iljfa i Petrova,Kunderu,Lema,Zamjatina...Od neslovenskih autora volim : Markesa,Foknera,Dikensa (meni nije dosadan),Lavkrafta,gomilu Sf/(manje)horor bardova (Bukovskog,Hesea...sam voleo dok tesah sopstveni ukus,godinama unazad).



(samocenzuri tipa " *** " pribegoh svojeručno,ne krivite admina,jer psovkama nije mesto na ovome delu foruma)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
5
Tomas Man; F. M. Dostojevski; G. G. Markes; S. Jesenjin
M. Crnjanski; S. Sremac; Danilo Nikolic; M. Antic; B. Miljkovic
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
44
Domaći : Goran Petrović, Svetislav Basara, Borislav Pekić, Milorad Pavić, Zoran Živković, ...

Strani : Žoze Saramago, Kazuo Išiguro, Džim Krejs, Piter Keri, Karlos Fuentes, Mario vargas Ljosa, Kristof Ransmajer, Džojs Kerol Outs, Krista Volf, Dž.M. Kuci, Margaret Atvud, Džon Apdajk, Umberto Eko, Jukio Mišima, Haruki Murakami, Havijer Marijas, Haled Hoseini, ...

SF/Fantazi/Horor : Rodžer Zelazni, Džin Volf, Den Simons, Jan Mekdonald, Lusius Šepard, Ursula Legvin, Dejvid Brin, Robert Silverberg, En Mekefri, Stiven King, Klajv Barker, Nil Gejmen, Frenk Herbert, Dordž R.R. Martin, Džon Verli, Kim Njumen ...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
50
Isidora Sekulic,Ivo Andric,Desanka Maksimovic i naravno Milica Jakovljevic.

Aleksandar Dima,Danijela Stil,Sidni Seldon i Hedviga Kurc Maler.
 
Natrag
Top