Vanjin nebeski skok preko reklama koji se ne zaboravlja

Učlanjen(a)
01.12.2015
Poruka
254
Finalna utakmica odbojkaškog turnira na Olimpijskim Igrama u Sidneju 2000. godine između Jugoslavije i Rusije ostaće najviše upamćena po fenomenalnom potezu Vladimira “Vanje” Grbića.
Plavi su dobili meč sa 3 : 0 a u trećem setu pri vođstvu jugoslovena od 15 : 12, viđen je jedan od najboljih poteza u istoriji odbojke a taj potez Vanje Grbića proglašen je i za najbolji na Olimpijskim igrama u Sidneju. Vanja je posle dobrog servisa Romana Jakovljeva i slabog prijema Vujevića, da bi ostavio loptu u igri preskočio reklame i skoro završio u hodniku dvorane, a potom stigao da se vrati u teren i u kontri Rusa fantastično izblokira Jakovljeva, na oduševljenje svih prisutnih u dvorani. U jednom intervjuu mnogo godina kasnije, Vladimir Grbić se podsetio ovog neverovatnog poena: “Iskreno, ja sam akciju doživeo kao ushićenje, momenat i prekretnicu meča. Mi smo igrali finale Olimpijskih igara i tada se ne razmišlja ništa osim da se spasi lopta po cenu povrede. To nije bio kraj meča tako da nisam smeo da se zadovoljim postignutim već da sledeci poen odradim još bolje i jače. Sudbina? Možda, ali tražena. Splet okolnosti? Da, našli smo se u finalu. Taj potez je navodno proglašen za najlepši potez odbojke svih vremena. Imponira, naravno, ali mi je ostao kao trenutak kada sam više nego ikad poverovao da ćemo biti Olimpijski šampioni.”
Pogledajte i podsetite se legendarnog poteza Vanje Grbića koji je oduševio sportski svet.
 
Natrag
Top