Valjda se morao imati i ovakav dan !!!

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849


Danas sam u poseti imao tri mudraca koji su mi pričom o svojoj veličini, došli mi uništiti popodne. Oni su najveći ljubavnici ali sada ostavljeni pa im treba pomoć i kao neki savet, došli mene da gnjave.
Prvome koji ima strah od nekakve konkurencije i koji mu navodno i preti rekoh: nitko ti ne može naškoditi osim ti sam sebi. Velika većina pretnji koje doživljavaš su obične i iracionalne gluposti, produkt odmetnutog uma koji ne razume samoga sebe. Najbolji način da razbiješ strah jest da učiniš ono čega se bojiš i posle se eventualno nosiš s posledicama jer mnogo je pametnije pogledati istini u oči nego imati strah od neizvesnosti.


Počeše mi sva trojica proturečiti i vikati na mene da ih ne razumem. Mirno i ironično im rekoh: vi jeste sebi veliki bogovi ali ste zaboravili da ste to zbog svoje ne previše velike inteligencije pa se zato se i ponašate tako. Veliki u svojoj neprolaznosti i lepoti, maleni u slabostima svoga tela, uma i emocija. Veliki sami sebi a da li i drugima?

Rekoh im da ima rešenje za njihove probleme jer postoji izvor, Bog jedini i mnogo veći od njih i da se ne zanose i ne uzdižu svoj značaj jer je on kao takav samo njima velik.

Rekoh im i da sve što traže, neka traže na izvora od Gospoda i sa srcem u veri da su to već dobili a ne kao prosijaci.
Rekoh im doboli ste sigurno samo vas to nikada nije zanimalo pa niste ni primetili koliko je Gospod bio blagonaklon prema vama. Potražite to u sebi. Pošto su otošli ljuti i šutke ne znam

da li su razumeli šta sam im rekao.

Vas koji ovo pročitate pitam jesam li bio pregrub i nerealan?

Ako jesam u čemu jesam?

 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
koliko ja vidim nekom si stao na zulj,pa je s pojacanjem dosao da sravni racune,a koliko si bio grub zavisi koliko je veliki ulog,ili da li je dobra toliko koliko ti mislis? ako gresim,izvini!
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
koliko ja vidim nekom si stao na zulj,pa je s pojacanjem dosao da sravni racune,a koliko si bio grub zavisi koliko je veliki ulog,ili da li je dobra toliko koliko ti mislis? ako gresim,izvini!

Ma ni blizu niikada nismo bili isto društvo i nikada nismo delili prijateljske veze. Ne poznajem te devojke o kojima govore samo su me kao komšije doši potati za savet pošto sam stariji od njih nekoliko godina.Mislili su da delim njihovo mišljenje o međuljudskim odnosima. Razočarah ih pa se više ni na ulici ne javljaju. Toliko o tome !!!
 
Natrag
Top