Va� odnos prema pripadnosti narodu

Kako se odnosite prema činjenici da pripadate narodu kojem pripadate?


  • Total voters
    31
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
23
Iznimno sam ponosan �to sam Hrvat.

MOJ GRAD DUBROVNIK (VRH VRHOVA SVJETSKE CIVILIZACIJE I NAJVEĆI HRVATSKI ZNAMEN)

* 27. siječnja 1416. DR prva u Europi ukida ropstvo; Engleska to čini 1569.
* 1296. u Dubrovniku - jedan od prvih sustava kanalizacije, London grcao u izmetu
* po početku djelovanja ljekarna Male braće definitivno prva u Europi
* sedma knjiga Statuta Grada Dubrovnika iz 1272. g. sadr�i isključivo članke koji reguliraju pomorsko pravo; to je najstariji takav dokument na svijetu
* 1395. donesen je u DR zakon o osiguranju koji je najstariji u Europi; riječ je o pomorskom osiguranju - ovaj zakon je tri stoljeća stariji od Lloydova osiguranja koji nadnjeva s kraja 17 st.
* u Dubrovniku je najstariji arboretum u Europi � Arboretum Trsteno; osnovan je 1498.
* Ston drugi planirani grad u Europi, druge najveće zidine na svijetu (poslije Kineskog zida), najstarija solana (15. st.)
* impresivna gradnja
* karantena je dubrovački izum
* vje�ta diplomacija
* na Kolumbovu brodu bilo je dubrovačkih pomoraca
* jedna od rijetkih republika u doba monarhija, Engleska je monarhija danas - do�ivotno i nasljedno nasuprot jednomjesečnom mandatu (tko će se uzoholiti na vlasti?)
* DR prva dr�ava koja je priznala neovisnost SAD
...

Da nije bilo potresa, Dubrovnik bi danas bio najmanje kao Singapur, New York i Monako zajedno, a Dubrovačka Republika u G7 najrazvijenijih dr�ava.

NA �TO SAM JO� PONOSAN (ONO ČEGA SE MOGU TRENUTNO SJETITI)?

* hrvatski je jezik jedan od najzamr�enijih i najljep�ih ljudi na svijetu
* tolike dr�ave su sanjale ili sanjaju Lijepu na�u u svome sastavu
* Hrvatska objektivno i jest najljep�a dr�ava na svijetu, kada se uzme u obzir veličina (sam Dubrovnik, ostalo za�tićeno od UNESCO-a, nacionalni parkovi itd.)
* Ombla povi�e koje je moj dom najmanja je rijeka na svijetu
* Hrvati Dinarci (poput mene) najvi�i su ljudi na svijetu

* uspjesi prvenstveno kralja Tomislava
* Hrvati su narod koji je najdulje odr�ao bogoslu�je na svome jeziku i pismu
* Napoleon: "Dajte mi 100 000 Hrvata i osvojit ću svijet. "
* Ludbreg je sredi�te svijeta
* u Hrvatskoj je jedna od najvećih jama na svijetu (Lukina)
* Jadransko more
...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruka
362
Ponosna,naravno! Mislim da tu nema razloga za sram ili stid, o bilo kom narodu da se radi... To smo-sto smo :)
 
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
13
samo ponos naravno! i nikad ne dam da pljuju po mojoj drzavi pa makar i bila takva kavka je! ZAUVEK SRBIN!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
7
Ponosan,rodoljubiv,nacionalist kakav treba da budem ali ne sovinista,patrijalhalan,tradicionlista,verujuci,odan svojoj Drzavi i svome narodu.Vaspitavam decu u duhu Pravoslavlja.Ucim ih nasoj istoriji tradiciji postovanju i drugih naroda.Isao sam u rat 1991 isao bi i na Kosovo i Metohiju da je trebalo.Bio sam ranjen 1991 i ne zalim.Ne kajem se sto sam brano narod oko Vukovara.Bila je to cast i moj dug prema SFRJ koju sam voleo i u kojoj sam se rodio i proziveo najlepse godine.Bila mi je cast nositi uniformu garde JNA sluziti casnim oficirima,ali nismo uspeli pobediti SAD i Nemacku u Hrvatskoj i ostalim banana drzavama.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2009
Poruka
132
Opcija dva. Danas je sramno biti i ljudsko bice u vecini slucajeva.
 
Natrag
Top