Usvojili troje dece

Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Usvojili troje dece

Bračni par Snežana i Goran Samardžija usvojili troje mališana. Snežana: To što ih nisam rodila ništa ne menja, oni su moja deca​

Novosti

reg-usvojili-troje-dece_310x186.jpg
Samardžije sa dvoje usvojenih mališana​


KOZARSKA DUBICA - Iako se u Republici Srpskoj veliki broj bračnih parova leči od steriliteta, većina njih se, u nadi da će konačno dobiti prinovu, teško odlučuje na usvajanje dece. Ako se, ipak, odluče, malo je onih koji usvoje više od jednog deteta ili čak troje kao što je slučaj sa bračnim parom Samardžija iz sela Vrioci kod Kozarske Dubice.

Borba Snežane i Gorana Samardžije sa sterilitetom počela je davno, još u rodnim Kruharima kod Sanskog Mosta. Međutim, ni svi napori, ni velika želja za potomstvom, nisu im doneli sreću, ali oni nisu posustali.


U ratnim godinama izbegli su u dubičko selo Vrioce, tu sagradili kuću, pokrenuli posao. Međutim, deca su nedostajala za potpunu sreću. Odlučili su da po svaku cenu, njihova kuća mora da bude puna dece i, odlučili se na usvajanje.

Tako su pre jedanaest godina, odmah po njenom rođenju, usvojili kćerku Goranu. Radost koju im je Gorana donela u kuću, hrabro ih je usmerila da pre tri godine, takođe po rođenju, usvoje i Slavišu. Sada je u proceduri usvajanje još jednog dečaka, školskog uzrasta.

- To je ljubav koja ne može da se opiše. Ljubav prema detetu je čista, najlepša na svetu. Oni su nam kao rođena deca. Sa njima otvoreno pričamo o usvajanju, po preporuci stručnjaka. Međutim, to što ih nisam rodila, ništa ne menja. Oni su moja deca. Međusobno se, od kada smo ih usvojili, oslovljavaju sa bato i seko - kaže Snežana.

Prema rečima Gorana Samardžije, deca su im višestruko obogatila život.

- Sve što radim, radim za našu decu. Sve što imam je njihovo i tako će uvek biti. Svima mogu samo da poručim da ako se nađu u našoj situaciji, usvoje dete, jer se voli kao rođeno - priča Goran.

Uskoro će biti završena procedura oko usvajanja trećeg deteta, koje je već stiglo u njihov dom. Oberučke su ga prihvatili, pružajući mu bezuslovnu ljubav, koja leči i najteže rane.
 
Natrag
Top