usb priključak

Član
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
57
Ne svađamo se,barem ja ne!Ja sam kućišta od računara izduvavao kompresorom,mali milion puta i nikada mi se nije desilo da lemovi popuste...Kompresor gura dosta jači vazduh nego usisivač...;) Možda novi sistem treba da uradi,ili eventualno da pokuša rešenje sa Driverpack solution...;)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Sigurno da uradi ponovo drajvere,ako ne pomogne onda ne gine novi sistem.A sto se tice usisivaca video samkod komsije,napravio je cudo.Povukao je dzamper od BIOS-a,raskacio kuler od CPU-a,poremetio jedan stap memorije,onda te zadnje USB-ove smo morali da obnavljamo lemove,izvukao TV karticu,poremetio ATA kabl koji nije imao dobar kontakt,pa je hteo da kupi novi komp na kredit,a i ovaj nije star 2-3 godine.Onda sam redom sve to pokusao da sredim ne misleci da cu uspeti nego hajde da probamo,nemamo sta da izgubimo i na srecu uspe to .Komp radi kao nov.Jos jednom izvini za moj glupi ispad.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Za prepoznavanje usb portova xp mora imati najmanje sp1,proveri u biosu opciju usb ako nije stavi je na enable.
Neki memorijski "USB-sticks" uredjaji, MP3 plejeri sa memorijskim funkcijama i USB hard diskovi vuku svoje napajanje elektricnom energijom iz USB porta.Ako nemaju dovoljno elektricne energije, uredjaj ne radi. To je razlog zasto treba da obezbedite da interfejs USB moze da izda dovoljno elektricne energije, da bi se napajali prikljuceni uredjaji.Proveri svoj BIOS da vidis da li mozete da pronadjes opciju koja se zove "USB 2.0 HS Reference Voltage". Ako je takva opcija na raspolaganju, promeni vrednost sa "Low" ili "Medium" na "High" ili "Maximum".
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Imao sam u servisu nekoliko takvih slucajeva. Najcesi krivac je maticna ploca koja ne isporucuje dovoljnu snagu na USB. U tom slucaju baci je, prodaj, pokloni ili sta ti je vec po volji. Nema govora o isplativoj popravci. Pre toga podigni Linux ili XP sa Live CD-a (ako ga vec nemas OBAVEZNO narezi "Hiren's boot CD" i neka ti uvek bude pri ruci). Ako ti nista, osim misa, ne bude radilo ni pod Linuxom znaces da ti maticna ne valja. Ako radi po Linuxom a promena drivera u windowsima ne pomaze, uradi kompletnu reinstalaciju.
 
Natrag
Top