Učlanjen(a)
29.01.2015
Poruka
36
Moj ti je savet da skineš sve drajvere za matičnu sa sajta,prilikom instalacije windowsa i drajvera pc da bude raskačen sa mreže (interneta) tek kada instaliraš sve drajvere onda se prikačiš na net.Redosled instalacije drajvera chipset drajver pa onda ostali audio,lan i za grafiku.
za usb 3.0 nema drajvera
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
540px-Chipset_schematic.svg.png

Chipset drajver je bitan za rad celog računara sa tim i usb-a.
Ja sam ti rekao šta da pokušaš,na tebi je da li ćeš,ili nećeš.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Moj ti je savet da skineš sve drajvere za matičnu sa sajta,prilikom instalacije windowsa i drajvera pc da bude raskačen sa mreže (interneta) tek kada instaliraš sve drajvere onda se prikačiš na net.Redosled instalacije drajvera chipset drajver pa onda ostali audio,lan i za grafiku.

To bi moglo biti rešenje ali nešto ne verujem, svi optužuju win10 za nekompaktibilnost drajvera
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
To sa nekompatibilnoscu drajvera je moglo da prodje prije 2 godine ali sada to ne prolazi. Hajde napravi screnshot device menagera da vidimo kako izgleda.

112578

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Sve što si probao nije dovoljno.
Moraš da ideš procesom eliminacije, jer to da portovi prorade tek nakon restarta nije dobar znak.
Idi sledećim koracima:

Provera softverske ispravnosti:
Skini neki linux (puppy na primer) napravi butabilni fleš, ubodi ga u zadnji usb port na kompu, podigni sistem sa njega i onda ubodi eksterni hard ili fleš u problematični port. Ako ga bez problema vidi, onda je winbdows bagovao. Ali ako ga ne prepoznaje, onda si u problemu.

Provera hardverske ispravnosti:

U slučaju da je hardver u pitanju samo dve stvari mogu biti uzrok. Neispravan konektor za prednje USB portove na matičnoj ploči, što je ređi slučaj, i napajanje koje na granama od 3,3 i 5v ne šalje ispravan napon.

Pozajmi od nekoga drugo napajanje i poveži ga, uključi kompjuter. Ako se problem sa prednjim USB portovima ne ponavlja, napajanje je, U 90% slučajeva je to glavni uzrok. Naime, kada resetuješ komp, koji je pre toga radio kondezatori u napajanju i dalje imaju napon, ne prazne se tako brzo, te kada ga resetuješ napon namenjen prednjim USB portovima je "ispravan" i oni rade.
 
Natrag
Top