Upoznajte ženu koja je „navučena“ na trudnoću

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Upoznajte ženu koja je „navučena“ na trudnoću
B92
Surogat majka Tara Sojer je toliko navučena na trudnoću da ne namerava da stane sa rađanjem dece dok joj „ne otpadne materica“.

3319826795379fc440d560054633958_orig.jpg




Ova tridesetsedmogodišnjakinja rodila je sedmoro dece, od kojih je četvoro njeno, i najsrećnija je kada imam trudnički stomak.

Kada nije trudna, Tara se oseća prazno i žudi za trudnoćom – ali ne i bebom.

U poslednje dve godine Tara je tri deteta dala parovima koji očajnički žele decu, i nema planove da prestane da rađa bebe za druge ljude u budućnosti.

I uprkos zakonima koji se tiču surogatsta i po kojima ima pravo na 15.000 funti u troškovima, Tara je potpuno zadovoljna „uzbuđenjem“ i odbija da primi novac.

„Surogatstvo je veoma opijajući. U pitanju je veliki nalet adrenalina kada vam stignu pozitivni rezultati testova. Zaista je neverovatan osećaj kada možete paru koji očajnički želi dete da ispunite snove. Osećam se najbolje kada sam trudna“, tvrdi Tara.

Ona je svoju narednu trudnoću počela da planira svega nekoliko nedelja nakon što je u januaru dobila dva dečaka, i nada se da će se to desiti do kraja godine.

Iznenađujuće, prva surogat beba koju je dobila pre dve godine biološki je bila njena, ali Tara nije osećala nikakvu majčinsku ljubav prema detetu.

„Ne osećam kako da nekome dajem bebu, već kao da je nekome vraćam. Ne osećam se tužno kada vraćam dete koje nikada nije trebalo da bude moje“.

Tara je počela da žudi za trudnoćom kada je rodila blizance, Džeka i Nou.

„Osećala sam se uskraćeno nakon trudnoće. Nisam želela više dece, ali sam očajnički želela da budem trudna“.

Tara, koja je usvojena kao dete, je već ranije razmišljala o tome da bude surogat majka kako bi roditeljima poput njenih dala priliku da imaju familiju.

„Surogatstvo se činilo kao savršeno rešenje. Ja bih dobila trudnoću, a roditelji svoje dete“.

Njen muž, vozač kamiona Met Sojer, je pun podrške za njenu odluku da nosi decu potpunih stranaca.

„Nije trebalo puno ubeđivanja. Znao je da sam želela da budem trudna i znao je da je postojala rupa koja treba da bude ispunjena. Više ga je brinulo to da li ću biti u stanju da predam bebu na kraju, ali je sve vreme 100 odsto bio uz mene“.

Uz podršku muža, Tara se otisnula na Fejsbuk kako bi potražila parove kojima je potrebna beba, a prvi je bio gej par koji je očajnički želeo dete.

„Kada se beba rodila nije bilo nikakvog napada majčinske ljubavi, ali davanje njenim roditeljima je bilo nešto neopisivo“.

Tara se ne brine o mogućim posledicama koje trudnoća može da ima na njeno telo, i tvrdi da je sada u boljoj formi nego što je ikada bila.

„Fizički se najbolje osećam kada sam trudna. Uzimam vitamine, idem na plivanje i jogu i zdravo se hranim. Nisam se previše trudila kada sam nosila svoju decu, ali je odgovornost znatno veća sada - kada nosim tuđu decu. Do sada nisam čak ni dobila strije, kao da sam napravljena da pravim decu“.

video-undefined-1E00A81900000578-763_636x358.jpg
 
Natrag
Top