Upomoc ! Hladjenje

Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
11
Ne znam da li je tema vec postavljana,ali bih moglio iskusne da mi pomognu u vezi hladjenja racunara.Imam NVidinu graficku GTS 250 i u ovim tropskim danima mi temperatura ide preko 60 stepeni.Imam neki kuler koji jedva da se okrece,kuler standardni na procesoru i grafickoj...klimu nazalost nemam i nisam je sproveo :dntknw:

Da li postoji neko dobro resenje! ne bih da stavljam ogroman ventilator ili neki zamrzivac pored kucista...znaci

'' kako da ohladim kompijuter wacko2 ''
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
34
zasto se jedva okrece,ako ima prasine u njemu,slobodno uzmi usisuvac i ocisti prasinu.
nadam se da ce pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
kao sto je rekao simpleUser ocisti dobro prasinu s oba kulera (graficka i procesor) ako to ne pomogne mozes da ugradis u samom kucistu dodatne ventilatore za izduvavanje toplog vazduha iz kucista.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
A, mogao bi i pored toga da skineš taj stari ventilator na grafičkoj i zameniš ga. i naravno još koji ventilatorčić na kućištu dodaj obavezno.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
11
Ajmeeee ! nemam problem sa prasinom,vec sa temeraturom...jer je uzasno vrucinaaa ! eheh...hocu da mi preporucite neki dobar ventilator za kuciste ili sta god sto moze da izbaci vrucinstinu iz usranog kompijutera! znaci odmah komentare hocu da cujem...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
imas na kucistu otvore pozadi i sa strane na koje kacis ventilatore. kupi u prodavnici komp opreme , da odgovaraju otvorima , zasarafi i utakni kablove u maticnu i to je to nema neke filozofije. ili poskidaj poklopce kucista kao ja. postavim poklopce sa ventilatorima ljeti , a skinem zimi iako klima tuce direkno u komp. nema nikakve veze sa markom ventilatora ili snagom. samo pazi da ih okrenes pravilno , da izbacuju ( naljepnica gore ili prema van) , a ne ubacuju zrak
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
11
hmm dobro,odradicu vec nesto...aaa...mozes li mi ponuditi neke linkove da pogledam neke kulere koji su dobri,posto sam se ja zbzebo i uzeo neki silent koji skoro i da ne radi,jer ne osecam ventilaciju ! dobro bi mi doso neki tip kulera,posto bih odneo kod majstora u gradu,pa da vidim da mi to oni nameste lepo...jer nemam nekog iskustva oko racunara...
 
Natrag
Top