Update Bios neuspesan

Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
6
Pozdrav drugari,
Problem je sledeci verovatno veliki jer ne mogu da ga resim od sinoc pokusavam.
Ploca je MSI FM2-A55M-E33 naime juce sam podigao sistem win 7x64, sve je radilo normalno,instalirao drivere,programe,update sistema,igrice,i instalirao sa msi sajta verovatno nepotrebno one njihove programe click II bios,control centar.
I naravno video da postoji nova verzija biosa za plocu,i iz cise radoznalosti skinuo prebacio na fles,u usao u bios direktno iz windowsa preko tog programa click II bios,pratio upustvo za flesovanje,nova verzija je prepoznata krenuo je instalaciju i kad je dosao do kraja izbacio poruku da je neuspela instalacija i zamrzao sistem skroz,sacekao sam dva tri minuta i onda posto nije hteo ni restart ugasio ga drzeci dugme za gasenje.
Sad vise nece da udje ni u bios samo sija plava lampica od napajanja i nonstop crvena od hard diska.
Probao sa vadjenjem baterije od biosa,raskacio sve zivo sa ploce pa posle vracao ali bez uspeha.
Ima li leka ili ne?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
6
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
MSi ploce imaju extra sigurnost za ovaj vid nemilog dogadjaja. Samo nadji prethodni bios preko drugog racunara i extraktuj ga na flesku. Zatim flesku utakni u taj zeznuti komp odpozadi u usb port i ukljuci ga. Ploca ce da detektuje mobilni bios i ce da ga ucita na cip, posle cega vracas sve kako je bilo.

Taj se isto nalazi u onom MSI dodatku sto dolazi uz maticnu kad instaliras drajvere, pa ti moze mobilni bios i drugar prebaci. Naravno ako nije rec nas o staroj ploci.
feature_20101211114159.jpg

***
M-Flash
***
Compared to common motherboard which need extra BIOS chips, MSI’s M-Flash has a double advantage which doesn’t need extra components and secondly, all your BIOS data will be saved in the USB drive. The stored data does not only have backup and upgrade function, moreover it can also be seen as a portable BIOS chip which is actually able to boot up your PC.

Features
- Backup/Restore Your BIOS to/from Any USB Flash Disk
- Avoid Unnecessary Repair Due to Accident Failures During The Upgrading Process
- Earn more BIOS Lifespan by Reducing Unnecessary Rewriting Process
***
-E, ako ne uspe ovo onda idi u servis, da te malo ogule i podmesi dzepovi sa pare sarenice.
 
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
6
MSi ploce imaju extra sigurnost za ovaj vid nemilog dogadjaja. Samo nadji prethodni bios preko drugog racunara i extraktuj ga na flesku. Zatim flesku utakni u taj zeznuti komp odpozadi u usb port i ukljuci ga. Ploca ce da detektuje mobilni bios i ce da ga ucita na cip, posle cega vracas sve kako je bilo.

Taj se isto nalazi u onom MSI dodatku sto dolazi uz maticnu kad instaliras drajvere, pa ti moze mobilni bios i drugar prebaci. Naravno ako nije rec nas o staroj ploci.
feature_20101211114159.jpg

***
M-Flash
***
Compared to common motherboard which need extra BIOS chips, MSI’s M-Flash has a double advantage which doesn’t need extra components and secondly, all your BIOS data will be saved in the USB drive. The stored data does not only have backup and upgrade function, moreover it can also be seen as a portable BIOS chip which is actually able to boot up your PC.

Features
- Backup/Restore Your BIOS to/from Any USB Flash Disk
- Avoid Unnecessary Repair Due to Accident Failures During The Upgrading Process
- Earn more BIOS Lifespan by Reducing Unnecessary Rewriting Process
***
-E, ako ne uspe ovo onda idi u servis, da te malo ogule i podmesi dzepovi sa pare sarenice.
Hvala druze,uspeo sam.
ovako stoje stvari,znaci skinuo sa sajta verziju B4,flesh formatiran na FAT 32,exe fajl kopirao na flesh i pokrenuo ga.

Kada pokrenete exe dobijete ovo kao na slikama,druga slika je sta se nalazi u folderu.To sam sacuvao na fleshu a exe fajl sam obrisao.

Ubacio u usb 2.0 pozadi flesh i upalio komp,posle 10-sekundi pojavio mi se onaj prozor sa slike koju sam malo pre poslao.

Onda pokrenuo taj fajl sa flesha i posle jednog shutdowna koji je kompjuter sam odradio,prvo podesio u biosu datum i vreme i normalno mi se podigao sistem.

Ono sto sam primetio je da mi prednji usb dva komada sada ne radi izbacije mi onu poruku unorganize ili tako nesto.

NAPOMENA:Nisam vrsio nikakvo preimenovanje fajlova.

Nadam se da ce nekome biti ovo od pomoci.

Pozdrav.
1f5244595bd885c355b382963053a372.jpg
9a850a9727ec08b8c20aca9c901a9d3f.jpg
7331567a8b62d4ee1ecf8a9f7290c398.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
MSI je verovatno najgori za apdejtovanje biosa i radi se uglavnom preko fleške ja imam jedan MSI dok je kod mojega ASUSA pesma prava. Disk, fleška iz Windowsa kako hoćeš ne moš ga pogrešiti.
 
Natrag
Top