Upao u stan da ga opljačka, na kraju vlasnici ostavio 12 evra

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
Nije imao šta da ukrade

Upao u stan da ga opljačka, na kraju vlasnici ostavio 12 evra


Izvor: Blic I. H. | 29. 07. 2011. - 16:06h | Foto: Dreamstime

Kada je shvatio da u stanu u koji je provalio nema novca, jedan pljačkaš u Rusiji sažalio se na vlasnicu i ostavio joj 500 rubalja, što je nekih 12 evra.

62455_1014-lopovi-foto-dreamstime_f.jpg


Kada je lopov provalio u kuću Zinaide Makarov, počeo je da otvara ormane i pretura po stvarima, ne bi li našao nešto novca. Međutim, kada je shvatio da starica nema ništa, on se sažalio i ostavio joj na stolu novčanicu od 500 rubalja.


Kada se devedesetjednogodišnja bakica vratila u svoj dom u ruskom selu Sosnovka, shvatila je da je u njemu bio neželjeni posetilac. Međutim, ispostavilo se da ne samo što su sve stvari bile na svom mestu, već se pojavilo i nešto čega ranije nije bilo - na stolu je stajala novčanica od 500 rubalja (oko 1300 dinara).

Uz novčanicu je stajalo i parče papira na kome je pljačkaš napisao poruku. "Sve moje kutije i prozori bili su otvoreni. Već sam krenula da zovem policiju, kada sam ugledala papirić na kome je pisalo "Ovo ti je za život, bako.", a kraj njega je bio novac.", rekla je Zinaida.

Policajac iz lokalne policijske stanice rekao je kako u svojoj četrdesetogodišnjoj karijeri nikada nije video ovakvu pljačku i dodao da će ipak pokušati da uđe u trag pljačkašu, jer sledeći put može nekome zaista ukrasti novac.

Starica je neočekivani bonus potrošila na slatkiše za sebe i svoje rođake, a poruku je uramila i okačila na zid.
 
Natrag
Top