Upaljen Num Lock prilikom startovanja Linuxa

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Verovatno ste primetili da kada startujete Linux Num Lock (dugme za brojeve na tastaturi) je po defaultu ugaseno.Meni se recimo sifra za logovanje u Linux sastoji iz brojeva i gotovo uvek zaboravim da ukljucim ovo dugme sto je verovatno i navika iz Windows operativnog sistema....Ako zelite da vam po defaultu budu ukljuceni brojevi na tastaturi prilikom startovanja Linuxa uradite sledece.....

Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4


BA8we.jpg


Kod:
sudo apt-get install numlockx
sudo gedit /etc/lightdm/lightdm.conf

Posto vam se otvori lightdm.conf fajl u novom gedit prozoru potrebno je na samom dnu da upisete sledeci tekst......broj 5

Kod:
greeter-setup-script=/usr/bin/numlockx on

a zatim i usnimite klikom misa na dugme Save u gornjem meniju......broj 6

ilSVr.png


Restartujte racunar i sada prilikom startovanja vaseg Linuxa imacete dugme sa brojevima na tastaturi upaljeno po defaultu.....
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2011
Poruka
5
Vrlo dobro, resio sam da se oprobam u linuxu jer sam win prilicno dobro savladao-expert:p Ali ovde su stvari drugacije. Hvala :)
Pomoglo je.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF....


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21507&authkey=APnHS5TYP8FVIMU" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top