Umesto kise padaju ribe

Član
Učlanjen(a)
05.04.2010
Poruka
35
Australijsko selo dva dana bilo pod kišom sitnih belih riba.

Pustinjsko mesto Ladžamanu udaljeno je 524 kilometra od najbliže reke, ali su meštani dva dana u neverici gledali kako sa neba padaju mali beli grgeči.

Stručnjaci Australijskog meteorološkog biroa smatraju da je jato riba zahvaćeno jakom olujom koja ih je odnela više od 500 kilometara daleko.

Ovo nije prvi put da meštanima Ladžamanua padaju ribe umesto kiše. Iste "vremenske uslove" prijavili su 1974. i 2004. godine.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Kad već postavite tekst, trebalo bi navesti odakle je. Evo još jednog na istu temu, preuzetog sa sajta Glasa javnosti.


ŽITELJI AUSTRALIJSKOG GRADIĆA JOŠ U ČUDU

Umesto kiše, s neba padale ribe

Thumb_donji3_ribesneba_2010.03.03.jpg


LADŽAMANU - Žitelji zabačenog australijskog gradića Ladžamanu, u kojem živi tek 650 duša, još ne mogu da dođu sebi od čuda koje je zadesilo njihovo mesto. Naime, umesto prave kiše, na njih je s neba pala prava kiša riba iako su od najbliže reke udaljeni oko 600 kilometara, objavili su juče svi britanski mediji.
Na stotine komada ribe zasulo je s neba ovaj gradić, a jedna od žiteljki Kristin Balmer (Christine Balmer) ispričala je novinarima kako je preživela ovo nezapamćeno "nevreme".
- Bilo ih je na stotine. Prava kiša. Samo su odjedanput počele da padaju s neba, a potom su se meštani rastrčali i počeli da ih skupljaju - ispričala je Kristin, a preneo londonski Dejli telegraf. Ona je dodala i da su ribe bile žive u trenutku pada i da ih je najviše uginulo od udarca o tlo.
- Kad sam rođacima koji žive na drugom kraju Australije javila šta nam se dešava, verovatno su pomislili da mi fali neka daska u glavi. Hvala bogu pa su padale ribe, a ne krokodili - dodala je Balmerova.

Meteorolozi su potvrdili da je reč o čudnom, ali ne tako retkom događaju koji je najverovatnije posledica tornada koji usisava vodu iz reka i mora i sve što je u njoj, pa sve to potom sruči na neko drugo mesto i po nekoliko stotina kilometara dalje.
Jedan od meštana Lez Dilon (Les Dillon) kaže da ovo nije prvi put da ribe padaju s neba i da se nešto slično dogodilo još ranih osamdesetih prošlog veka. Lez (48) ispričao je novinarima da je bio ispred svoje kuće kada mu je pred noge, pravo s neba, pala riba.
- Kad se to desilo odmah sam javio prijateljima, ali mi niko nije verovao jer sam se upravo vratio iz paba posle nekoliko popijenih piva. Mislili su da sam pijan i da pričam gluposti. A sada kad se to ponovilo, sve sam ih redom pozvao da im kažem da sam i onda bio u pravu - dodao je Lez.



 
Natrag
Top